„Minister spraw bydgoskich”. Łukasz Schreiber inauguruje swoją kampanię wyborczą
– Ta kampania jest niezwykle ważna; zdecyduje, jak ma wyglądać Polska przez kolejne cztery lata, czy to będzie czas dalszego dynamicznego rozwoju – podkreślił w czwartek w Bydgoszczy minister w KPRM Łukasz Schreiber, który oficjalnie zainaugurował swoją kampanię wyborczą.
Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów, kandyduje do Sejmu z listy PiS w okręgu bydgoskim (nr 4). – Ta kampania zdecyduje, czy reformy, które w ciągu ośmiu lat podjął rząd PiS, będą kontynuowane, czy też będzie – jak domaga się opozycja – odwrót od tych reform. Czy mamy mieć cztery lata dalszego dynamicznego rozwoju Polski, czy też skazujemy się na pewien znak zapytania, bo tak naprawdę nie wiemy, co chce robić opozycja – mówił minister na konferencji prasowej w Bydgoszczy.
Dumny z tego, co udało się zrobić
Dodał, że „z jednej strony słyszymy, w jakim fatalnym stanie jest budżet, jaką mamy niemalże zapaść finansów publicznych, a z drugiej strony propozycje na pierwsze 100 dni to zmniejszenie o 130 mld zł wpływów podatkowych”. Jego zdaniem to oznacza, że opozycja ocenia, że finanse państwa są w znakomitej kondycji, czy też, że obietnice wiążą tylko tych, co w nie wierzą.
Schreiber podkreślił, że PiS przez osiem lat udowodnił, że zobowiązania przedwyborcze są wiążące, co zostało udowodnione na szczeblu krajowym, jak i regionalnym. Zaznaczył, że z dumą patrzy na to, co się udało zrobić w Bydgoszczy i do tego nawiązuje jego hasło wyborcze: „minister spraw bydgoskich”. Zapowiedział, że w czasie kampanii – oprócz tego, co udało się zrobić – będzie mówił o planach, wyzwaniach i o tym, co jego formacja chce zrobić. Poinformował, że 23 września w Bydgoszczy odbędzie się jego konwencja wyborcza z udziałem zaproszonych gości.
Gotów bronić dorobku PiS
Minister podkreślił, gotów jest bronić dorobku PiS w ciągu ośmiu lat, ale nie twierdzi, że nie popełniono żadnych błędów i wszystko w 100 procentach się udało. – Mogę otwarcie powiedzieć, że nie było drugiej ekipy, która nie tylko po 1990 r., ale po 1945 r. byłaby w stanie zrealizować tak wielką część swoich zobowiązań – wskazywał. – Idziemy do tych wyborów z ambitnym programem, nie z setką hasełek albo dziesiątką, ale z 300-stronicowym programem, gdzie mamy zarysowaną wizję nie tylko na najbliższe wybory czy tylko najbliższe 100 dni, czy na najbliższe cztery lata, ale do 2031 r. i poza ten horyzont – mówił szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.
Schreiber zaznaczył, że w ramach swojej kampanii będzie spotykał się z mieszkańcami nie tylko w największych miastach okręgu – Bydgoszczy i Inowrocławiu, ale również w najmniejszych sołectwach. W czasie spotkań chce przedstawiać swoje obietnice na najbliższe cztery lata i przybliżać programu PiS. Minister zapewnił, że nie będzie też unikał dyskusji z kontrkandydatami.
Wspierają inicjatywy probydgoskie
Na konferencji obecny był również zastępca przewodniczącego Komitetu Stałego Rady Ministrów, szef klubu PiS w Radzie Miasta Bydgoszczy Jarosław Wenderlich, który ubiega się o mandat posła z listy PiS w okręgu bydgoskim z miejsca dziewiątego.
– W tej kampanii będziemy mówili o problemach mieszkańców naszego regionu, będziemy proponowali różne inicjatywy. Działaliśmy przez cztery lata, wspieraliśmy inicjatywy probydgoskie, propolskie. I w tym duchu będziemy pracować – zadeklarował Wenderlich.
Liderem listy PiS do Sejmu w okręgu bydgoskim jest obecny szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot.
Zobacz także
Roman Jasiakiewicz podjął decyzję w sprawie startu w wyborach samorządowych
2024-02-22, 22:08W najbliższych wyborach samorządowych nie wystartuje Roman Jasiakiewicz. Radny województwa, były prezydent Bydgoszczy i przewodniczący Rady Miasta poinformował o tym w mediach społecznościowych. Czytaj dalej »
Konfederacja i społecznicy wspólnie do wyborów w Grudziądzu. „O krok od porozumienia”
2024-02-21, 20:41Chcą połączyć siły ze stowarzyszeniami i wygrać wybory - to plan grudziądzkich polityków Konfederacji. Zapowiadają ochronę interesów przedsiębiorców i bezpieczną infrastrukturę drogową. Czytaj dalej »
Centra mediacji pomogą rozwiązywać problemy uczniów? Tego chciałby Arkadiusz Fajok
2024-02-21, 19:50Więcej patroli policyjnych w mieście i utworzenie w szkołach tzw. centrów mediacji - to kolejne pomysły, jakie przedstawił kandydat na urząd prezydenta Inowrocławia Arkadiusz Fajok. Czytaj dalej »
„W Bydgoszczy powinno się odbywać żużlowe Grand Prix". Łukasz Schreiber o promocji miasta
2024-02-19, 17:45- Musimy nie tylko odkorkować Bydgoszcz, ale sprawić, by stała się atrakcyjnym miejscem do zamieszkania - mówił na konferencji prasowej Łukasz Schreiber. Kandydat Bydgoskiej Prawicy na prezydenta miasta przedstawił listę sześciu… Czytaj dalej »
Kolejny kandydat na prezydenta Włocławka. Start w wyborach ogłosił Rafał Sobolewski
2024-02-19, 13:38O urząd prezydenta Włocławka z list Prawa i Sprawiedliwości będzie ubiegał się Rafał Sobolewski - obecnie radny sejmiku województwa, były przewodniczący włocławskiej Rady Miasta - wówczas z ramienia PO, prawnik i przedsiębi… Czytaj dalej »
Partyjne szyldy zostawione w tyle? Łukasz Schreiber: Chcemy przyłączenia różnych środowisk
2024-02-18, 16:29- Mamy wreszcie kontrkandydata - podkreślił na niedzielnej konferencji prasowej Łukasz Schreiber. Kandydat „Bydgoskiej Prawicy” na prezydenta miasta zwołał spotkanie z dziennikarzami tuż po konferencji Rafała Bruskiego, który ogłosił… Czytaj dalej »
Rafał Bruski powalczy o reelekcję. Prezydent Bydgoszczy z poparciem PO i Lewicy
2024-02-18, 13:17Rafał Bruski wspólnym kandydatem Platformy Obywatelskiej i bydgoskiej Lewicy na prezydenta Bydgoszczy. „Razem dla Bydgoszczy” - to hasło kampanii wyborcze środowisk, które popierają obecnego włodarza miasta w staraniach o czwartą… Czytaj dalej »
„Bydgoska Prawica” Łukasza Schreibera zaprezentowała kandydatów do Rady Miasta [lista]
2024-02-17, 17:03Komitet Wyborczy „Bydgoska Prawica” Łukasza Schreibera ogłosił nazwiska kandydatów na miejskich radnych. Jedynkami w pięciu okręgach wyborczych są: Szymon Róg, Michał Krzemkowski, Wojciech Bielawa, Paweł Bokiej i Grażyna Szabelska… Czytaj dalej »
Tusk na konwencji KO: Jesteśmy gwarantami zakończenia wojny rządu z samorządem
2024-02-17, 16:49- Ta kampania samorządowa to będzie powrót do autentycznej samorządności. Idziemy do wyborów, żeby oddać władzę ludziom - powiedział w sobotę (17 lutego) w Warszawie premier, prezes PO Donald Tusk podczas konwencji inaugurującej… Czytaj dalej »
Hołownia na konwencji Trzeciej Drogi: przywrócimy szacunek polskim samorządom
2024-02-17, 14:50Prezes PSL, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz podczas konwencji w Kielcach zapowiedział zaangażowanie samorządu w obronę cywilną. Wspólnie z marszałkiem Sejmu Szymonem Hołownią oficjalnie zainaugurowali tam kampanię… Czytaj dalej »