Plakaty wyborcze „jedynki" PiS-u miały zostać powieszone nielegalnie. Kandydat odpowiada
We Włocławku na słupach ogłoszeniowych, należących do Ośrodka Sportu i Rekreacji, pojawiły się nielegalnie rozwieszone materiały wyborcze ,,jedynki" PiS-u Krzysztofa Szczuckiego. Plakaty zasłoniły inne materiały wyborcze. Krzysztof Szczucki odniósł się do sprawy.
– Nie wiem, oczywiście, czy to jest prawda. Żadnych plakatów sam nie rozklejam – tłumaczy Krzysztof Szczucki. – Rozklejają je wolontariusze, którzy się zgłaszają, mówią, że chcą pomóc i biorą plakaty. Zawsze podstawowym wymogiem jest to, żeby to robić legalnie, i w miejscach w których wolno to robić. Nie ma zgody na nielegalne rozwieszanie materiałów wyborczych. Kampania jest jednak takim okresem, gdy ludzie czasami bardzo emocjonalnie i z dużym zaangażowaniem podchodzą do tego tematu. Być może nie wszyscy znają przepisy (...). Jeżeli ktoś, zrobił coś źle, to trzeba to po prostu wyjaśnić, naprawić i idziemy dalej. Ja bym tylko zachęcał tych wnikliwych obserwatorów do tego, żeby obserwowali wnikliwie wszystkich kandydatów, też z innych list.
Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku, Piotr Ordon, polecił Włocławskiej Informacji Turystyczne, która bezpośrednio zawiaduje słupami, aby poinformowała o incydencie sztab kandydata, sztaby wyborcze kandydatów, których materiały zaklejono, policję i Państwową Komisję Wyborczą.
Więcej w relacji Michała Zaręby.
Zobacz także
Plakaty i debaty - wyborcza walka nabiera rumieńców
2015-10-15, 17:43Kampania wyborcza odbywa się w każdy możliwy sposób. Nie każda jednak droga promocji kandydatów idzie w zgodzie z przepisami o rozpowszechnianiu wyborczych elementów graficznych. W tej kwestii prawo jest często przez komitety wyborcze… Czytaj dalej »
Jerzy Wenderlich nie chce likwidacji gimnazjów
2015-10-14, 16:53Jerzy Wenderlich, lider listy Zjednoczonej Lewicy do Sejmu w okręgu toruńsko-włocławskim, krytycznie ocenia pomysł własnego ugrupowania, dotyczący likwidacji gimnazjów. Czytaj dalej »
Bydgoszcz polskim Las Vegas - proponuje Cyprian Sajna z partii KORWiN
2015-10-14, 16:52Bydgoszcz centrum hazardu w Europie - proponuje Cyprian Sajna kandydat na senatora z ramienia partii KORWiN. Czytaj dalej »
Spanski wzywa do debaty, Łyczak oraz Person nie chcą promować jej pomysłodawcy
2015-10-12, 13:46Czy dojdzie do debaty kandydatów na senatorów w okręgu włocławskim? Pomysł jest, ale nie wszyscy kandydaci są nim zainteresowani. Czytaj dalej »
Zgłoszenia do głosowania korespondencyjnego do jutra
2015-10-11, 12:32Jeżeli chcemy zagłosować korespondencyjnie w wyborach do parlamentu mamy czas tylko do jutra, by zgłosić to w naszym urzędzie gminy lub miasta. Czytaj dalej »
Mazurkiewicz nie jest "jedyna" do Senatu
2015-10-09, 19:01Zakaz rozpowszechniania nieprawdziwych informacji na materiałach wyborczych oraz ich przepadek - tak postanowił sąd okręgowy w Toruniu wobec Marii Mazurkiewicz, kandydatki PiS do Senatu w okręgu toruńskim. Czytaj dalej »
"Do zobaczenia w wolnej Polsce" - hasło wyborcze Agaty Banasik
2015-10-08, 13:46Agata Banasik, liderka listy KORWiN do Sejmu w okręgu toruńsko-włocławskim, idzie do wyborów z hasłem 'Do zobaczenia w wolnej Polsce'. Czytaj dalej »
Lider listy PiS w okręgu toruńsko-włocławskim w trosce o zwierzęta
2015-10-04, 14:40Jest 'zwierzolubem'. W domu ma 4 koty. Krzysztof Czabański - lider listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu toruńsko - włocławskim z okazji przypadającego Światowego Dnia Zwierząt odwiedził Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt… Czytaj dalej »
Naukowcy z WSG zbadali jak wyborcy patrzą na kartę do głosowania
2015-09-30, 11:27Czy układ graficzny karty do głosowania ma wpływ na proces podejmowania decyzji przez wyborców? Odpowiedzi na to pytanie poszukiwali naukowcy z Pracowni Neuropsychologii i Użyteczności Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
"Na prawo patrz!" - hasło wyborcze Andrzeja Walkowiaka
2015-09-25, 12:44'Na prawo - patrz!' - z takim hasłem do wyborów idzie Andrzej Walkowiak, piątka na liście Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmu w okręgu bydgoskim. Czytaj dalej »