OKW w Bydgoszczy: Dwa komitety wyborcze nie mogły zostać zarejestrowane
Okręgowa Komisja Wyborcza w Bydgoszczy odmówiła rejestracji list kandydatów do Sejmu dwóm komitetom wyborczym. W obu przypadkach chodziło o tzw. zgłoszenia na oświadczenie.
Można w ten sposób zgłaszać kandydatów, gdy komitet ma już zarejestrowane listy z podpisami wyborców w co najmniej połowie okręgów wyborczych. Jak się okazało, oba komitety nie spełniały tego warunku, więc Okręgowa Komisja musiała odmówić ich rejestracji.
– Do Okręgowej Komisji Wyborczej w Bydgoszczy zgłoszono ogółem 9 list kandydatów na posłów w okręgu wyborczym nr 4, dla którego właściwa jest Okręgowa Komisja Wyborcza w Bydgoszczy. Z tych 9 zgłoszeń 7 list kandydatów na posłów zostało zarejestrowanych przez Okręgową Komisję Wyborczą w Bydgoszczy – powiedział Adam Dyla, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Bydgoszczy.
Jak dodał, dwa niezarejestrowane komitety to Ruch Dobrobytu i Pokoju oraz Polska Liberalna – Strajk Przedsiębiorców. – OKW w Bydgoszczy podjęła uchwałę o odmowie rejestracji listy kandydatów. Powodem odmowy rejestracji w obu przypadkach było niespełnienie przez te zgłoszenia wymogu, o którym mowa w art. 210 paragraf 2 kodeksu wyborczego. To znaczy, żaden z tych komitetów wyborczych nie zdołał zarejestrować list kandydatów na posłów popartych podpisami wyborców w co najmniej połowie okręgów wyborczych, czyli w co najmniej 21 okręgach wyborczych na terenie kraju.
Jeden z komitetów, którym odmówiono rejestracji, odwołał się do Państwowej Komisji Wyborczej. PKW oddaliła to odwołanie. Kolejna instancja odwoławcza to Sąd Najwyższy.
Zobacz także
Jacek Rostowski w Grudziądzu
2014-03-31, 13:58Jacek Rostowski były wicepremier, minister finansów przyjechał do Grudziądza. Wizyta w tym mieście to etap jego kampanii do Parlamentu Europejskiego. Czytaj dalej »
"Ruch Narodowy" walczy o miejsce w Parlamencie Europejskim
2014-03-26, 18:45'Radykalna zmiana' - z takim hasłem do eurowyborów idzie 'Ruch Narodowy', ogłosił w Toruniu Robert Winnicki - członek Rady Decyzyjnej tego ugrupowania. Czytaj dalej »
Jan Vincent-Rostowski odmienia Bydgoszcz przez przypadki
2014-03-25, 09:57Podczas porannej 'Rozmowy dnia' w Polskim Radiu PiK Magda Jasińska wraca z Janem Vincent-Rostowskim do sprawy głośnego błędu językowego. Czytaj dalej »
Zwiefka szefem kampanii PO do PE, Rostowski „jedynką” na Pomorzu i Kujawach
2014-03-13, 19:01Szefem kampanii Platformy Obywatelskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego będzie Tadeusz Zwiefka. Były wicepremier i minister finansów będzie liderem kujawsko-pomorskiej listy. Takie są ustalenia Zarządu PO. Czytaj dalej »
Kazimiera Szczuka zabiegała o poparcie we Włocławku
2014-03-12, 15:33Kazimiera Szczuka 'jedynka' na liście wyborczej do Europarlamentu ugrupowań Europa+ i Twój Ruch odwiedziła Włocławek. Czytaj dalej »
Otylia Jędrzejczak wystartuje w wyborach do europarlamentu
2014-03-10, 21:02Otylia Jędrzejczak znalazła się na kujawsko - pomorskiej liście kandydatów Platformy Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego. Rada Regionu PO zaakceptowała 10-osobową listę. Czytaj dalej »
Kłopotek liderem listy do PE na Kujawach i Pomorzu
2014-03-01, 17:37Poseł Eugeniusz Kłopotek otworzy kujawsko-pomorską listę PSL w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Kandydatów przedstawiono na sobotniej Wojewódzkiej Konwencji Wyborczej Polskiego Stronnictwa Ludowego w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Jarosław Gowin w Toruniu
2014-02-27, 14:24W wyborach do Parlamentu Europejskiego idziemy pod hasłem 'Wielka Polska w małej Unii' - mówił podczas pobytu w Toruniu Jarosław Gowin. Czytaj dalej »
Kontrowersje wokół wyborów Miss UMK
2014-02-14, 12:09Przeciwnicy organizowania wyborów najpiękniejszej studentki UMK zwrócili się do rektora Uczelni prof. Andrzeja Tretyna. W piśmie apelują o niefirmowanie nazwy konkursu nazwą uczelni oraz brak obecności kogokolwiek z władz rektorskich… Czytaj dalej »
Wicepremier na Kujawach i Pomorzu
2014-02-01, 15:58Nie ma Europy i przyszłości bez przedsiębiorczości - mówił goszczący w sobotę w Przysieku pod Toruniem Janusz Piechociński. Czytaj dalej »