Tomasz Szymański: Za aktualny kryzys emigrancki odpowiada wyłącznie rząd PiS
– To Prawo i Sprawiedliwość odpowiada za napływ migrantów do Polski, a nie Platforma Obywatelska – to odpowiedź grudziądzkiego posła Tomasza Szymańskiego na środową konferencję polityków PiS. Ich zdaniem Koalicja Obywatelska jest zwolennikiem przyjmowania nielegalnych imigrantów.
– Wczorajsza... nie wiem, czy to nazwać, konferencja prasowa, spotkanie z dziennikarzami, która miała miejsce przed moim biurem poselskim, została zwołana na wyraźne polecenie z siedziby centrali PiS-u z Nowogrodzkiej. Miała kuriozalny charakter i przebieg, ale jeszcze gorsza była tematyka tej konferencji, która dotyczyła polityki emigranckiej i fali emigrantów, którzy trafili do Polski poprzez działania Koalicji Obywatelskiej. Totalna bzdura, pokazuje, że jest totalna panika wśród przedstawicieli partii rządzącej, ponieważ wiedzą i doskonale sobie zdają sprawę, że za kryzys emigrancki, który aktualnie doświadcza Polska, czyli przyciągnięcie do Polski na podstawie fałszowanych wiz, kupowanych na targach przed konsulatami w Indiach czy w Afryce odpowiada wyłącznie rząd PiS – mówił poseł Tomasz Szymański z Koalicji Obywatelskiej.
Przypomnijmy, że w środowej konferencji przed biurem posła Szymańskiego udział wzięli między innymi minister Krzysztof Szczucki, posłanka Anna Gembicka, poseł Mariusz Kałużny i wicewojewoda Józef Ramlau.
Zobacz także
Ponownie przeliczono głosy w komisji pod Lubieniem Kujawskim. Chodzi o wybory prezydenckie 2025
2026-03-05, 15:21Prokuratura Okręgowa we Włocławku zakończyła ponowne liczenie głosów oddanych w zeszłorocznych wyborach prezydenckich w komisji w Kamiennej pod Lubieniem Kujawskim. Nie wykryto nieprawidłowości. To jednak nie koniec czynności -… Czytaj dalej »
Lokalna polityczna sensacja we Włocławku. Jest kontrkandydat dla dotychczasowego lidera
2026-03-02, 06:50Wieloletni lider Koalicji Obywatelskiej we Włocławku, były poseł, były prezydent miasta, obecnie członek zarządu województwa, Marek Wojtkowski, ma realnego kontrkandydata w lokalnych wyborach partyjnych. Czytaj dalej »
Kolejne komisje wyborcze, pracujące podczas wyborów prezydenckich, pod lupą prokuratury [aktualizacja]
2026-02-11, 18:20Chodzi o przynajmniej trzy komisje z powiatu włocławskiego, w których mogło dojść do przekłamania wyników. Czytaj dalej »
Wybory w Koalicji Obywatelskiej w Toruniu. Wiemy, kto stania na czele lokalnych struktur
2026-01-28, 07:53Toruńska KO we wtorek (27.01.) wybierała swoje władze na najbliższe cztery lata. Przewodniczącym ponownie został Jacek Gajewski. Czytaj dalej »
Uczą się kroków, wybierają sukienki. Trwają przygotowania do wyborów Miss 80 plus [zdjęcia]
2026-01-11, 18:20Kandydatki nie marnują ani chwili, bo do finału coraz mniej czasu. W ten weekend panie uczyły się układów choreograficznych oraz wybierały sukienki na czerwony dywan. Czytaj dalej »
Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz i Paulina Hennig-Kloska w drugiej turze wyborów szefa Polski 2050
2026-01-10, 22:03W sobotnim głosowaniu Katarzynę Pełczyńską-Nałęcz poparło 277 członków partii, a Paulinę Hennig-Kloskę - 131. Druga tura odbędzie się w poniedziałek. Czytaj dalej »
Polska 2050 rozpoczęła wybory nowego przewodniczącego. Głosuje ponad 800 działaczy
2026-01-10, 10:33O przywództwo w partii po Szymonie Hołowni ubiega się pięcioro jej członków. W internetowym głosowaniu weźmie udział ponad 800 działaczy z całego kraju. Czytaj dalej »
W styczniu ruszą wybory nowych władz KO. Na razie chęć kandydowania na szefa partii zgłosił tylko jeden kandydat
2025-12-02, 12:46W pierwszej kolejności członkowie KO wybiorą przewodniczącego. Druga część wyborów, m.in. na władze powiatów i regionów ma być przeprowadzona w marcu. Czytaj dalej »
Wybory w Wieńcu. Koniec śledztwa w sprawie mylnego przypisania głosów kandydatom na prezydenta RP
2025-11-27, 11:10Po II turze wyborów prezydenckich komisja wyborcza nr 4 w podwłocławskim Wieńcu przypisała głosy oddane na Rafała Trzaskowskiego - Karolowi Nawrockiemu, zaś głosy, oddane na Nawrockiego - Trzaskowskiemu. Czytaj dalej »
Piotr Hemmerling ponownie wybrany na przewodniczącego wojewódzkich struktur Nowej Lewicy
2025-11-15, 18:58Wewnętrze wybory odbyły się w ramach trwającego w Bydgoszczy kongresu tego ugrupowania. - Zakładamy rękawice i będziemy się bili z PiS-em i Konfederacją o każdy głos - zapowiada wicepremier Krzysztof Gawkowski. Czytaj dalej »