Bydgoski radny nadal walczy o ulicę Bydgoską – w stolicy. Warszawa na razie się opiera
– Bydgoszczanom taka nazwa w stolicy się należy – mówi Jarosław Wenderlich. Podsekretarz stanu w Kancelarii Premiera i szef klubu PiS w bydgoskiej Radzie Miasta przypomina, że z inicjatywą nazwania jednej ze stołecznych ulic: „Bydgoska” wyszedł wraz z ministrem Łukaszem Schreiberem już trzy lata temu.
A ostatnio proponował też, by przebiegający pod warszawską dzielnicą Ursynów tunel nazwać „Tunelem Bydgoskim". Jednak na razie stołeczny ratusz na te propozycje pozostaje głuchy - ubolewa minister Wenderlich.
– Sprawa Tunelu Bydgoskiego była procedowana. Wskazano, że aby taką inicjatywę przedłożyć, należy złożyć zgodnie z uchwałą Rady Miasta Stołecznego Warszawy piętnaście podpisów mieszkańców Warszawy. Zebrałem podpisy, no i dostałem pismo z informacją, że brakuje informacji o datach urodzeń autorów podpisów, więc nie można zweryfikować pełnoletności tych osób. Zaskoczyło mnie to, udzieliłem odpowiedzi ponownie. Jako reprezentant liczyłem, że zostanę wezwany na posiedzenie komisji, która będzie procedowała sprawę...
Tymczasem jak mówi Jarosław Wenderlich, nie tylko nie zaproszono go na posiedzenie komisji, ale także nie poinformowano o terminie jej posiedzenia. Otrzymał za to pismo, że w sprawie „Tunelu Bydgoskiego" opinia komisji do spraw nazewnictwa jest negatywna.
– Jestem zawiedziony procedowaniem tego wniosku – stwierdził minister Wenderlich i zapowiedział, że w przyszłym tygodniu wystąpi m.in. do prezydenta Trzaskowskiego o jego ponowne rozpatrzenie.
Więcej optymizmu widać w kwestii ulicy Bydgoskiej w Warszawie. Jest szansa, że tak mogłaby zostać nazwana jedna z ulic w planowanej dzielnicy w Porcie Praskim blisko Wisły.
Zobacz także
Koalicja Obywatelska wygrywa w toruńskiej Radzie Miasta. Radni dziękują mieszkańcom
2024-04-09, 15:3615 mandatów w 25-osobowej Radzie Miasta Torunia zdobyli radni Koalicji Obywatelskiej. To oznacza samodzielną większość. Czytaj dalej »
Maciej Eckardt: Druga tura w Toruniu to największa sensacja tych wyborów [Rozmowa Dnia]
2024-04-09, 08:58- Drugie miejsce Michała Zaleskiego w pierwszej turze wyborów i druga tura w Toruniu to nie tylko niespodzianka, ale wręcz sensacja niedzielnego głosowania - uważa Maciej Eckardt, były wicemarszałek województwa, zajmujący się aktualnie… Czytaj dalej »
Wybory do sejmików w skali kraju: PiS - 34,27 proc., KO - 30,59 proc., Trzecia Droga - 14,25 proc.
2024-04-09, 08:00W poniedziałek późnym wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza podała na swojej stronie dane ze 100 proc. obwodów do głosowania w wyborach do sejmików województw. Czytaj dalej »
Większość mandatów bierze KO. Skład sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego [lista]
2024-04-08, 21:07W skali kraju wybory do sejmików województw wygrało Prawo i Sprawiedliwość przed Koalicją Obywatelską. W naszym regionie kolejność jest odwrotna, a i różnica między jednym a drugim ugrupowaniem (co przekłada się na liczbę mandatów)… Czytaj dalej »
Fajok zapowiada dwa tygodnie aktywnej kampanii. „Będzie przede wszystkim pozytywna”
2024-04-08, 21:01Arkadiusz Fajok, kandydat na prezydenta Inowrocławia, który o ten urząd powalczy w drugiej turze z Wojciechem Piniewskim, podziękował swoim wyborcom za głosy. Inowrocławianin nie ukrywa, że najbliższe dwa tygodnie poświęci na bezpośrednie… Czytaj dalej »
PiS zadowolone z wyników w Toruniu. „Obiecujemy rzetelną, ciężką pracę w tej kadencji”
2024-04-08, 19:17To bardzo dobry wynik - tak Prawo i Sprawiedliwość podsumowało wyniki wyborów samorządowych w Toruniu. 12,79 proc. i trzecie miejsce uzyskał kandydat na prezydenta Adrian Mól. Klub PiS utrzymał też sześć mandatów w Radzie Mi… Czytaj dalej »
Piniewski: Takiego sukcesu Koalicja Obywatelska wcześniej w Inowrocławiu nie miała
2024-04-08, 18:27- 8 dzień kwietnia to dzień Zwycięstwa Koalicji Obywatelskiej w Inowrocławiu - ocenili na konferencji prasowej kandydat na prezydenta tego miasta Wojciech Piniewski i europoseł Krzysztof Brejza. Ich zdaniem KO może pochwalić się świetnym… Czytaj dalej »
Kukucki: Nie będę ubiegał się o poparcie żadnego z kandydatów z pierwszej tury
2024-04-08, 17:01- Jestem spokojny o drugą turę wyborów - mówił na konferencji prasowej Krzysztof Kukucki. Kandydat Lewicy na prezydenta Włocławka zdobył 41,4 proc. głosów. W dogrywce, za dwa tygodnie, zmierzy się z obecnie urzędującym prezydentem… Czytaj dalej »
Jednych radnych witamy, innych żegnamy. Ratuszowe ławy w regionie już porozdzielane
2024-04-08, 15:21Koalicja Obywatelska zajmie najwięcej miejsc w Radach Miasta: Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Grudziądza i Inowrocławia. Sprawdziliśmy, jak rozkładają się siły w ratuszach. Czytaj dalej »
Kto został burmistrzem, a kto wójtem? Wielkie zaskoczenie na wyborczych listach w regionie
2024-04-08, 14:11We wszystkich gminach z jedynym kandydatem wybrano wójta lub burmistrza. Najniższe wyniki - od 62 do 68 procent - uzyskali włodarze Łysomic, Dragacza i Nowego. Burmistrzem Kruszwicy, pokonując czterech kontrkandydatów i uzyskując ponad… Czytaj dalej »