Cel - wykorzystać każdy litr spadającej z nieba wody. Kujawsko-pomorskie na czele
Polska, a szczególnie województwo kujawsko-pomorskie, może odegrać znaczącą rolę w tzw. Niebieskim Ładzie - nowej unijnej strategii wodnej.
– Świadczą o tym dotychczasowe działania związane ze zwiększaniem retencji wody w regionie - powiedział na konferencji w Minikowie, wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz. – Stworzyliśmy radę partnerstw wodnych, stworzyliśmy strategię dla prawie każdego powiatu w województwie kujawsko-pomorskim. Kilkaset osób przygotowało dokumenty, które dla danego terenu, dla danej gminy, powiatu stanowią punkt wyjścia dla przyszłości, w której chcemy przede wszystkim zagospodarować każdy litr spadającej wody. To ważna rzecz, która nam się udała na Kujawach i Pomorzu. Jesteśmy jedynym województwem tak daleko posuniętym w tych pracach.
O dotychczasowych efektach w kontekście nowej unijnej strategii wodnej mówił także Ryszard Zarudzki - wiceprezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
– Mamy sytuację bardzo dobrą, ponieważ szykuje się duży program unijny. Blue Deal to 400 miliardów euro, ale musimy się bardzo dobrze do tego przygotować. Nasze województwo poprzez stan prac nad wodą, nad tym uspołecznieniem procesu, nad poszukiwaniem najlepszych inwestycji może mieć istotny wkład w dobre przygotowanie projektów – mówi Ryszard Zarudzki.
Z kolei minister Pawel Szrot - szef gabinetu prezydenta dodał, że integralną częścią programu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości jest program „Woda dla Polski”. – Tę szansę trzeba wykorzystać, żeby nasz kraj się rozwijał.
Paweł Szrot otwiera listę Prawa i Sprawiedliwości w okręgu bydgoskim. Do Sejmu kandyduje również Ryszard Zarudzki. Z kolei Mikołaj Bogdanowicz walczy o mandat senatora w okręgu nr 10 obejmującym powiaty: inowrocławski, mogileński, nakielski, sępoleński i żniński.
Zobacz także
Czy Twoje nazwisko widnieje w spisie wyborców? Sprawdź! Dopisz się!
2020-07-07, 19:08Jeszcze tylko dziś, 7 lipca osoby, które chcą wziąć udział w II turze wyborów i zagłosować poza miejscem swojego zamieszkania, mogą dopisać się do spisu wyborców w dowolnej gminie w Polsce. Czytaj dalej »
Poseł Kownacki: Do przeprowadzania reform potrzebny prezydent z jednego obozu [wywiad]
2020-07-07, 12:34- Obecna kampania przypomina mecz, w którym jedna drużyna w drugiej połowie wymieniła całą jedenastkę zawodników. To nie jest do końca uczciwe — mówił poseł Bartosz Kownacki, który był gościem Rozmowy Dnia w Polskim Radiu… Czytaj dalej »
Prezydent: Szczepionka na koronawirusa dostępna dla Polaków, ale nie obowiązkowa
2020-07-07, 09:53- Prezydent Andrzej Duda uznał, że obowiązkiem państwa jest zapewnić Polakom dostęp do szczepionki na koronawirusa, natomiast nie będzie przymusu szczepienia się; to nie będzie obowiązkowe szczepienie dla dorosłych - mówił we… Czytaj dalej »
Prezydencka debata w Końskich: na antenie i stronie Polskiego Radia PiK. Bądźcie z nami!
2020-07-06, 19:30W poniedziałek (06.07.) wieczorem odbędzie się debata telewizji publicznej w miejscowości Końskie. Zgodnie z Kodeksem wyborczym, Telewizja Polska ma obowiązek organizowania debat telewizyjnych podczas wyborów prezydenckich. Polskie… Czytaj dalej »
Prezydent podpisał i skieruje do Sejmu projekt zmiany konstytucji
2020-07-06, 11:59Prezydent Andrzej Duda podpisał projekt zmiany konstytucji, który wprowadza do ustawy zasadniczej zapis, że wykluczona jest adopcja dziecka przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym. Zapowiedział, że jeszcze w poniedziałek… Czytaj dalej »
Europoseł wsparł kampanię Andrzeja Dudy. Konferencja w Toruniu
2020-07-04, 18:00- Nachodzące wybory rozstrzygną, czy będziemy mieć w Polsce dalszą współpracę między rządem a prezydentem, czy będziemy mieć wojnę na górze - mówił w Toruniu Ryszard Czarnecki. Europoseł PiS apelował o głosowanie na Andrzeja… Czytaj dalej »
O tarczy i rodzinie na konferencji w Grudziądzu. Głos za kandydaturą obecnego prezydenta
2020-07-04, 13:02Pomoc państwa w ramach tarczy antykryzysowej płynie do każdej miejscowości w kraju, również do Grudziądza - powiedziała goszcząca w sobotę w tym mieście posłanka Iwona Michałek - wiceminister rodziny, pracy i polityki społec… Czytaj dalej »
„Prezydent musi zszyć pęknięte społeczeństwo”. Marek Borowski w regionie
2020-07-03, 19:10Marek Borowski odwiedził w piątek Chełmno i Świecie. Senator przyjechał do naszego regionu, aby poprzeć kandydaturę Rafała Trzaskowskiego w wyborach na prezydenta. Czytaj dalej »
Sztab Rafała Trzaskowskiego w podroży. „To ostatni tydzień, trzeba się zmobilizować”
2020-07-03, 18:22Pociągiem z wolontariuszami, z Torunia w kierunku Jabłonowa Pomorskiego, wyruszył w piątek poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Lenz. Czytaj dalej »
Wiceszef MON: Andrzej Duda gwarantuje, że w Polsce będzie bezpiecznie
2020-07-03, 16:40- Głos oddany na Andrzeja Dudę jest głosem oddanym na polskiej bezpieczeństwo - ocenił w piątek w Toruniu wiceprezes Porozumienia, wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa. Stwierdził, że urzędujący prezydent ma wiele osiągnięć… Czytaj dalej »