Piotr Malich chce utworzenia nowych parków narodowych. Podpisał się pod „Manifestem leśnym”
Większa decyzyjność Polaków w zarządzaniu lasami i wyłączenie z gospodarki leśnej 20 proc. terenów leśnych – między innymi tego domaga się Piotr Malich, kandydat do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 4. W Bydgoszczy polityk złożył swój podpis pod tzw. „Manifestem leśnym”.
Jak tłumaczył, jest to 10 postulatów, które sformułowało 220 organizacji pozarządowych, zajmujących się ochroną przyrody. – Dwadzieścia proc. terenów leśnych wyłączonych z gospodarki leśnej, większy udział społeczeństwa w decyzja dotyczących lasów, więcej terenów pod ochroną ścisłą, dość marnowania pieniędzy na propagandę firmy, jaką są Lasy Państwowe, a przeznaczenie tych pieniądze właśnie na ochronę przyrody – mówił kandydat KO.
– W tym momencie w Polsce mamy około jednego proc. terenów objętych ochroną ścisłą, czyli właśnie Parków Narodowych, średnia unijna to 2,5 proc. Nie tak dawno organizacje społeczne wskazały kolejnych 20 miejsc, które mogłyby stać się nowymi parkami narodowymi – w naszej okolicy chociażby Puszcza Bydgoska.
Piotr Malich podkreślił także, że jego podpis pod manifestem to deklaracja, iż opowiada się po stronie przyrody i osób, którym na przyrodzie szczególnie zależy.
Zobacz także
„Wybieramy kierunek rozwoju Europy”! Działacze KO apelowali o głosowanie na Rafała Trzaskowskiego
2025-05-30, 20:26W niedzielę wybierzmy najlepszego kandydata, Rafała Trzaskowskiego - mówili w Bydgoszczy politycy i działacze Koalicji Obywatelskiej. Apelowali, by 1 czerwca iść na wybory i zagłosować za Polską europejską, a nie proputinowską. Czytaj dalej »
Rafał Trzaskowski i Karol Nawrocki w ostatnim dniu kampanii mobilizowali sympatyków do udziału w wyborach
2025-05-30, 18:04Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafał Trzaskowski oraz popierany przez Prawo i Sprawiedliwość Karol Nawrocki w ostatnim dniu kampanii mobilizują swoich sympatyków do udziału w niedzielnym głosowaniu. - Możemy wygrać… Czytaj dalej »
Rafał Trzaskowski we Włocławku apelował o głosowanie. „Możemy wygrać frekwencją”
2025-05-30, 11:00Rafał Trzaskowski wiecem we Włocławku rozpoczął ostatni dzień kampanii przed drugą turą wyborów prezydenckich. Mobilizował tam wyborców, by frekwencja była jak najwyższa. Czytaj dalej »
Politolog: O wyniku wyborów może zdecydować kilkadziesiąt tysięcy głosów [Rozmowa Dnia]
2025-05-30, 09:01- W tych wyborach nie chodzi tylko o to, kto zostanie prezydentem. To są wybory albo o współpracy, albo o blokadzie obecnego rządu - mówiła w „Rozmowie Dnia” dr hab. Izabela Kapsa, politolog z UKW w Bydgoszczy. O polityczny krajobraz… Czytaj dalej »
Prezydent Duda przed drugą turą: To nie tylko wybór osoby, ale i drogi, którą podąży Polska
2025-05-29, 20:32Prezydent Andrzej Duda w orędziu zaapelował do obywateli, by potraktowali udział w II turze wyborów jako przejaw wspólnej odpowiedzialności za ojczyznę. Prosił też, by nie zniechęcali się do głosowania, bo - jak mówił - „to… Czytaj dalej »
Działacze PiS i sympatycy w regionie: Karol Nawrocki poprowadzi Polskę we właściwym kierunku
2025-05-29, 16:15- Jest osobą godną zaufania, to człowiek odważny, otwarty na ludzi i pełen zasad - mówili podczas konferencji parlamentarzyści, samorządowcy i członkowie Obywatelskiego Komitetu Poparcia Karola Nawrockiego. Czytaj dalej »
Wybory prezydenckie: Ostatni dzień na odebranie zaświadczenia o prawie do głosowania
2025-05-29, 10:31Czwartek to ostatni dzień na pobranie zaświadczenia, które umożliwia oddanie głosu w niedzielę, w II turze wyborów, w dowolnej obwodowej komisji wyborczej w kraju i za granicą. To też ostatni dzień na złożenie wniosku o zmianę… Czytaj dalej »
Politolog z UKW: Nowoczesne technologie mają coraz większy wpływ na politykę [Rozmowa Dnia]
2025-05-29, 08:52- Coraz trudniej rozpoznać co jest prawdziwe, a co wygenerowane przez sztuczną inteligencję. Mieliśmy z tym problem w tej kampanii wyborczej - mówiła w „Rozmowie Dnia” dr Joanna Wieczorek-Orlikowska z wydziału nauk o polityce i… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2025-05-29, 06:40- Coraz trudniej rozpoznać co jest prawdziwe, a co wygenerowane przez sztuczną inteligencję. Mieliśmy z tym problem w tej kampanii wyborczej - mówiła w „Rozmowie Dnia” dr Joanna Wieczorek-Orlikowska z wydziału nauk o polityce i… Czytaj dalej »
Grudziądzcy politycy Platformy Obywatelskiej namawiają do pójścia na wybory
2025-05-28, 18:39Politycy PO zachęcali nie tylko do głosowania, ale także do wsparcia w drugiej turze Rafała Trzaskowskiego. Czytaj dalej »