Listy Nowej Lewicy zarejestrowane. „Jesteśmy gotowi do przejęcia władzy”
Nowa Lewica zarejestrowała w poniedziałek swoje listy kandydatów do parlamentu w okręgu bydgoskim i toruńskim.
- Zebraliśmy prawie 11 tys. podpisów — mówili tuż przed wejściem do delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Bydgoszczy działacze ugrupowania. I deklarowali, że Lewica jest gotowa do wyborów. – Akcja i zbierania podpisów poszła bardzo sprawnie. Społeczeństwo bardzo chętnie podpisywało listy pokazując, że Lewica jest ważnym elementem na scenie politycznej. Chcemy, żeby tak było również 15 października – powiedział szef sztabu, Piotr Hemmerling.
– Lewica jest gotowa do tych wyborów. Jesteśmy gotowi, nie tylko wyborczo, ale także do tego, żeby przejąć władzę w Polsce i wziąć odpowiedzialność za nasz kraj. Jesteśmy ugrupowaniem, które jest stabilne i przewidywalne. My wiemy, do jakiego portu chcemy zawitać i tym portem będzie Polska wolna, otwarta i tolerancyjna – dodał jeden z liderów Lewicy, Robert Biedroń.
– Chciałem podziękować mieszkańcom województwa kujawsko-pomorskiego w okręgu numer cztery. Od Tucholi, po Żnin. Od Inowrocławia po Bydgoszczy, od Świecia po Mogilno i Nakło. Wszędzie, gdzie jeden podpis został złożony, tam na chwilę zabiło serce Lewicy. Suma tych wszystkich podpisów, te 11 tysięcy, to jest naprawdę bardzo dużo serc, które podpisało się pod programem Lewicy – dziękował lider bydgoskiej listy Lewicy, Krzysztof Gawkowski.
Lista kandydatów Nowej Lewicy zarejestrowana została także w Toruniu. - W okręgu numer 5 wystawiliśmy w wyborach do parlamentu pełną listę - 26 osób - po 50 proc. kobiet i mężczyzn - poinformował podczas konferencji w Toruniu Jacek Warczygłowa, współprzewodniczący kujawsko-pomorskiej Nowej Lewicy. Nowa Lewica idzie do wyborów pod hasłem „Serce mam po lewej stronie".
Zobacz także
Jan Rulewski nie chce się łączyć z PSL. A stronnictwo wręcz przeciwnie...
2019-07-17, 14:45Senator Jan Rulewski potwierdza, że otrzymał propozycje startu do parlamentu z list PSL. Informacje tę podał tygodnik „WPROST'. Polityk oferty od ludowców nie przyjął. Dlaczego? Czytaj dalej »
Poseł Szymański podsumowuje i chce dalej działać dla Grudziądza i grudziądzan
2019-07-16, 18:18Prawie 98 proc. obecności na posiedzeniach Sejmu, 257 interwencji poselskich i 1974 „załatwione sprawy” - poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Szymański z Grudziądza podsumował swoją 8-letnią pracę parlamentarną. W jesiennych… Czytaj dalej »
Wiosna gotowa na jesień? Do Parlamentu sama czy jednak z kimś?
2019-07-16, 10:49- Decyzja o tym z kim pójdziemy do wyborów powinna zapaść w tym tygodniu - powiedziała Radiu PiK Wanda Nowicka z Wiosny Roberta Biedronia. Czytaj dalej »
Krzysztof Drozdowski: Z Pawłem Kukizem nie da się współpracować
2019-07-15, 09:57- Szukamy sojuszników do wspólnego startu w wyborach parlamentarnych. Rozmawiamy z tymi, z którymi nas coś łączy - mówił w Rozmowie Dnia Polskiego Radia PiK Krzysztof Drozdowski. Czytaj dalej »
Schetyna: nie „jedynki” na listach są najważniejsze ale podstawa programowa
2019-07-13, 15:57Nie „jedynki” na listach wyborczych są najważniejsze ale podstawa programowa; PiS nie ma programu, my przedstawiliśmy rzetelny i rzeczowy program - mówił szef PO Grzegorz Schetyna. Czytaj dalej »
Poseł Szymański: Subwencja oświatowa dla samorządów jest za niska
2019-07-12, 11:30Grudziądzki poseł Platformy Obywatelskiej zaniepokojony zbyt niską subwencją oświatową dla samorządu. Tomasz Szymański twierdzi, że rządowa pomoc dla grudziądzkiej oświaty jest niedoszacowana, bo co roku brakuje kilkudziesięciu… Czytaj dalej »
Beata Szydło nie będzie szefową komisji w Parlamencie Europejskim.
2019-07-10, 20:20Była premier, w środowym (10.07.) głosowaniu nie została wybrana na stanowisko przewodniczącej komisji zatrudnienia i spraw socjalnych Parlamentu Europejskiego. Za jej kandydaturą było 21 posłów, 27 przeciw, a dwóch wstrzymało się… Czytaj dalej »
Siemoniak: PO chce zaproponować w najbliższych tygodniach program dla mniejszych miejscowości
2019-07-09, 11:31Chcemy w najbliższych tygodniach zaproponować program dla mniejszych miejscowości - zapowiedział w Ciechocinku wiceszef Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak. Według niego złą specyfiką polskich miasteczek jest obecnie to, że się… Czytaj dalej »
Poseł Kłopotek wystartuje z listy w Pomorskiem. Dla kogo chce zdobyć mandat?
2019-07-09, 09:33Eugeniusz Kłopotek, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego z okręgu bydgoskiego, w jesiennych wyborach do Sejmu zamierza startować tym razem z okręgu pomorskiego, i wcale nie po to, by zdobyć mandat dla siebie. Czytaj dalej »
Jarosław Kaczyński na konwencji PiS: Musimy budować zaufanie i wiarygodność
2019-07-07, 14:52- W wyborach parlamentarnych, które odbędą się w październiku lub listopadzie, musimy odnieść zwycięstwo, które pozwoli podtrzymać dobry czas Polaków, dobry czas Polski. Zwyciężymy czynem i myślą, myślą i czynem - powiedział… Czytaj dalej »