Remonty dworców w Toruniu i Mogilnie. „Kolej się prężnie rozwija, inaczej niż za rządów PO i PSL"
- Przez ostatnie lata intensywnie rozwija się infrastruktura kolejowa, która w dużej mierze została zaprzepaszczona za czasu rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego - mówił podczas konferencji przy dworcu w Toruniu Zbigniew Girzyński. Z kolei Marcin Wroński zorganizował konferencję na dworcu w Mogilnie.
Zbigniew Girzyński - poseł Koła Polskie Sprawy, kandydat PiS w wyborach do Sejmu w okręgu toruńskim - razem z Rafałem Zgorzelskim, wiceprezesem PKP - prezentowali postęp remontów dworców kolejowych Toruń Wschodni i Toruń Miasto oraz mówili o komunikacji kolejowej.
- Dziś jeździmy pociągiem - mimo trwających jeszcze remontów na trasie - dwie godziny i 15 minut. To spadnie poniżej dwóch godzin już niedługo – mówił poseł Girzyński. - Nie ma możliwości, żebyśmy samochodem w takim tempie dojechali – mimo, że jedzie się autostradą, ale to jednak zupełnie inny komfort jazdy. To wszystko się dzieje dzięki temu, że kolej się rozwija – dodał. Modernizacje dworców Toruń Wschodni i Toruń Miasto mają się zakończyć w trzecim kwartale 2024 roku.
Zmodernizowany dworzec PKP zyska także Mogilno. - Inwestycja zostanie zrealizowana prawdopodobnie do końca roku - zapewnił w czasie dzisiejszej konferencji prasowej, wiceprezes PKP Rafał Zgorzelski. Przebudowa dworca w Mogilnie to jedna z 9 inwestycji realizowanych przez PKP w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 w województwie kujawsko-pomorskim.
Zobacz także
Włocławek: Krzysztof Kukucki wyklucza możliwość współpracy z Platformą Obywatelską
2024-04-22, 12:00We Włocławku nie będzie koalicji Lewicy i Platformy Obywatelskiej. Taki mariaż wykluczył nowo wybrany prezydent Włocławka, lider Lewicy w mieście, Krzysztof Kukucki. Czytaj dalej »
Pierwszy wywiad w nowej roli. Paweł Gulewski, prezydent Torunia, gościem „Rozmowy Dnia” PR PiK
2024-04-22, 09:04Michał Zaleski po 22 latach przestaje być włodarzem Torunia. Jakie będą pierwsze decyzje nowego prezydenta, Pawła Gulewskiego? Czy będzie rozliczał swojego poprzednika? O to zwycięzcę wyborów pytaliśmy w „Rozmowie Dnia” Polskiego… Czytaj dalej »
Wyborcza sensacja w Toruniu! Paweł Gulewski wygrywa z Michałem Zaleskim
2024-04-22, 01:20Po 22 latach Michał Zaleski przestaje być prezydentem Torunia. Zastąpi go kandydat Koalicji Obywatelskiej Paweł Gulewski, który w drugiej turze wyborów zdobył 65 proc. głosów. Czytaj dalej »
Arkadiusz Fajok wygrał wybory w Inowrocławiu. Pokonał Wojciecha Piniewskiego
2024-04-22, 00:36Polskie Radio PiK już godzinę po zamknięciu lokali wyborczych podało jako pierwsze, że zdecydowanym wygranym wyborów w Inowrocławiu jest Arkadiusz Fajok. Czytaj dalej »
Wójtowie i burmistrzowie wybrani w drugiej turze. Oficjalne wyniki PKW
2024-04-22, 00:30Policzono już wszystkie głosy po niedzielnych wyborach w Kujawsko-Pomorskiem. Oto oficjalne wyniki podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Czytaj dalej »
Krzysztof Kukucki nowym prezydentem Włocławka. Pokonał Marka Wojtkowskiego
2024-04-22, 00:12Senator, wiceminister rozwoju i technologii Krzysztof Kukucki (KWW Lewica) został wybrany na prezydenta Włocławka. Według danych PKW ze 100 proc. obwodów - w drugiej turze wyborów zdobył proc. 56,28 głosów Czytaj dalej »
Trzy sygnały o łamaniu ciszy wyborczej w regionie: z Brodnicy, Lubicza i Radziejowa
2024-04-21, 19:00Kolejny sygnał o łamaniu ciszy wyborczej dotarł do policjantów z województwa kujawsko-pomorskiego. Tym razem dotyczy Brodnicy. Na portalu społecznościowym pojawiło się zdjęcie lokalu wyborczego z sugestią na kogo głosować - a… Czytaj dalej »
Druga tura wyborów w 35 miejscach Kujaw i Pomorza. Frekwencja i relacje Polskiego Radia PiK
2024-04-21, 12:23W naszym regionie wybieranych jest 3 prezydentów, 15 burmistrzów i 17 wójtów. Reporterzy PR PiK odwiedzają komisje wyborcze, rozmawiają z mieszkańcami. Jak dotąd, głosowanie przebiega spokojnie i w ciszy - wyborczej. Czytaj dalej »
„Wieczór wyborczy" w Polskim Radiu PiK. Analizy ekspertów i relacje na żywo ze sztabów
2024-04-20, 20:00Debaty, ostre polemiki, czasem zagrania na pograniczu faulu - to wszystko już za nami. Teraz czas na mieszkańców, którzy pójdą do lokali wyborczych. Zapraszamy na „Wieczór wyborczy” w niedzielę (21 kwietnia) tuż po godz. 21:0… Czytaj dalej »
PKW przed II turą wyborów: Zakaz agitacji obowiązuje na terenie całego kraju
2024-04-19, 20:42Agitacja wpływa na wyborców bez względu na to, gdzie jest prowadzona. Zakaz należy przestrzegać na terenie całego kraju - mówił szef PKW Sylwester Marciniak przed rozpoczęciem ciszy wyborczej poprzedzającej drugą turę wyborów… Czytaj dalej »