Partie polityczne ich zawiodły, więc do parlamentu startują bez klubowego szyldu
Komitet Wyborczy Bezpartyjni Samorządowcy zarejestrował listy kandydatów przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. W okręgu bydgoskim i toruńskim podpisało się pod nimi ponad 24 tysiące osób. Listy zostały już złożone do Okręgowej Komisji Wyborczej w Bydgoszczy i w Toruniu.
– Idziemy do parlamentu dlatego, że partie polityczne nas zawiodły – mówi Łukasz Pająk, koordynator Bezpartyjnych Samorządowców w Kujawsko-Pomorskiem, lider listy bydgoskiej.
– Zawiodły nas jako społeczeństwo, zawiodły nas, jako obywateli. Od 30 lat jedyne co realizują, to wzajemną wojnę polsko-polską, która nie daje nic produktywnego. Wiele aspektów naszej gospodarki, szczególnie tej uzależnionej od polityki i od państwa znajduje się w zapaści. Spójrzmy na polską energetykę, która opiera się na tak naprawdę na epoce gierkowskiej – mówi Pająk.
– Bardzo bliskie mi są tematy związane z edukacją szeroko pojętą, również sprawy związane z polityką społeczną. Cel jest taki, by pomagać, by wspierać osoby z niepełnosprawnością, seniorów na poziomie lokalnym - mówi Barbara Moraczewska.
Marek Kuszyński chciałby działać na rzecz szeroko rozumianej edukacji oraz wychowania dzieci i młodzieży. – Uważam, że szkoła powinna nie tylko uczyć, ale także wychowywać.
Więcej w relacji Moniki Kaczyńskiej.
Zobacz także
PiS we Włocławku podkreśla znaczenie bezpieczeństwa. Krzysztof Kukucki walczy z ulotkami
2024-03-27, 20:48We Włocławku obradowała wyborcza konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Partia wystawia w mieście pełne listy kandydatów na radnych we wszystkich okręgach, oraz własnego kandydata na urząd prezydenta. Sprawę anonimowych ulotek poruszyli… Czytaj dalej »
Paweł Gulewski chce zmieniać wygląd Torunia. Inni kandydaci skupiali się m.in. na gospodarce
2024-03-27, 20:05Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Torunia, Paweł Gulewski zapowiedział utworzenie biura estetyki projektów miejskich. Spotkania zorganizowały również inne komitety. Czytaj dalej »
Czechy: Kontrwywiad ujawnił rosyjską sieć, mającą wpływać na wybory do PE
2024-03-27, 19:24Czeski kontrwywiad cywilny, Informacyjna Służba Bezpieczeństwa (BIS), ujawnił zorganizowaną przez Rosjan sieć, która próbowała wpływać na wybory do Parlamentu Europejskiego. Według czeskich mediów, zdemaskowana siatka miała wpływać… Czytaj dalej »
Debata wyborcza z kandydatami na prezydenta Torunia w Polskim Radiu PiK [posłuchaj, zobacz zdjęcia]
2024-03-27, 17:36W czwartek (28 marca) odbyła się w debata wyborcza z kandydatami na prezydenta Torunia. Czytaj dalej »
Darmowy autobus w dniu wyborów i dyskusja o nazwie ronda. O czym debatowali bydgoscy radni?
2024-03-27, 17:18Mieszkańcy Bydgoszczy, którzy pojadą na wybory samorządowe autobusami miejskimi i tramwajami, będą mogli 7 kwietnia podróżować za darmo - tak zdecydowali radni na sesji Rady Miasta. Czytaj dalej »
Debata z kandydatami na prezydenta Inowrocławia w Polskim Radiu PiK [posłuchaj, zobacz zdjęcia!]
2024-03-27, 13:00W studiu Polskiego Radia PiK w Bydgoszczy odbyła się debata z kandydatami na prezydenta Inowrocławia. Czytaj dalej »
UKW w Bydgoszczy zaprosiło kandydatów na prezydenta miasta. Debata na uczelni
2024-03-27, 07:00O przyszłości Bydgoszczy debatowali na UKW kandydaci na urząd prezydenta miasta: Maja Adamczyk z Europejskiej Lewicy, ubiegający się o reelekcję obecny prezydent Bydgoszczy - Rafał Bruski z Koalicji Obywatelskiej, Joanna Czerska-Thomas… Czytaj dalej »
Bartosz Kownacki o degradacji Inowrocławia. „Trzy spalarnie to antyreklama"
2024-03-26, 23:22Kandydat na prezydenta Inowrocławia poseł Prawa i Sprawiedliwości Bartosz Kownacki wyraził swój sprzeciw wobec budowy spalarni na terenie Inowrocławia. Czytaj dalej »
Wenderlich: Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy jest godne, by stać się Muzeum Narodowym
2024-03-26, 20:00Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy przekształcone w Muzeum Narodowe byłoby wizytówką miasta, a zmiana rangi wpłynęłaby pozytywnie na promocję Bydgoszczy - uważa Jarosław Wenderlich, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do sejmiku wojew… Czytaj dalej »
Serduszka „faryzeuszka" i „kawiorowa Lewica". We Włocławku o podwyżce VAT-u na żywność
2024-03-26, 19:00Burzliwie rozpoczęła się sesja Rady Miejskiej Włocławka. Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości chciał rozszerzyć porządek obrad o apel do premiera, by ten odstąpił od podwyżki VAT-u na żywność - ze stawki zerowej na pięć procent… Czytaj dalej »