Mrocza ma nowego burmistrza. Jarosław Okonek wygrał wybory w pierwszej turze
Jarosław Okonek będzie nowym burmistrzem Mroczy do końca aktualnej kadencji, czyli do 30 kwietnia 2024 roku. Wygrał niedzielne przedterminowe wybory ogłoszone po tym, jak poprzedni burmistrz Leszek K. został skazany prawomocnym wyrokiem za przekroczenie uprawnień.
Nowy włodarz był do tej pory wiceprzewodniczącym Rady Miasta. Zagłosowało na niego wczoraj prawie 61% głosujących, co oznacza, że wygrał w pierwszej turze. Frekwencja wyniosła 41,65 procent.
– Naprawdę, nie wierzyłem w to, że już w I turze głosowania będzie nas tylu, którzy uwierzą, że „Razem zbudujemy nasz przyszłość”. To ogromny mandat zaufania. Zaufanie, którym mnie Państwo obdarzyliście, jeszcze bardziej zobowiązuje mnie do ciężkiej i sumiennej pracy na rzecz Naszego Miasta i Naszej Gminy, a wszystkie krytyczne głosy, jakie się pojawiają w różnych miejscach, jeszcze bardziej mnie do tego zmobilizują – napisał w mediach społecznościowych Jarosław Okonek.
– Jestem otwarty na współpracę, dlatego zapraszam wszystkich do wspólnego działania dla dobra naszej „Małej Ojczyzny”. Drzwi gabinetu burmistrza zawsze będą otwarte. Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękuję za zaufanie i poparcie. Pamiętajcie: Razem zbudujemy naszą przyszłość! – dodał nowy burmistrz Mroczy.
Oficjalne przekazanie władzy w gminie i mieście nastąpi prawdopodobnie w piątek. Jarosław Okonek podkreślał, że najważniejsze jest kontynuowanie rozpoczętych prac. – Muszą być kontynuowane te inwestycje, które zostały rozpoczęte. Uważam, że najkorzystniejsze dla gminy Mrocza są te prace, które toczą się na naszym terenie. Nie są wykonywane za nasze pieniądze, czyli to są inwestycje Starostwa Powiatowego czy Urzędu Marszałkowskiego. One służą naszym mieszkańcom i nie obciążają nas również późniejsze koszty utrzymania danych inwestycji. Tu mówię głównie o drodze wojewódzkiej 243 i drodze Mrocza – Liszkowo. To jest inwestycja powiatowa, służy naszym mieszkańcom. Nie ma tam dojazdu alternatywnego do tych miejscowości i nie obciąża naszego budżetu.
Więcej w relacji Roberta Erdmanna.
Zobacz także
Otylia Jędrzejczak zamierza lobbować na rzecz sportu i turystyki w Kujawsko-Pomorskiem
2014-04-17, 11:52Włocławek, ale również cały region może zarabiać na bazie, jaką stanowią sanatoria, szlaki turystyczne oraz obiekty sportowe - uważa Otylia Jędrzejczak, kandydatka Platformy Obywatelskiej do Europarlamentu. Czytaj dalej »
Minął termin zgłaszania list kandydatów do PE; losowanie numerów list - 25 kwietnia
2014-04-16, 07:41O północy minął termin zgłaszania list kandydatów na europosłów; ostateczną liczbę zarejestrowanych list PKW poda w ciągu najbliższych dni. 25 kwietnia odbędzie się losowanie numerów list wyborczych. Czytaj dalej »
Toruńscy działacze SLD o 15-leciu partii i wyborach do PE
2014-04-15, 17:47Zawsze byliśmy blisko mieszkańców przekonywali na Rynku Staromiejskim w Toruniu miejscy radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej w 15-lecie założenia partii. Czytaj dalej »
Kosma Złotowski we Włocławku
2014-04-14, 15:49Kosma Złotowski, kandydat nr 1 na liście Prawa i Sprawiedliwości do Europarlamentu odwiedził Włocławek. Czytaj dalej »
KNP zarejestrował listę kandydatów do PE
2014-04-09, 15:21- Startujemy w wyborach do europarlamentu, żeby mówić głośno o słabych stronach Unii Europejskiej - deklarują przedstawiciele Kongresu Nowej Prawicy. Czytaj dalej »
Europa Plus Twój Ruch w Okręgowej Komisji Wyborczej w Bydgoszczy
2014-04-07, 14:21Pierwsze komitety wyborcze zgłaszają się do Okręgowej Komisji Wyborczej w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Działacze Polski Razem Jarosława Gowina zgłosili do rejestracji listę kandydatów do PE
2014-04-07, 10:17Zebrali ponad 14 tys. podpisów i jako pierwsi zgłosili do rejestracji listę kandydatów do Parlamentu Europejskiego w okręgu kujawsko-pomorskim. Czytaj dalej »
Jacek Rostowski w Grudziądzu
2014-03-31, 13:58Jacek Rostowski były wicepremier, minister finansów przyjechał do Grudziądza. Wizyta w tym mieście to etap jego kampanii do Parlamentu Europejskiego. Czytaj dalej »
"Ruch Narodowy" walczy o miejsce w Parlamencie Europejskim
2014-03-26, 18:45'Radykalna zmiana' - z takim hasłem do eurowyborów idzie 'Ruch Narodowy', ogłosił w Toruniu Robert Winnicki - członek Rady Decyzyjnej tego ugrupowania. Czytaj dalej »
Jan Vincent-Rostowski odmienia Bydgoszcz przez przypadki
2014-03-25, 09:57Podczas porannej 'Rozmowy dnia' w Polskim Radiu PiK Magda Jasińska wraca z Janem Vincent-Rostowskim do sprawy głośnego błędu językowego. Czytaj dalej »