Minister Wenderlich: W planach obronnych PO Bydgoszcz byłaby miastem przyfrontowym
Temat bydgoskich likwidacji - szczególnie w kontekście jednostek lotnictwa wojskowego - podjął w Fordonie Jarosław Wenderlich, kandydat PiS do Sejmu, przewodniczący klubu radnych PiS w bydgoskiej Radzie Miasta i podsekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Chodzi przede wszystkim o zlikwidowanie przez rząd PO drugiej bazy lotniczej, drugiej eskadry lotnictwa transportowo-łącznikowego i instytucji wojskowego wymiaru sprawiedliwości. Przeciwko temu w 2010 roku bezskutecznie protestowali radni Prawa i Sprawiedliwości.
- Tymczasem ujawnione plany obronne rządu PO wiązały się z narażeniem naszego regionu na duże niebezpieczeństwo - podkreślił Jarosław Wenderlich. - Rząd planował obronę na linii Wisły, jednostki lotnicze zostały przeniesione do Powidza. To były działania niekorzystne dla Bydgoszczy. Bydgoszcz byłaby miastem przyfrontowym, Fordon byłby osiedlem przyfrontowym - byłby ostrzeliwany. Tutaj za nami miał być przyczółek, gdzie miało się bronić wojsko, ale obawiam się, że i pałac w Ostromecku i inne miejsca - na przykład Dąbrowa Chełmińska - byłyby okupowane i mogłoby dojść do takiej sytuacji, jaka miała miejsce w Irpieniu, czy w Buczy.
Jarosław Wenderlich zwrócił też uwagę, że Prawo i Sprawiedliwość planuje zwiększyć wydatki na obronność do 3 proc. PKB. Za jego rządów zwiększyła się też liczba żołnierzy - z 95 tys. do 175 tys. oraz zakupiono nowoczesny sprzęt wojskowy.
Zobacz także
Ma elektryzujące hasło wyborcze, jest bezpartyjny i chce być prezydentem Włocławka
2024-03-13, 07:58Prąd za 40 groszy? Maciej Maciak, kandydat na prezydenta Włocławka, właśnie z takim hasłem idzie do wyborów. Na wtorkowej konwencji wyborczej zaprezentował swój program i listy kandydatów na radnych. Czytaj dalej »
Jak zmniejszyć korki w Bydgoszczy? Bydgoska Prawica podaje rozwiązanie
2024-03-13, 07:00- Potrzeba zmian w komunikacji publicznej, lepszego planowania inwestycji drogowych - uważa Łukasz Schreiber - kandydat Bydgoskiej Prawicy na prezydenta Bydgoszczy i dodaje, że trzeba też podjąć odważne decyzje, a jedną z najważniejszych… Czytaj dalej »
Prof. Andrzej Tretyn po raz trzeci rektorem UMK. Miał jednego przeciwnika [wideo]
2024-03-12, 21:04Prof. Andrzej Tretyn został wybrany we wtorek wieczorem na rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wcześniej zajmował to stanowisko w latach 2012-2020. Prof. Tretyn pokonał wyraźną większością głosów dotychczasowego… Czytaj dalej »
Przedwyborcze spotkania w Inowrocławiu. Wśród tematów nieruchomości i podatki
2024-03-12, 20:10Jak rozwój Inowrocławia widzą przedstawiciele Trzeciej Drogi, a jak poseł Bartosz Kownacki, kandydujący na urząd prezydenta tego miasta? O tym w relacji Marcina Glapiaka. Czytaj dalej »
Wybory samorządowe: wylosowano numery list wyborczych ogólnopolskich komitetów
2024-03-12, 19:06W siedzibie PKW wylosowane zostały numery list wyborczych komitetów wyborczych o zasięgu ogólnopolskim, czyli tych, które zarejestrowały listy w co najmniej połowie okręgów w wyborach do wszystkich sejmików województw. W losowaniu… Czytaj dalej »
Kandydat na prezydenta: Styl zarządzania w Grudziądzu? Mechanizm wzajemnych powiązań
2024-03-12, 14:44- Oddajmy miasto mieszkańcom, skończymy z powiązaniami - to dzisiejsze zapowiedzi Marka Nowaka, kandydata na prezydenta Grudziądza. Czytaj dalej »
MZK nie opublikuje na swoich autobusach reklam Bydgoskiej Prawicy. Powód?
2024-03-11, 18:01- Czy pieniądze z naszego komitetu są złe? - pytają przedstawiciele Bydgoskiej Prawicy i zarzucają prezydentowi Bydgoszczy prowadzenie nierównej kampanii wyborczej. Czytaj dalej »
Konfederacja: Czy budowa trasy staromostowej zagrozi targowisku miejskiemu w Toruniu?
2024-03-11, 16:45Poseł Konfederacji Przemysław Wipler i kandydat stronnictwa na prezydenta Torunia Maciej Cichowicz sprzeciwili się realizacji trasy staromostowej w obecnym kształcie. Cichowicz pytał, czy projekt ma wygasić targowisko miejskie. Prezydent… Czytaj dalej »
Jak sfinansować budowę mostu Zachodniego w Toruniu? Paweł Gulewski ma pomysł
2024-03-11, 13:20- Budowa drogi S15 powinna trafić na listę priorytetów inwestycyjnych Ministerstwa Infrastruktury - uważa Paweł Gulewski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Torunia. Na konferencji z sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady… Czytaj dalej »
Paweł Olszewski: Trzecia Droga w Bydgoszczy poszła swoją drogą [Rozmowa dnia]
2024-03-11, 09:01Czy urzędnicy będą mieli zakaz korzystania z Tik-Toka? Czy będziemy mogli głosować w wyborach przez Internet? Jakie są powody tego, że nie wszędzie w naszym regionie powstały koalicje wyborcze KO-Nowa Lewica-Trzecia Droga? O tym… Czytaj dalej »