Minister Łukasz Schreiber: Start Pawła Szrota wzmacnia bydgoską listę PiS
- Paweł Szrot to człowiek o dużej inteligencji, poczuciu humoru, a jego kompetencje przydadzą się w Sejmie - powiedział o liderze listy PiS do Sejmu w okręgu bydgoskim poseł tej partii z Bydgoszczy, minister w KPRM Łukasz Schreiber. Dodał, że silna lista to więcej motywacji do pracy.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński ogłosił w czwartek, że szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot będzie liderem listy PiS w Bydgoszczy. Zapytaliśmy o komentarz w tej sprawie bydgoskiego posła PiS ministra w KPRM Łukasza Schreibera, który w 2019 r. startował do Sejmu z drugiego miejsca na liście PiS. „Jedynką" był wówczas poseł Tomasz Latos. - Dalszy kształt listy będzie ogłaszany w najbliższych dniach - powiedział minister Schreiber. Zapytany, czy to on będzie „dwójką" odpowiedział: - Zobaczymy. Wszystko w swoim czasie. Naprawdę nie przywiązuje do tego fundamentalnej wagi. Startowałem z siódmego miejsca na liście, startowałem z drugiego i wchodziłem do Sejmu. To jest sprawa wtórna. Miejsca na listach ustawiają na koniec wyborcy - powiedział Schreiber.
Dodał, że start ministra Szrota, doświadczonego polityka, tylko wzmacnia bydgoską listę PiS. - Są koalicjanci, są osoby związane z Pałacem Prezydenckim i przyjmujemy to z pełnym zrozumieniem. Przedstawiciel kancelarii prezydenta, szef gabinetu prezydenta jest ciekawym kandydatem na tej liście - mówi minister Schreiber. - Silna lista to więcej motywacji do pracy. I bardzo dobrze. Znam ministra Szrota od wielu lat. Bardzo go osobiście lubię, znamy się z pracy w Prawie i Sprawiedliwości, byliśmy kilka razy w sztabach wyborczych, później rozmawialiśmy wspólnie w KPRM. Ostatnio mieliśmy cotygodniowe spotkania dotyczące kwestii legislacyjnych, więc cały czas byliśmy w kontakcie - wskazał Schreiber.
Jednocześnie wskazał, że pełne listy kandydatów PiS do Sejmu będą najpewniej znane do końca weekendu.
Zobacz także
Spotkanie wyborcze PiS z mieszkańcami Torunia
2018-09-30, 20:14Kampanijny PiS-bus dotarł do Torunia. Na Rynku Staromiejskim premier Mateusz Morawiecki powiedział, że Toruniowi potrzebna jest rewitalizacja. Czytaj dalej »
Premier Morawiecki w Bydgoszczy: konsekwentne dążenie do ponownej industrializacji Polski
2018-09-30, 15:15Premier Mateusz Morawiecki, wziął udział w niedzielnej konwencji wojewódzkiej Prawa i Sprawiedliwości w Bydgoszczy. Swoje wystąpienie zaczął od przypomnienia, że właśnie dziś przypada rocznica utworzenia w Bydgoszczy, w 1832 roku… Czytaj dalej »
Tomasz Latos: Bydgoszcz zasługuje na dobrego przyjaciela
2018-09-30, 14:39Tomasz Latos - kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Bydgoszczy, swoje wystąpienie na wojewódzkiej konwencji Prawa i Sprawiedliwości, rozpoczął od podziękowania żonie i rodzinie za dotychczasowe wsparcie. Bydgoszcz zasługuje… Czytaj dalej »
Jarosław Kaczyński w Bydgoszczy: jeśli ktoś nie kieruje się ideami, będzie kierował się interesami
2018-09-30, 12:03Jarosław Kaczyński, w swoim wystąpieniu na niedzielnej konwencji wojewódzkiej Prawa i Sprawiedliwości w Bydgoszczy, stwierdził, że w czasie, który przeżywamy, większość z nas zastanawia się na kogo oddać głos w wyborach. Zauważył… Czytaj dalej »
Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowali się w Inowrocławiu
2018-09-29, 16:06Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do samorządu gminnego, powiatowego i wojewódzkiego zaprezentowali się dziś w Inowrocławiu. Ubiegających się o fotele prezydenta, burmistrzów i radnych przedstawił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Czytaj dalej »
Premier: płyniemy na jednej wspaniałej łodzi, której na imię Polska
2018-09-29, 13:18Płyniemy na jednej wspaniałej łodzi, której na imię jest Polska; niektórym nie podoba się, kto jest dzisiaj u steru, ale mamy bardzo dobry kompas - mówił w sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji regionalnej w Łodzi… Czytaj dalej »
Rafał Bruski zapowiada, że powstaną żłobki i przedszkola
2018-09-28, 22:30Nowe baseny, hale sportowe przy szkołach, ale także żłobki i przedszkola, to konkrety - mówi prezydent Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Marcin Sypniewski: Niech za billboard zapłaci sztab Rafała Bruskiego
2018-09-27, 20:55Marcin Sypniewski, kandydat Czasu Bydgoszczy na prezydenta miasta krytykuje Rafała Bruskiego za umieszczony przy rondzie Toruńskim billboard dotyczący Trasy Uniwersyteckiej. Czytaj dalej »
Irena Paczkowska: Chcemy pomagać niepełnosprawnym torunianom
2018-09-27, 20:36Elektroniczne tablice na każdym przystanku autobusowym i piloty z dźwiękowym rozkładem jazdy dla niewidomych. To tylko niektóre z wielu propozycji dla niepełnosprawnych, zaproponowanych przez kandydatkę na prezydenta Torunia Irenę… Czytaj dalej »
Poszukiwani chętni do pracy w obwodowych komisjach wyborczych
2018-09-27, 18:44Trzeba mieć ukończone 18 lat i być zameldowanym na pobyt stały na terenie naszego województwa. To warunki, które należy spełnić, by zasiąść 21 października w obwodowych komisjach wyborczych w Bydgoszczy. Czytaj dalej »