Remonty dworców w Toruniu i Mogilnie. „Kolej się prężnie rozwija, inaczej niż za rządów PO i PSL"
- Przez ostatnie lata intensywnie rozwija się infrastruktura kolejowa, która w dużej mierze została zaprzepaszczona za czasu rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego - mówił podczas konferencji przy dworcu w Toruniu Zbigniew Girzyński. Z kolei Marcin Wroński zorganizował konferencję na dworcu w Mogilnie.
Zbigniew Girzyński - poseł Koła Polskie Sprawy, kandydat PiS w wyborach do Sejmu w okręgu toruńskim - razem z Rafałem Zgorzelskim, wiceprezesem PKP - prezentowali postęp remontów dworców kolejowych Toruń Wschodni i Toruń Miasto oraz mówili o komunikacji kolejowej.
- Dziś jeździmy pociągiem - mimo trwających jeszcze remontów na trasie - dwie godziny i 15 minut. To spadnie poniżej dwóch godzin już niedługo – mówił poseł Girzyński. - Nie ma możliwości, żebyśmy samochodem w takim tempie dojechali – mimo, że jedzie się autostradą, ale to jednak zupełnie inny komfort jazdy. To wszystko się dzieje dzięki temu, że kolej się rozwija – dodał. Modernizacje dworców Toruń Wschodni i Toruń Miasto mają się zakończyć w trzecim kwartale 2024 roku.
Zmodernizowany dworzec PKP zyska także Mogilno. - Inwestycja zostanie zrealizowana prawdopodobnie do końca roku - zapewnił w czasie dzisiejszej konferencji prasowej, wiceprezes PKP Rafał Zgorzelski. Przebudowa dworca w Mogilnie to jedna z 9 inwestycji realizowanych przez PKP w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 w województwie kujawsko-pomorskim.
Zobacz także
Strefa Ekonomiczna w Inowrocławiu zachęci przedsiębiorców? Postulat Arkadiusza Fajoka
2024-03-01, 20:11Kandydat na prezydenta Inowrocławia Arkadiusz Fajok zapowiada utworzenie strefy ekonomicznej w centrum miasta. Ma to ożywić inowrocławski rynek i przyciągnąć przedsiębiorców. Jak miałaby funkcjonować taka strefa? Czytaj dalej »
Jak poprawić kondycję bydgoskich przedsiębiorstw? Łukasz Schreiber przedstawił propozycje
2024-03-01, 18:26Bydgoska Prawica proponuje ofertę ratunkową dla firm, także z branży kulturalnej, dobijanych wielomiesięcznymi remontami i wysokimi opłatami. Pomóc mają bonifikaty i szereg ulg rozłożonych na lata - mówił o tym Łukasz Schreiber… Czytaj dalej »
Wyścig o fotel prezydenta Torunia. Michał Zaleski podjął decyzję w sprawie wyborów
2024-03-01, 09:16Prezydent Torunia Michał Zaleski powalczy o reelekcję. W nocy ogłosił start w wyborach, publikując wideo w mediach społecznościowych. Toruniem rządzi od ponad 20 lat. Czytaj dalej »
Prawo i Sprawiedliwość przedstawia swojego kandydata na prezydenta Torunia
2024-02-29, 18:38Adrian Mól zapowiada, że chcę być kandydatem na włodarza miasta z ramienia środowisk konserwatywnych, prawicowych. Obecny wiceprezydent Torunia podczas konferencji przedstawił „piątkę dla Torunia'. Wśród jego postulatów jest… Czytaj dalej »
Bydgoska Prawica zebrała podpisy i złożyła listy do Miejskiej Komisji Wyborczej
2024-02-29, 18:00Bydgoska Prawica w czwartek zakończyła zbieranie podpisów poparcia dla kandydata na prezydenta miasta Łukasza Schreibera i dla kandydatów na radnych. Na obie listy zebrano po 10 tys. podpisów. Czytaj dalej »
O tej inwestycji mówi się we Włocławku od lat. Czy tunel ujrzy wreszcie światło dzienne?
2024-02-29, 17:37We Włocławku ma powstać bezkolizyjny przejazd pod torami kolei warszawsko-bydgoskiej. Chodzi o połączenie Zazamcza ze Śródmieściem. Tunel ma powstać pod torowiskiem w linii ulicy Wienieckiej - obiecuje prezydent Marek Wojtkowski ubiegający… Czytaj dalej »
Politechnika we Włocławku? To jedna z wyborczych propozycji tamtejszej Lewicy
2024-02-29, 16:11Utworzenie Politechniki Włocławskiej i mieszkania dla studentów, gabinet psychologiczny i stomatologiczny w każdej szkole oraz 15-minutowa komunikacja miejska to wyborcze obietnice Lewicy we Włocławku skierowane do młodych ludzi. Czytaj dalej »
Komitet „przyjdzie z młotami i skruszy beton”. Społecznicy z Torunia startują w wyborach
2024-02-29, 14:08Komitet Wyborczy Wyborców Koalicja Ruchów Miejskich przedstawił w czwartek kandydatów do Rady Miasta Torunia. Aktywiści zapowiedzieli także wystawienie kandydata na prezydenta. Będziemy młotem kruszyli beton - powiedziała Magdalena… Czytaj dalej »
Krzysztof Kułakowski przedstawił plany dla Świecia. Jezioro Deczno w centrum uwagi
2024-02-29, 12:03Burmistrz Świecia rozpoczął kampanię wyborczą. Krzysztof Kułakowski chce kontynuować to, co zaczął pięć lat temu. Czytaj dalej »
Toruń zyska most śródmiejski? Chce tego kandydat na prezydenta Paweł Gulewski
2024-02-28, 17:21- Budowa mostu śródmiejskiego to jeden z pomysłów na usprawnienie poruszania się po Toruniu i lepsze skomunikowanie lewobrzeża - zapewniał podczas konferencji Paweł Gulewski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta miasta. Obiekt… Czytaj dalej »