Konfederacja w Bydgoszczy: Jest problem z kontrolą nad tym, co dzieje się w państwie
Między innymi do raportu NiK ws. kontroli Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 i Narodowego Programu Szczepień odnieśli się w Bydgoszczy kandydaci Konfederacji. Deklarują, że chcą „odzyskać kontrolę” nad tym, co dzieje się w Polsce.
Na konferencji wystąpił lider listy Konfederacji w okręgu bydgoskim Marcin Sypniewski.
– Mieliśmy aferę wizową, gdzie okazywało się, że wizy były wydawane za pomocą pośredników, nad którymi nie mieliśmy żadnej kontroli. Ostatnie dwa raporty NIK-u dotyczące okresu pandemii pokazują skalę marnotrawstwa naszych pieniędzy – płaciliśmy za puste łóżka w szpitalach, płaciliśmy za szczepionki, które trzeba było utylizować i za szczepionki, które były dotknięte wadami. Na Ukrainie odbywa się forum zbrojeniowe, w którym Polska nie bierze udziału, mimo że jesteśmy jednym z krajów, które udzielają największej pomocy Ukrainie. Ludzie zaczynają sobie zadawać pytanie „czy leci z nami pilot”, czy mamy kontrolę nad tym, co się dzieje w naszym państwie. Chcemy taką kontrolę odzyskać – powiedział.
Główny Inspektor Farmaceutyczny odpowiada, że „sprawował skuteczny nadzór nad szczepionkami przeciwko COVID-19”. Stanowisko GIF można przeczytać na www.gov.pl.
W sprawie Forum Przemysłu Obronnego w Ukrainie serwis money.pl podaje: „PGZ jako firma nie została zaproszona” – powiedział w Radiu ZET minister aktywów państwowych Jacek Sasin, pytany o forum z udziałem zachodnich koncernów, ale bez udziału Polski. Z kolei ukraiński ambasador Wasyl Zwarycz pytany dlaczego na Forum nie było przedstawicieli Polski, odpowiedział w programie Konrada Piaseckiego w TVN24, że to jest już pytanie „raczej do strony polskiej, bo Polska została wśród pierwszych zaproszona na to wydarzenie”.
Więcej w relacji Moniki Siwak.
Zobacz także
Mija pięć lat od sfałszowanych wyborów na Białorusi. Przypominała o tym manifestacja w Bydgoszczy
2025-08-09, 20:11Białorusini z naszego regionu przypominają, że mija pięć lat od sfałszowanych wyborów w ich kraju, a wielu ludzi jest represjonowanych. Manifestacja odbyła się na moście Staromiejskim w Bydgoszczy. Jej uczestnicy mówili, że kilka… Czytaj dalej »
Zaprzysiężenie prezydenta lada moment, a plakatów wyborczych nie brakuje! Kto powinien je sprzątnąć?
2025-08-04, 20:26Minęły ponad dwa miesiące od wyborów prezydenckich, a w wielu miejscach regionu wciąż wiszą bilbordy i plakaty wyborcze. Zgodnie z kodeksem wyborczym powinny zniknąć do 1 lipca. Czy przeszkadzają, kto powinien je uprzątnąć i co… Czytaj dalej »
Głosy przeliczono powtórnie. Różnice są, ale wynik wyborów prezydenckich bez zmian
2025-07-25, 19:02Karol Nawrocki powinien był otrzymać 1538 głosów mniej, a Rafał Trzaskowski o 1541 głosów więcej, niż informowała Państwowa Komisja Wyborcza. Prokuratura Krajowa stwierdziła, że błędy w komisjach wyborczych nie miały jednak… Czytaj dalej »
Sąd Najwyższy stwierdził ważność wyboru Karola Nawrockiego na prezydenta RP
2025-07-01, 19:06Decyzję sądu przedstawił we wtorek przewodniczący Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Krzysztof Wiak. Czytaj dalej »
Protesty wyborcze. Spór między Sądem Najwyższym a Prokuratorem Generalnym
2025-06-30, 19:54- Sąd Najwyższy uniemożliwił Prokuratorowi Generalnemu zapoznanie się z aktami dotyczącymi protestów wyborczych; stanowi to rażące naruszenie zasad określonych w Kodeksie wyborczym, ustawie o Sądzie Najwyższym oraz Kodeksie postępowania… Czytaj dalej »
W Sądzie Najwyższym posiedzenia jawne ws. protestów przeciw wyborowi prezydenta. Trwają manifestacje
2025-06-27, 12:16W piątek rano w Izbie Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego rozpoczęła się seria trzech posiedzeń jawnych w sprawie protestów przeciwko wyborowi prezydenta - m.in. tych, w związku z którymi zdecydowano o weryfikacji… Czytaj dalej »
Sąd Najwyższy opublikował protokoły z kart do głosowania w 13 obwodowych komisjach wyborczych
2025-06-26, 21:04Do Sądu Najwyższego wpłynęły protokoły ze wszystkich sądów rejonowych, które przeliczyły głosy oddane w II turze wyborów prezydenckich w 13 obwodowych komisjach wyborczych - przekazano na stronie SN. Opublikowano również skany… Czytaj dalej »
Trwa śledztwo w sprawie nieprawidłowości w liczeniu głosów w Wieńcu i w Grudziądzu
2025-06-25, 21:52Powtórne liczenie głosów wykazało, że komisja w Obwodowej Komisji Wyborczej w podwłocławskim Wieńcu przypisała głosy, oddane na Rafała Trzaskowskiego, Karolowi Nawrockiemu - i odwrotnie - głosy, oddane na Nawrockiego, zapisano… Czytaj dalej »
Są pierwsze śledztwa ws. nieprawidłowości wyborczych m.in. w Brześciu Kujawskim
2025-06-24, 19:44Minister sprawiedliwości, Prokurator Generalny Adam Bodnar poinformował we wtorek, że wszczęto pierwszych 6 śledztw Prokuratur Okręgowych w sprawie nieprawidłowości wyborczych: we Włocławku, Jeleniej Górze, Opolu, Bielsku-Białej… Czytaj dalej »
Sąd Rejonowy we Włocławku ponownie przeliczył głosy oddane w II turze wyborów
2025-06-19, 11:28Pod lupą znalazły się głosy oddane w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 4 w gminie Brześć Kujawski. Chodzi o komisję, która działała w szkole podstawowej w podwłocławskim Wieńcu. Czytaj dalej »