Tak się prezentuje Trzecia Droga w Grudziądzu. Co proponują Beata Gurbin i Ryszard Bober?
Trzecia Droga zaprezentowała w Grudziądzu swoich kandydatów do Sejmu i Senatu. Z pozycji 3 w okręgu numer 5 wystartuje Beata Gurbin, a wspólnym kandydatem Paktu Senackiego jest Ryszard Bober.
– Bardzo bliskie są mi tematy związane z równością kobiet – mówi Beata Gurbin. – Dla mnie jest dojmujące, że w XXI wieku nadal musimy o to zabiegać i walczyć. Trzecia droga powstała właśnie właśnie po to, żeby zasypywać te podziały, bo te podziały są niebezpieczne dla nas, jako Polski. Doszliśmy już do takiej eskalacji emocji, że brat nie rozmawia z bratem, że rodziny nie siadają do wspólnych stołów, a sąsiad nie odzywa się do sąsiada.
– Warto głosować na Trzecią Drogę, warto głosować na kandydata Trzeciej Drogi do Senatu, Ryszarda Bobera. Senat bieżącej kadencji tak naprawdę dał nadzieję Polkom i Polakom, że może być inaczej, że może być normalnie, że prawo trzeba, i należy realizować w taki sposób, aby rzeczywiście uszanowana była Konstytucja – mówił Ryszard Bober.
Przypomnijmy, że rejestracja kandydatów kończy się 6 września o godzinie 16:00.
Zobacz także
Rozmowa Dnia
2019-10-04, 06:00Gościem 'Rozmowy dnia' był poseł Łukasz Schreiber, sekretarz stanu w kancelarii premiera. Polityka pytaliśmy o jego stosunek do przedwyborczych sondaży oraz o analizy, według których elektorat rządzącej partii nie należy do najbardziej… Czytaj dalej »
Kandydatka PiS: Koniec faworyzowania Torunia! Winny też prezydent Bydgoszczy
2019-10-03, 21:02Bydgoszcz jest traktowana po macoszemu? Tak twierdzi startująca do Sejmu z listy PiS Paulina Wenderlich. Czytaj dalej »
Posłanka Scheuring-Wielgus: Kościół powinien zostać opodatkowany
2019-10-03, 20:39Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus zapowiada opodatkowanie Kościoła. Biuro kandydatki do Sejmu z listy Lewicy w okręgu toruńskim zebrało informacje na temat finansowania go w ostatnich latach. Czytaj dalej »
Poseł Olszewski zapowiada, że będzie walczył o bydgoski Uniwersytet Medyczny
2019-10-03, 20:06Czy w Bydgoszczy powstanie Uniwersytet Medyczny? Tą sprawą chciałby zająć się startujący w wyborach do Sejmu z list KO Paweł Olszewski. Czytaj dalej »
"Zielonemu interesowi" Niemiec bydgoska Konfederacja mówi "nie"
2019-10-03, 19:31Bydgoscy liderzy Konfederacji zapowiedzieli walkę z próbą dekarbonizacji naszego kraju. Zdaniem Marcina Sypniewskiego to jeden z największych mitów, którego celem jest sprzedaż niemieckich technologii. Czytaj dalej »
Kandydat KO pyta przedsiębiorców, a oni opowiadają o swoich problemach
2019-10-03, 18:20Ireneusz Nitkiewicz, kandydat KO do Sejmu z okręgu bydgoskiego mówił dziś o propozycjach udogodnień dla przedsiębiorców. Na konferencję prasową zaprosił osoby, które prowadzą własne biznesy i pytał ich o problemy. Czytaj dalej »
Koalicja Obywatelska: 600 zł dodatku do pensji dla najmniej zarabiających
2019-10-03, 17:28- Stabilny rozwój przedsiębiorczości będzie wspierać Koalicja Obywatelska - zapowiada poseł Tomasz Lenz, lider listy w okręgu toruńsko-włocławskim. Czytaj dalej »
Poseł Czabański: Trzeba nagrodzić ludzi, którzy od lat płacą abonament RTV
2019-10-03, 16:39- Media publiczne powinny być finansowane z budżetu państwa - mówił dziś w Grudziądzu poseł PiS Krzysztof Czabański. Przewodniczący Rady Mediów Narodowych dodał, że powrotu do abonamentu już nie ma. Czytaj dalej »
Do wyboru dobrej zmiany przekonywał w Bydgoszczy Zbigniew Ziobro
2019-10-03, 14:00Minister sprawiedliwości zachęcał na bydgoskim Starym Rynku do pójścia do urn wyborczych, i do poparcia Ireneusza Stachowiaka. Czytaj dalej »
Debata Polskiego Radia PiK z liderami list wyborczych okręgu bydgoskiego [wideo]
2019-10-03, 12:40W czwartek (03.10.) odbyła się druga debata liderów list wyborczych. Tym razem zaprosiliśmy do studia kandydatów z okręgu bydgoskiego. Dyskutowaliśmy o polityce regionalnej, polityce społecznej oraz kulturze. Czytaj dalej »