Łukasz Kowarowski: stopień bezrobocia jest powiązany ze środkami z Unii Europejskiej
Kandydat Nowej Lewicy do Sejmu, Łukasz Kowarowski z Grudziadza odpowiada na akcję Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem „Tusk znaczy bezrobocie”. Według obecnego przewodniczącego Rady Miejskiej w Grudziądzu, bezrobocie w dużej mierze jest uzależnione od pieniędzy z Unii Europejskiej.
– Przekaz Lewicy jest taki, że żaden Kaczyński czy Tusk w Grudziądzu nie rozwiąże problemów bezrobocia. To przede wszystkim zależy od koniunktury światowej, rynków finansowych, demografii i przede wszystkim od środków z Unii Europejskiej, które powodują to, że Polska się rozwija. Dzięki temu bezrobocie zaczęło spadać, firmy miały pracę, było dużo zleceń. Dzisiaj wisi nad nami 770 miliardów złotych, które powinniśmy dostać. Niestety mimo zapewnień rządu, tych środków finansowych nie mamy. Mam też nadzieję, jak wszyscy tutaj, że po 15 października Polska będzie inna – dodał Łukasz Kowarowski.
Dodajmy, że kilka dni temu o wysokim bezrobociu w Grudziądzu mówili Krzysztof Szczucki, prezes Rządowego Centrum Legislacji i Józef Ramlau, wicewojewoda kujawsko-pomorski.
Zobacz także
Paweł Olszewski: Opóźnienia w budowie S5, a dyrektor oddziału GDDKiA nie chce wyjaśnić sytuacji
2019-09-26, 18:15Dyrektor Oddziału Regionalnego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy unika kontaktów z radnymi miasta, by wyjaśnić przyczyny opóźnień w budowie drogi ekspresowej S5, obwodnicy Bydgoszczy - stwierdził Paweł Olszewski… Czytaj dalej »
Priorytety Pauliny Wenderlich: drogi i komunikacja
2019-09-26, 17:30Budowa dróg w regionie, rozwój komunikacji kolejowej oraz wodnej będą priorytetem - taką obietnicę złożyła Paulina Wenderlich. Kandydatka do Sejmu z listy PiS w okręgu bydgoskim podkreśliła, że obecny rząd nadgania w tej sprawie… Czytaj dalej »
Alimenty ściągane jak podatki - taki jest pomysł Lewicy
2019-09-26, 16:17W Grudziądzu podpisano dzisiaj Pakt Dla Kobiet. Zrobił to Robert Kwiatkowski - „jedynka” Lewicy w okręgu 5, w wyborach parlamentarnych. Dokument zawiera 10 obietnic wyborczych. Czytaj dalej »
Małgorzata Kidawa-Błońska: musimy otaczać startupy opieką!
2019-09-26, 14:17O wspieraniu branży kreatywnej mówiła w Toruniu Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera. Czytaj dalej »
Platforma chciała wprowadzić transfery socjalne? Tak twierdzi Tadeusz Zwiefka
2019-09-26, 11:12Platforma Obywatelska wprowadziłaby transfery socjalne pod koniec ubiegłej kadencji, ale przeszkodziły w tym dyskusje o innych sprawach, takich jak afera taśmowa — mówił dziś w rozmowie dnia Polskiego Radia PiK Tadeusz Zwiefka, były… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2019-09-26, 06:15Gościem Rozmowy dnia jest pan Tadeusz Zwiefka, do maja bieżącego roku europoseł, a obecnie kandydat do Sejmu z pierwszego miejsca listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu bydgoskim. Tadeusza Zwiefkę pytaliśmy między innymi o to, czy opozycja… Czytaj dalej »
Czwarta debata Polskiego Radia PiK o edukacji i nauce. Słuchajcie! Oglądajcie! [wideo]
2019-09-26, 06:12Trwa cykl Debat Parlamentarnych w Polskim Radiu PiK. W studiu im. Jeremiego Przybory, dwa razy w tygodniu dyskutują kandydaci do parlamentu. Rozmawialiśmy już o polityce historycznej, o zdrowiu, o gospodarce. Czwarta debata była poświęcona… Czytaj dalej »
Zielona kampania po lewej stronie sceny politycznej!
2019-09-25, 22:13- Lewica stawia na odnawialne źródła energii - mówił w Toruniu lider listy Robert Kwiatkowski. Natomiast w Bydgoszczy, lewica z Krzysztofem Gawkowskim na czele, zaprezentowała Pakiet zielony dla Bydgoszczy. Czytaj dalej »
„Jarosław Kaczyński rozmawia przy herbacie z Krzysztofem Czabańskim. Ja Cię nie mogę!”
2019-09-25, 21:01- W wyborach do Sejmu warto oddać głos na przewodniczącego Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego; Rada Mediów Narodowych to był naprawdę dobry pomysł - mówi w spocie wyborczym prezes PiS Jarosław Kaczyński o Czabańskim… Czytaj dalej »
Jarosław Gowin: My przekonujemy, opozycja przekonuje, a Polacy wybiorą lepsze...
2019-09-25, 20:00Gościem audycji Popołudnie z nami PR PiK był Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, prezes porozumienia Zjednoczona prawica, który w środę odwiedził kuajwsko - pomorskie. Czytaj dalej »