Lewica w Bydgoszczy: Zmiany klimatyczne to jedno z największych wyzwań
Bydgoscy kandydaci do Sejmu z listy Lewicy przedstawili w Parku Kazimierza „Zielony Ład” – proponowany przez nich program, który ma zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo w dobie kryzysu klimatycznego.
Działacze mówili m.in. o konieczności nadzoru nad lasami, a także pozostawiania w miastach terenów zielonych, umożliwiających zdrowsze oddychanie oraz zatrzymywanie wody.
– Zmiany klimatyczne, których właśnie doświadczamy, to jedno z największych wyzwań. Musimy się uniezależnić od paliw kopalnych i postawić na odnawialne źródła energii oraz czystą energię jądrową. Wprowadzić system kaucyjny, żeby zmniejszyć ilość odpadów w naszej gospodarce, jak i zwiększyć liczbę parków narodowych w naszym kraju, żeby chronić naszą bioróżnorodność oraz co najważniejsze, skończyć w końcu z rabunkową gospodarką leśną – wymienia Adam Hoffman.
– Dziewięć lat temu nie dało się przejść z jednej części Fordonu do drugiej, żeby nie iść przez jakiś lasek. Niestety teraz jest zupełnie, lasy są wyrzynane, 75% ludzi w Polsce mówi, że wycinki powinno się ograniczać – zaznaczyła Karolina Kozłowska.
Sposoby dbania o środowisko omówili także współprzewodniczący Nowej Lewicy w Bydgoszczy Michał Wysocki, Renata Biernacka i Alicja Wojtyna-Jodko. Wspominali m.in. o konieczności uszczelnienia granic kraju przed wwożeniem toksycznych śmieci.
Politycy Lewicy wraz z organizacjami na rzecz środowiska podpisali „Manifest Leśny” , w którym domagają się m.in. wyłączenia co najmniej 20 procent lasów z użytkowania gospodarczego oraz zrównania pensji leśników i pracowników parków narodowych.
Zobacz także
Donald Trump wygrał wybory prezydenckie w USA. Zdobył 277 głosów elektorskich
2024-11-06, 12:08Kandydat Republikanów zdobył 277 głosów elektorskich, czyli siedem ponad wymagane minimum. Kandydatka Partii Demokratycznej Kamala Harris obecnie ma, według agencji Associated Press, 224 głosy elektorskie. Czytaj dalej »
Do Donalda Trumpa płyną gratulacje od szefa NATO i przywódców krajów, w tym Polski
2024-11-06, 10:20Mimo braku ostatecznych wyników wyborów prezydenckich gratulacje Donaldowi Trumpowi złożył już szef NATO Mark Rutte, a także przywódcy części krajów, w tym prezydenci Polski, Ukrainy i Francji oraz premierzy Węgier, Wielkiej Brytanii… Czytaj dalej »
Donald Trump ogłosił, że wygrał wybory prezydenckie w USA. I rzeczywiście je wygrał [aktualizacja]
2024-11-06, 10:00Donald Trump, który wystąpił publicznie w środę jeszcze przed ogłoszeniem ostatecznych wyników wyborów prezydenckich w USA, powiedział, że chce podziękować narodowi za wybranie go na szefa państwa. Oznajmił, że Bóg nie bez… Czytaj dalej »
Amerykanie wybrali prezydenta! Co to oznacza dla Europy i Polski? O tym w „Rozmowie Dnia"
2024-11-06, 09:10Wiele wskazuje na to, że wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych wygra Donald Trump. Co zdecydowało o takim rozstrzygnięciu ? Mówił o tym gość Rozmowy Dnia polskiego Radia PiK - Szymon Ostrowski, doktorant Szkoły Doktorskiej Nauk… Czytaj dalej »
Wybory w USA: głosy z tych stanów dały przewagę Trumpowi. To dopiero cząstkowe wyniki
2024-11-06, 01:34Donald Trump wygrał wybory prezydenckie w Kentucky, Indianie i Karolinie Południowej, a Kamala Harris w Vermont - ogłosiła agencja AP w oparciu o pierwsze spływające wyniki. To informacja z godz. 1:21. Czytaj dalej »
Wybory w USA: priorytety zwolenników Harris - demokracja i aborcja, Trumpa - gospodarka i migranci
2024-11-06, 00:11Stan demokracji i gospodarka USA - to dwie najważniejsze kwestie dla Amerykanów oddających we wtorek głosy w wyborach - sugerują wstępne wyniki sondażu exit poll przeprowadzonego przez stację NBC News. Czytaj dalej »
Ameryka wybiera 47. prezydenta. Sondaże pokazują, że kraj jest podzielony na pół
2024-11-05, 16:10Po bardzo intensywnej kampanii wyborczej przyszedł czas rozstrzygnięcia. 5 listopada Amerykanie wybiorą nowego prezydenta - lub prezydentkę - Stanów Zjednoczonych. Głosowanie prowadzone jest w 50 stanach i Dystrykcie Kolumbii. Czytaj dalej »
Eksperci: walka o fotel prezydenta USA może nie zakończyć się 5 listopada
2024-11-04, 08:29To mogą być najważniejsze amerykańskie wybory prezydenckie od kilkudziesięciu lat i pierwsze, w których nowe media będą miały tak silny udział i tak duży wpływ na wynik - uważają eksperci z Uniwersytetu Łódzkiego. Wybory są… Czytaj dalej »
Inowrocławskie osiedla mają nowe zarządy i przewodniczących. Wybierali mieszkańcy [lista]
2024-11-03, 09:17W październiku, podczas Ogólnych Zebrań Mieszkańców, inowrocławianie wybierali nowe zarządy poszczególnych osiedli wraz z ich przewodniczącymi na kadencję 2024-2029. Czytaj dalej »
Kosiniak-Kamysz: W ramach koalicji trzeba wyłonić jednego kandydata na prezydenta
2024-10-26, 17:21Prezes PSL, wicepremier i szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz zaprosił w sobotę swoich partnerów z koalicji rządzącej - Koalicję Obywatelską, Polskę 2050 i Lewicę do wspólnego wyłonienia kandydata na prezydenta. Jak stwierdził… Czytaj dalej »