Paweł Szrot: Jeśli opozycja wygra wybory, to zgodzi się na wszystkie rozwiązania z Brukseli [wideo]
Rząd Zjednoczonej Prawicy z poparciem pana prezydenta Andrzeja Dudy nigdy nie zgodzi się na mechanizm przymusowej relokacji imigrantów. Jeśli wybory wyga opozycja, to zgodzi się na wszystkie rozwiązania proponowane przez Brukselę – mówił we wtorek w Studiu PAP szef Gabinetu Prezydenta i lider bydgoskiej listy w wyborach do Sejmu, Paweł Szrot.
W środę podczas sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu odbędzie się debata pt. „Potrzeba szybkiego przyjęcia pakietu w sprawie azylu i migracji”. Została ona włączona do porządku obrad na wniosek frakcji EPL, w której skład wchodzą PO i PSL. Za debatą o takim tytule opowiedzieli się też socjaldemokraci, mający w swoich szeregach SLD i Nową Lewicę oraz liberałowie (Polska 2050).
Szrot we wtorek w Studiu PAP pytany był m.in. o to, co oznacza dla Polski przyjęcie paktu migracyjnego oraz jakie Polska ma realne mechanizmy, aby przeciwstawić się temu instrumentowi.
– Jeśli po wyborach utrzyma się rząd Zjednoczonej Prawicy, to z poparciem pana prezydenta myślę, że Polska nigdy nie zgodzi się na takie rozwiązania, które by jej narzucały przymusowe przyjmowanie migrantów, jak w 2015 roku – odpowiedział.
Szef Gabinetu Prezydenta ocenił, że jeśli wynik wyborów będzie inny i wygra opozycja, to „jest poważne ryzyko, że Polska zgodzi się na wszystkie rozwiązania, które będzie proponować jej Bruksela”.
O RELOKACJI MIGRANTÓW I KRYZYSIE MIGRACYJNYM CZYTAJ TEŻ NA PORTALU POLSKIEGO RADIA
Paweł Szrot odniósł się do mechanizmu przymusowej relokacji, forsowanego przez Unię Europejską/wideo: PAP
Zobacz także
Kandydaci do sejmiku o zdrowiu i pomocy społecznej. Debata w Polskim Radiu PiK [wideo, zdjęcia]
2024-04-04, 13:07W czwartek (4 kwietnia) w Polskim Radiu PiK odbyła się kolejna debata wyborcza z kandydatami do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego. Czytaj dalej »
Druga tura wyborów w Toruniu? Gulewski opublikował badania, Noga chce powołania pełnomocników
2024-04-03, 21:33Paweł Gulewski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Torunia przedstawił badania, z których wynika, że będzie druga tura wyborów w tym mieście. Sam liczy na uzyskanie 38 procent. Czytaj dalej »
15-minutowe miasto, pozwy komitetów i słyszalny głos kobiet. Kolejny dzień kampanii w Bydgoszczy
2024-04-03, 13:5015-minutowe miasto - to propozycja Joanny Czerskiej-Thomas na poprawę jakości życia w Bydgoszczy. Bydgoska Prawica podkreślała znaczenie wydatków na kulturę, a na placu Praw Kobiet swoje postulaty wygłosiły kandydatki ugrupowania… Czytaj dalej »
Kandydaci do sejmiku o kulturze i nauce w regionie. Debata w Polskim Radiu PiK [wideo, zdjęcia]
2024-04-03, 08:38W Polskim Radiu PiK zakończyła się druga debata wyborcza z kandydatami do sejmiku kujawsko-pomorskiego. Czytaj dalej »
Krzysztof Gawkowski: Bydgoszcz skorzysta na władzy „Koalicji 15 października”
2024-04-02, 20:37- Bydgoszcz pod rządami Rafała Bruskiego (jako prezydenta miasta) będzie mogła liczyć na wsparcie polskiego rządu - zadeklarował podczas konferencji na bydgoskim Starym Rynku Krzysztof Gawkowski, wicepremier i minister cyfryzacji w… Czytaj dalej »
Czarzasty poparł we Włocławku Krzysztofa Kukuckiego, kandydata Lewicy na prezydenta
2024-04-02, 19:14Lider Lewicy Włodzimierz Czarzasty promował we Włocławku senatora Krzysztofa Kukuckiego z Lewicy w jego walce o fotel prezydenta miasta. Czytaj dalej »
„Kocham Toruń” obiecuje obniżenie podatków. Mieszkańcy mają oszczędzić 17 mln zł
2024-04-02, 17:54- Zostawimy w kieszeniach torunian więcej pieniędzy, bez uszczerbku dla funkcjonowania miasta - zapewniał w Toruniu kandydat na prezydenta Dariusz Kubicki. Komitet „Kocham Toruń” zaprezentował też kandydatów na wiceprezydentów. Czytaj dalej »
Strzemięcin i Rządz zmienią swoje oblicze? Prezydent Glamowski przedstawił plany inwestycyjne
2024-04-02, 12:56Kampania samorządowa wychodzi na ostatnią prostą. W Grudziądzu prezydent Maciej Glamowski, ubiegający się o reelekcję przedstawił plany inwestycyjne na osiedlu Strzemięcin i Rządz. Czytaj dalej »
Promocja regionu, sport i wsparcie turystyki. Debata kandydatów do sejmiku w PR PiK [posłuchaj, zobacz zdjęcia]
2024-04-02, 10:45Co jest siłą turystyczną naszego regionu? Czy potrzebujemy nowych monumentalnych atrakcji, a może powinniśmy lepiej wykorzystywać to co mamy? To tylko część pytań, na które odpowiadali goście debaty do sejmiku w studiu Polskiego… Czytaj dalej »
Socjolog: Większy wpływ na nasze życie ma wybór radnego niż posła [Rozmowa Dnia]
2024-04-02, 09:59Co ma większy wpływ na nasze codzienne życie - wybór posła czy radnego? Jak podejmujemy decyzje? Czy znamy programy wyborcze kandydatów? O tym porozmawialiśmy z dr Magdaleną Nowak-Paralusz, socjolożką z Uniwersytetu WSB Merito w… Czytaj dalej »