Kandydaci opozycji zgodnie w Grudziądzu. Chcą odblokowania środków z KPO i silnego samorządu
Kandydaci różnych opozycyjnych partii wspólnie zabrali głos w Grudziądzu. Opowiadają się m.in. za „silnym samorządem”. – 15 października Polacy zdecydują, w jakim kierunku pójdzie Polska – czy pójdzie w kierunku państwa centralistycznego, czy pójdzie w kierunku silnego samorządu – mówił prezydent miasta Maciej Glamowski.
– Musimy po pierwsze odblokować środki z KPO (Krajowego Planu Odbudowy – przyp. red.), żeby samorządy, mieszkańcy, mogli korzystać. Na tym cierpią w różnych obszarach naszego województwa, bo to środki powinny już „pracować” – stwierdził senator Ryszard Bober (Trzecia Droga – PSL).
– Dzisiaj jesteśmy, jak to się mówi potocznie, zjednoczoną opozycją – mam nadzieję, że po 15 października utworzymy zjednoczoną koalicję, tego sobie i Państwu życzę – powiedział Łukasz Kowarowski, startujący w wyborach do Sejmu z listy Nowej Lewicy.
– Ja jestem wielkim piewcą demokracji; samorząd to są podwaliny demokracji – oznajmiła Beata Gurbin, kandydatka Trzeciej Drogi.
Poseł Tomasz Szymański (KO) stwierdził, że „kluczem jest odblokowanie środków z Krajowego Planu Odbudowy” .
Maciej Glamowski przedstawił też „osiem grudziądzkich priorytetów w kontekście zbliżających się wyborów parlamentarnych”. – To te obszary funkcjonowania miasta, w których wymagane są rozwiązania systemowe i zabezpieczenie środków w budżecie państwa. Te priorytety to: infrastruktura drogowa, transport kolejowy, kwestia grudziądzkiego szpitala, budowa hali widowiskowo-sportowej, rozwój ruchu akademickiego w mieście, dalszy rozwój gospodarczy, dbanie o czyste powietrze, inwestowanie w nasze zabytki – napisał na Facebooku.
Zobacz także
Konstanty Dombrowicz o miejskiej polityce historycznej
2014-11-03, 19:01Miasto powinno wspierać inicjatywy, które mają na celu popularyzowanie historii wśród mieszkańców - uważa Konstanty Dombrowicz, kandydat na prezydenta Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Marcin Wroński o miejscach i opłatach parkingowych
2014-11-03, 18:03Brak miejsc parkingowych, zły stan techniczny ulic i chodników, niewystarczające oświetlenie miasta. To problemy na które zwracał uwagę podczas zorganizowanej w Inowrocławiu konferencji prasowej Marcin Wroński, kandydat na prezydenta… Czytaj dalej »
Dekomunizację przestrzeni publicznej deklaruje włocławska Nowa Prawica
2014-11-03, 17:37'Goń bolszewika z pomnika' - to nowa przedwyborcza akcja, w którą we Włocławku włączył się sztab wyborczy Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke. Czytaj dalej »
Chmielewski proponuje likwidację podatku od nieruchomości
2014-11-03, 17:28Likwidację podatku od nieruchomości w przypadku wygranej w wyborach prezydenta miasta zadeklarował Jarosław Chmielewski - kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Włocławka. Czytaj dalej »
Grzegorz Gruszka nt. stanu województwa
2014-11-03, 14:29W bydgoskiej siedzibie SLD odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której kandydujący do sejmiku Grzegorz Gruszka zarzucał Platformie Obywatelskiej odpowiedzialność za zły stan województwa kujawsko-pomorskiego. Czytaj dalej »
Porozumienie Dombrowicza ws. kontrowersyjnego wpisu kandydata na radnego
2014-11-03, 13:55'Nie identyfikujemy się z tym, co napisał Łukasz Kulpa' - tak Jerzy Woźniak, rzecznik komitetu wyborczego Konstantego Dombrowicza, skomentował niedzielny (2.11) wpis internetowy kandydata Porozumienia Dombrowicza na bydgoskiego radne… Czytaj dalej »
Deklaracje wyborcze Marka Wojtkowskiego
2014-11-03, 13:27'Zmniejszę wydatki na pomoc społeczną, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczę na sport' - zadeklarował w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej kandydat Platformy Obywatelskiej na urząd prezydenta Włocławka, poseł Marek Wojtkow… Czytaj dalej »
O brutalnej kampanii wyborczej w Grudziądzu
2014-11-03, 11:50Kandydat na prezydenta Grudziądza z listy Prawa i Sprawiedliwości, zorganizował konferencję prasową ws. brutalnej kampanii wyborczej. Czytaj dalej »
Sondaż WSG: W Bydgoszczy II tura wyborów prezydenckich z udziałem Bruskiego i Dombrowicza
2014-11-03, 11:35Bruski, Dombrowicz i Sypniewski - to pierwsza trójka sondażu poparcia kandydatów na prezydenta Bydgoszczy przeprowadzonego przez Pracownię Analiz Społecznych i Rynkowych Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Troska o sprawy osób niepełnosprawnych kolejną deklaracją wyborczą
2014-10-31, 20:58Wśród obietnic wyborczych pojawiało się już mnóstwo deklaracji. Każda ważna i szczególna. Na brak pomysłów nie narzeka również Sławomir Młodzikowski. Czytaj dalej »