Dobre wieści z OSP Piaski. W remizie już stoi nowy wóz bojowy MAN. Zastąpił starego jelcza
Ochotnicza Straż Pożarna Piaski zaprezentowała nowy wóz bojowy. W zakupie sprzętu pomogli sponsorzy, samorząd, ministerstwo klimatu oraz narodowy i wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska - za co podziękował wójt gminy Grudziądz i prezes OSP Grudziądz w jednej osobie - Andrzej Rodziewicz.
– Nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie radni gminy Grudziądz, których nie musimy przekonywać do niczego, dlatego, że oni doskonale sobie zdają sprawę, że budujemy siłę gminy Grudziądz poprzez wspieranie ochotniczych straży pożarnych – mówi Andrzej Rodziewicz. – Zabezpieczamy tym samym naszych mieszkańców, ale pomagamy także gościom, przyjezdnym, bo przecież niejednokrotnie wyjeżdżamy do różnego rodzaju zdarzeń drogowych. Niedługo będziemy również świadkami powstania elektrowni gazowej, więc sprzęt oraz umiejętności, które wy posiadacie zostaną spożytkowane do ochrony naszej elektrowni.
O nowym nabytku mówi prezes OSP Piaski, druh Marcin Dziadzio. - Nasz ciężki wóz bojowy marki MAN zastąpił 34 - letniego, wysłużonego jelcza. Nowy pojazd ma napęd na cztery koła, ma zbiornik, który pomieści 5 tysięcy litrów wody i 500 litrów piany. Uzbrojony jest w maszt oświetleniowy, działko wodne, a załogę tworzy sześciu ratowników.
– Życzę wam tego, żebyście zawsze, z każdego wyjazdu wracali bezpiecznie – powiedziała wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Anna Gembicka.
W uroczystym przekazaniu wozu uczestniczyli też inni politycy prezes Rządowego Centrum Legislacji Krzysztof Szczucki, poseł Jan Krzysztof Ardanowski i wicewojewoda Józef Ramlau.
Wartość sprzętu przekroczyła 1 mln 300 tysięcy zł.
Zobacz także
Posłowie Stasiński i Olszewski: poseł Latos powinien wytłumaczyć się bydgoszczanom
2018-10-18, 13:15Bydgoscy posłowie Platformy Obywatelskiej Michał Stasiński i Paweł Olszewski uważają, że poseł Tomasz Latos powinien wytłumaczyć się mieszkańcom Bydgoszczy z tego co napisał o nim 'Fakt' oraz interweniować w sprawie zanieczyszczeń… Czytaj dalej »
SLD Lewica Razem w Bydgoszczy podsumowała samorządową kampanię wyborczą
2018-10-18, 12:55SLD Lewica Razem w Bydgoszczy podsumowała samorządową kampanię wyborczą. Członkowie ugrupowania podziękowali bydgoszczanom i zachęcali do głosowania na swoją listę. Czytaj dalej »
Kandydaci partii Razem do Sejmiku chcą walczyć ze smogiem
2018-10-18, 11:50Kandydaci partii Razem do Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego chcą walczyć ze smogiem i podejmować działania na rzecz poprawy jakości powietrza. Czytaj dalej »
Prezydent Włocławka wygrał proces w trybie wyborczym; Kuźniewicz będzie się odwoływał
2018-10-18, 06:30Starający się o reelekcję prezydent Włocławka, Marek Wojtkowski wygrał przed sądem ze swoim konkurentem, Jackiem Kuźniewiczem z bloku 'Postaw na Włoclawek'. Czytaj dalej »
Kandydaci z Komitetu Wyborczego MY Toruń podsumowali kampanię
2018-10-18, 05:45- Jesteśmy jedynym niezaangażowanym politycznie komitetem - mówili liderzy MY Toruń na konferencji prasowej podsumowującej kampanię wyborczą. Czytaj dalej »
Debata kandydatów na prezydenta Bydgoszczy
2018-10-18, 01:00Kolejną debatę Polskiego Radia PiK zorganizowano w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej WSG. Tym razem z udziałem kandydatów na prezydenta Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Koalicja Obywatelska Platformy i Nowoczesnej podsumowuje kampanię wyborczą w Toruniu
2018-10-17, 22:17Koalicja Obywatelska Platformy i Nowoczesnej podsumowała kampanię wyborczą w Toruniu. Na konferencji wystąpili marszałek Piotr Całbecki, kandydat do Sejmiku Województwa Jacek Warczygłowa i poseł Tomasz Lenz. Czytaj dalej »
Kandydaci Kukiz'15 do Rady Miasta krytykują obecne władze Torunia
2018-10-17, 20:21Zarówno władze miasta jak i województwa podeszły po macoszemu do tematu wybudowania w Toruniu portu kontenerowego lub multimodalnego - mówili podczas konferencji kandydaci Kukiz'15 do toruńskiej Rady Miasta. Czytaj dalej »
Michał Zaleski przedstawił kolejne plany dla Torunia
2018-10-17, 20:10Zagospodarowanie terenów zielonych, nowa szkoła i żłobek na lewobrzeżu Wisły - to część programu, który na osiedlu Na Skarpie zapowiedział dziś kandydat na prezydenta Torunia Michał Zaleski. Czytaj dalej »
Posłowie Latos i Król o kolejce Stary Fordon - Osowa Góra
2018-10-17, 17:06Budowę szybkiej kolejki miejskiej, która łączyłaby Fordon z Osową Górą zapowiada kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Bydgoszczy poseł Tomasz Latos. Wspiera go w tym poseł PiS Piotr Król. Czytaj dalej »