Janowiec Wielkopolski i inne miasta regionu ze wsparciem na ratowanie zabytków
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Ewa Kozanecka wręczyła w Pakości dotacje na renowację zabytków w ramach II edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
– Program otacza opieką przede wszystkim budynki zabytkowe, np. kościoły, ale także obiekty niesakralne, czyli: szkoły, przedszkola, ratusze, domy pomocy społecznej, świetlice – mówi poseł Ewa Kozanecka.
– Otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 500 tysięcy złotych – podaje Leszek Grzeczka, burmistrz Janowca Wielkopolskiego. – W sumie jest to jeden wniosek i jedno zadanie, ale obejmujące trzy budynki. Pierwszy to budynek użytkowany przez ośrodek zdrowia w Janowcu Wielkopolskim, drugi – świetlica wiejska w miejscowości Chrzanowo, trzeci: pomieszczenie gospodarcze przy świetlicy wiejskiej w Jundzewie.
W najbliższym czasie do województwa kujawsko-pomorskiego trafi 91 milionów przeznaczonych na 192 zadania dotyczących renowacji zabytków.
Zobacz także
Gowin: chcemy wygrać wybory, bo mamy pomysł na rozwój gospodarki
2014-10-30, 14:06Obóz zjednoczonej prawicy chce wygrać wybory samorządowe, bo ma pomysł na rozwój polskiej gospodarki - powiedział w czwartek w Bydgoszczy Jarosław Gowin, lider Polski Razem. Podkreślił, że ma to być pierwszy krok do zwycięstwa… Czytaj dalej »
"Czas Gospodarzy" z wyborczą wizją Torunia
2014-10-30, 13:51W trakcie konferencji prasowej prezydenckiego klubu 'Czas Gospodarzy' można było poznać pomysły, które klub chciałby wcielić w życie w okresie nowej kadencji Rady Miasta w Toruniu. Czytaj dalej »
Prof. Leszek Balcerowicz z wizytą w Toruniu
2014-10-30, 13:36Prof. Leszek Balcerowicz spotkał się dzisiaj ze studentami w Auli UMK, promując książkę pt. 'Balcerowicz: Trzeba się bić - opowieść biograficzna'. Profesor odniósł się również do zbliżających się wyborów samorządowych. Czytaj dalej »
Jarosław Gowin z wizytą w Bydgoszczy
2014-10-30, 12:03Jarosław Gowin, lider 'Polski Razem' przybył do Bydgoszczy, by udzielić poparcia dla samorządowych kandydatów z list Prawa i Sprawiedliwości. Czytaj dalej »
Podejrzenie agitacji wyborczej w trakcie lekcji
2014-10-30, 11:13Czy Dariusz Woźniak - skarbnik powiatu świeckiego i kandydat na burmistrza Świecia zorganizował spotkanie wyborcze z młodzieżą podczas jej zajęć lekcyjnych? Czytaj dalej »
Przedwyborcza przejażdżka "ogórkiem" po Bydgoszczy
2014-10-30, 08:45Był już samolot, był pociąg, a teraz Piotr Cyprys zaprosił dziennikarzy do zabytkowego 'ogórka'. W nim właśnie kandydat Stowarzyszenia 'Metropolia Bydgoska' na prezydenta miasta, przedstawił swoją koncepcję zagospodarowania północnej… Czytaj dalej »
We Włocławku ruszyła przedwyborcza wojna plakatowa
2014-10-29, 17:35Nieznani sprawcy skradli kilkanaście banerów zachęcających do głosowania na kandydatów do Rady Miasta Włocławka z list Platformy Obywatelskiej. Czytaj dalej »
Kongres Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke broni bydgoskich przedsiębiorców
2014-10-29, 15:25Przedsiębiorcy, którym spadają obroty z powodu prowadzonych w mieście remontów, powinni otrzymywać rekompensaty - uważają działacze Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke. Czytaj dalej »
Małgorzata Stawicka o Spółce Wodnej Kapuściska w Bydgoszczy
2014-10-28, 20:08Rozwiązanie Spółki Wodnej Kapuściska i przejęcie zarządzanej przez nią oczyszczalni ścieków przez Miejskie Wodociągi i Kanalizację w Bydgoszczy grozi upadkiem działających na terenie po byłym Zachemie firm, takich jak Nitro-Chem… Czytaj dalej »
Komitet "Razem możemy więcej w powiecie inowrocławskim" o swoich planach
2014-10-28, 20:02Komitet mówi, że chce zarządu powiatu młodego i dynamicznego. Stawia przede wszystkim na dobrą współpracę z wszystkimi wójtami. Czytaj dalej »