Łukasz Kowarowski: stopień bezrobocia jest powiązany ze środkami z Unii Europejskiej
Kandydat Nowej Lewicy do Sejmu, Łukasz Kowarowski z Grudziadza odpowiada na akcję Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem „Tusk znaczy bezrobocie”. Według obecnego przewodniczącego Rady Miejskiej w Grudziądzu, bezrobocie w dużej mierze jest uzależnione od pieniędzy z Unii Europejskiej.
– Przekaz Lewicy jest taki, że żaden Kaczyński czy Tusk w Grudziądzu nie rozwiąże problemów bezrobocia. To przede wszystkim zależy od koniunktury światowej, rynków finansowych, demografii i przede wszystkim od środków z Unii Europejskiej, które powodują to, że Polska się rozwija. Dzięki temu bezrobocie zaczęło spadać, firmy miały pracę, było dużo zleceń. Dzisiaj wisi nad nami 770 miliardów złotych, które powinniśmy dostać. Niestety mimo zapewnień rządu, tych środków finansowych nie mamy. Mam też nadzieję, jak wszyscy tutaj, że po 15 października Polska będzie inna – dodał Łukasz Kowarowski.
Dodajmy, że kilka dni temu o wysokim bezrobociu w Grudziądzu mówili Krzysztof Szczucki, prezes Rządowego Centrum Legislacji i Józef Ramlau, wicewojewoda kujawsko-pomorski.
Zobacz także
Debata wyborcza z kandydatami na prezydenta Grudziądza w Polskim Radiu PiK [słuchaj i oglądaj!]
2024-03-26, 12:00W studiu Polskiego Radia PiK w Bydgoszczy zakończyła się debata wyborcza z kandydatami na prezydenta Grudziądza. Czytaj dalej »
Politycy PiS: Powrót do 5-procentowego VAT-u na żywność oznacza wzrost inflacji
2024-03-26, 11:44Do kupowania produktów bezpośrednio od rolników - zachęcała w Toruniu posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Gembicka. Czytaj dalej »
Co z naborem do przedszkola na włocławskim Zazamczu? Działacze PiS zabrali głos
2024-03-25, 20:06Włocławscy działacze Prawa i Sprawiedliwości zajęli się problemami miejskiej oświaty. Na konferencji prasowej przy przedszkolu „Ekoludki” na Zazamczu lider PiS-u we Włocławku i kandydat na radnego Jarosław Chmielewski mówił… Czytaj dalej »
Katarzyna Kotula poparła Piotra Wielgusa w wyborach na prezydenta Torunia
2024-03-25, 19:21Zmiany w zarządzaniu miastem, powołanie pełnomocnika ds. zielonej transformacji i pełnomocniczki ds. równości - to kolejne propozycje przedstawione przez Piotra Wielgusa, kandydata Lewicy na prezydenta Torunia. Podczas poniedziałkowej… Czytaj dalej »
Debata wyborcza z kandydatami na prezydenta Bydgoszczy w Polskim Radiu PiK [zobacz i posłuchaj!]
2024-03-25, 13:00W poniedziałek (25 marca) w studiu Polskiego Radia PiK odbyła się pierwsza debata z kandydatami na prezydenta Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Artur Laska, Bernard Mendlik i Jarosław Burczyk kandydują na rektora UKW Bydgoszcz
2024-03-25, 11:01Komisja Wyborcza UKW zakończyła przyjmowanie zgłoszeń na rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i zaakceptowała listę kandydatów. W wyborach, które odbędą się 11 kwietnia, kolegium elektorów wybierze jednego z trzech… Czytaj dalej »
Trzecia Droga o rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy i w całym województwie
2024-03-24, 18:14O kolei jako najlepszym środku na rozwiązanie problemów transportu publicznego w Bydgoszczy mówili w niedzielę bydgoscy kandydaci Trzeciej Drogi, czyli koalicji Polski 2050 i PSL, startujący w wyborach samorządowych. Czytaj dalej »
Michał Kamiński i Agnieszka Kłopotek w Tucholi. Podkreślali wagę wyborów samorządowych
2024-03-23, 21:30- Te wybory są bardzo ważne. Mają potwierdzić, że raz na zawsze odsunęliśmy od władzy Prawo i Sprawiedliwość - tak do udziału w wyborach samorządowych zachęcali w Tucholi Agnieszka Kłopotek, posłanka Trzeciej Drogi i Michał… Czytaj dalej »
Propozycje lewicowych partii we Włocławku. Jest nowa kandydatka na urząd prezydenta
2024-03-23, 20:17We Włocławku dwie odrębne lewicowe partie zachęcały wyborców do poparcia w wyborach samorządowych. Czytaj dalej »
Aktywni dla Torunia chcą zmian w edukacji. Pozostałe sztaby zapraszają na spacery
2024-03-23, 19:08Bartosz Szymanski - kandydat na prezydenta Aktywnych dla Torunia, przedstawił swoje propozycje dla toruńskiej edukacji. Natomiast Koalicja Ruchów Miejskich chce rozmawiać z mieszkańcami w otoczeniu przyrody. Czytaj dalej »