Posłanki KO zachęcają do głosowania 15 października. Akcja „Kobiety na wybory” w regionie
– Doskonale wiemy, że to Koalicja Obywatelska zadba najlepiej o bezpieczeństwo kobiet – przekonywały w Toruniu posłanki Barbara Nowacka, Kinga Gajewska i Iwona Hartwich. Nasz region jest kolejnym przystankiem akcji „Kobiety na wybory”. Do głosowania kandydatki KO przekonywały także w Inowrocławiu i Bydgoszczy.
– Polki dzisiaj wyraźnie mówią, że mają dość władzy, która odbiera im prawa, odbiera im godność i poczucie bezpieczeństwa. W naszym kraju, kraju, który kobiety i mężczyźni tak samo budują, tak samo dokładają się do jego wzrostu – mówiła w Toruniu Nowacka. - My jako Koalicja Obywatelska mamy przygotowany bardzo dobry program dla kobiet, ale żeby kobiety były wolne – i chciałabym, żeby wybrzmiało to w Toruniu – o prawie muszą stanowić wszyscy obywatele, a nie wyłącznie część prawicowych polityków do spółki z biskupami i klerem.
Posłanki chcą rozdziału Kościoła od państwa. – Chcemy, żeby Toruń znów kojarzył się z piernikiem i Kopernikiem, a nie z Rydzykiem – stwierdziła Gajewska. – Więc Kaczyński, słuchaj, to jest koniec twoich rządów – powiedziała Hartwich. Na Rynku Staromiejskim zjawiły się też kandydatki KO do Sejmu z okręgu toruńsko-włocławskiego.
O 12.00 odbyła się konferencja posłanek Barbary Nowackiej i Magdaleny Łośko przy Teatrze Miejskim Inowrocławiu. Temat wystąpienia to przedsiębiorczość.
Z kolei w Bydgoszczy kandydatki KO 4 przypomniały, że kobiety stanowią 52 proc. ogółu ludności w Polsce, ale w Sejmie ich liczba nigdy nie przekroczyła 30 proc. Według poseł Magdaleny Łośko, kandydatki KO w okręgu bydgoskim, nadchodzące wybory to okazja do aktywizacji pań. – Co trzecia kobieta niestety deklaruje, że nie weźmie udziału w wyborach. Już wielokrotnie pokazywaliśmy swoją siłę, swoją moc na ulicach. To była moc, którą same wyzwoliłyśmy. Teraz tę siłę musimy wyzwolić 15 października przy wyborach – mówiła.
Przedstawicielki KO apelowały również o liczny udział kobiet w marszu 1 października.
Więcej w relacjach Michała Zaręby i Jolanty Fischer.
Zobacz także
Mieszkańcy Piotrkowa Kujawskiego w niedzielę głosują! Wybierają nowego burmistrza
2025-03-09, 07:53W wyborach w Piotrkowie Kujawskim startuje ośmioro kandydatów. Przygotowano 13 lokali wyborczych. Czytaj dalej »
Posłanki KO zachęcały panie do głosowania na Rafała Trzaskowskiego na placu Praw Kobiet
2025-03-08, 20:29- Rafał Trzaskowski to jedyny kandydat na prezydenta, który zagwarantuje prawa kobiet - twierdzą posłanki Koalicji Obywatelskiej. Iwona Karolewska, Iwona Kozłowska oraz Magdalena Łośko spotkały się w Dniu Kobiet na Placu Praw Kobiet… Czytaj dalej »
Magdalena Biejat: Jestem kandydatką, dla której prawa kobiet to priorytet
2025-03-08, 17:39Kandydatka Lewicy na prezydenta podkreśliła, że opowiada się za legalną aborcją, zapowiedziała urlop rodzicielski równy dla obojga rodziców i w pełni płatny, oraz że zrobi porządek z niepłaceniem alimentów. Czytaj dalej »
W niedzielę przedterminowe wybory w Piotrkowie Kujawskim. Kandyduje osiem osób
2025-03-07, 18:27W niedzielę (10 marca) mieszkańcy będą wybierać burmistrza Piotrkowa Kujawskiego. Przedterminowe wybory są konieczne po tragicznej śmierci poprzedniego burmistrza Krystiana Betlińskiego. Czytaj dalej »
Grzegorz Braun o aborcji: Jeśli można zabijać nienarodzonych, to nikt już nie jest bezpieczny
2025-03-05, 20:34O szeroko rozumianym bezpieczeństwie i ochronie życia od poczęcia mówił w Grudziądzu Grzegorz Braun. Europoseł, kandydat na prezydenta, spotkał się wieczorem z mieszkańcami. Czytaj dalej »
„Polska potrzebuje stabilności”. W Toruniu podsumowano zbiórkę podpisów dla Rafała Trzaskowskiego
2025-03-03, 16:587230 podpisów zebrano w Toruniu pod listą poparcia dla Rafała Trzaskowskiego jako kandydata na prezydenta Polski. - On czuje problemy samorządu - podkreślał Piotr Całbecki, marszałek województwa. Czytaj dalej »
Adrian Zandberg we Włocławku. Jaki pomysł na to miasto ma kandydat na prezydenta?
2025-03-02, 18:30- Musimy postawić na nogi branże, od których będzie zależało nasze bezpieczeństwo i odporność, to między innymi branża chemiczna i to jest szansa na rozwój dla takich miast, jak Włocławek - mówił we Włocławku Adrian Zandberg… Czytaj dalej »
Grzegorz Braun, kandydat na prezydenta RP, odwiedził region
2025-03-01, 12:47Inowrocław, Żnin oraz Bydgoszcz znalazły się wśród miast, które polityk odwiedza dziś w ramach swojej kampanii prezydenckiej. Czytaj dalej »
Mateusz Morawiecki usłyszał zarzuty. „Realizacja wyborów była moim obowiązkiem”
2025-02-27, 12:15Były premier Mateusz Morawiecki (PiS) stawił się w czwartek w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. Usłyszał zarzuty w śledztwie dotyczącym organizacji wyborów korespondencyjnych w 2020 roku. Teraz chce zapoznać się z aktami spra… Czytaj dalej »
Niemcy: Friedrich Merz zapowiedział rozpoczęcie rozmów koalicyjnych z SPD. „Świat na nas nie czeka”
2025-02-24, 20:45Friedrich Merz, lider bloku chadeckiego CDU/CSU, który zwyciężył w niedzielnych przedterminowych wyborach do niemieckiego Bundestagu, zapowiedział w poniedziałek, że chce w najbliższych dniach rozpocząć rozmowy koalicyjne z socjaldemokratyczną… Czytaj dalej »