Akcja PiS „Tusk równa się bezrobocie”. W lipnowskim w 2011 roku sięgnęło 31 procent
– Donald Tusk był premierem polskiej biedy i polskiego bezrobocia – mówiła w Lipnie poseł Prawa i Sprawiedliwości Joanna Borowiak. Działacze ugrupowania przypomnieli tam, ile wynosiło bezrobocie w regionie w czasie rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.
„Tusk równa się bezrobocie” – to ogólnopolska akcja PiS po tym, jak ugrupowanie przegrało pierwszy w tej kampanii proces w trybie wyborczym. Dotyczył spotu internetowego, w którym pada wiadomość, że za rządów Platformy bezrobocie wynosiło 15 procent. Sąd Okręgowy w Warszawie zakazał publikowania materiału, dowodząc, że w okresie siedmioletnich rządów koalicji PO-PSL tylko przez trzy miesiące bezrobocie nieznacznie przekraczało 14 procent i nigdy nie osiągnęło poziomu 15 procent.
W akcji „Tusk równa się bezrobocie” PiS wykazuje, że lokalnie było inaczej. Włocławska posłanka PiS–u, Joanna Borowiak, zorganizowała konferencje prasową w Lipnie.
– Donald Tusk był premierem polskiej biedy i polskiego bezrobocia. Platforma otworzyła tak naprawdę dyskusję o wysokości bezrobocia za czasów ich rządów i my podjęliśmy rękawicę. Dziś właśnie w Lipnie, w powiecie lipnowskim przypominamy, jak wysokie było tutaj bezrobocie za rządów Donalda Tuska. Marzec 2011 rok – 31,1 proc., a całe województwo kujawsko–pomorskie w lutym 2013 – 19,1 procent – mówiła.
Wybór Lipna nie jest przypadkowy. W powiecie lipnowskim, w czasie rządów PO PSL–u, bezrobocie było wyjątkowo wysokie: od 22. procent w roku 2007 do ponad 30 procent w 2011. Pod koniec rządów premier Ewy Kopacz bezrobocie w powiecie lipnowskim wynosiło 21 procent.
Ogólnopolska akcja PiS „Tusk znaczy bezrobocie" rozpoczęła się także w piątek w Grudziądzu. Z dziennikarzami spotkał się Krzysztof Szczucki - prezes Rządowego Centrum Legislacji i Józef Ramlau - wicewojewoda kujawsko-pomorski.
Zobacz także
"Bezpartyjny Włocławek" zarzuca zemstę prezydentowi miasta
2014-09-25, 21:05Prezydent Włocławka mści się na urzędnikach, popierających inne sztaby wyborcze, niż SLD - taki zarzut przed szefem włocławskiego Ratusza stawia opozycja. Czytaj dalej »
"Mieszkańcy Włocławka" z listą kandydatów do Rady Miejskiej
2014-09-25, 17:43Kampania wyborcza nabiera tempa niczym lokomotywa pod 'pełną parą'. Swoich kandydatów do Rady Miejskiej, przedstawił dzisiaj podczas konferencji prasowej Komitet Wyborczy Wyborców 'Mieszkańcy Włocławka'. Czytaj dalej »
Kandydaci Kongresu Nowej Prawicy do bydgoskiej Rady Miasta
2014-09-25, 11:28Kongres Nowej Prawicy w Bydgoszczy przedstawił swoich kandydatów do Rady Miasta. Czytaj dalej »
Samorządowcy na czele list PiS do sejmiku
2014-09-24, 15:28Samorządowcy, z których niektórzy mają doświadczenie w pełnieniu funkcji posła, wojewody i wicewojewody, znaleźli się na czele list kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego. Czytaj dalej »
Poseł Janusz Dzięcioł kontra wiceprezydent Grudziądza Marek Sikora
2014-09-24, 11:13Poseł Janusz Dzięcioł ujawnił dokumenty Centralnego Biura Antykorupcyjnego dotyczące wiceprezydenta Grudziądza. Czytaj dalej »
Piotr Cyprys - kandydatem "Metropolii Bydgoskiej" na prezydenta miasta
2014-09-23, 14:41Żeby dostrzec problemy miasta, trzeba na nie spojrzeć z innej perspektywy - przekonywał Piotr Cyprys, kandydat na prezydenta Bydgoszczy ze Stowarzyszenia 'Metropolia Bydgoska'. Czytaj dalej »
PiS przedstawił kandydatów na radnych Bydgoszczy
2014-09-21, 13:36Prawo i Sprawiedliwość w Bydgoszczy przedstawiło swoich kandydatów do rady miasta. O mandaty powalczy ponad 70 osób z 6 okręgów wyborczych. Czytaj dalej »
List Metropolii Bydgoskiej do Teresy Piotrowskiej
2014-09-21, 12:26'Jest w tej chwili najlepszy czas na uporządkowanie kiedyś zaniedbanych spraw i spełnienie złożonych obietnic' - piszą do nowej minister spraw wewnętrznych członkowie Stowarzyszenia Metropolia Bydgoska. Czytaj dalej »
Dombrowicz jako pierwszy w Bydgoszczy zaprezentował swoich kandydatów do Rady Miasta
2014-09-20, 15:54Klub Wyborczy Wyborców Porozumienie Dombrowicza, z ramienia którego na stanowisko prezydenta Bydgoszczy startuje były włodarz miasta Konstanty Dombrowicz, podczas sobotniego konwentu wyborczego jako pierwszy zaprezentował swoich kandydatów… Czytaj dalej »
Przedstawiciele ugrupowań prawicowych z Włocławka na listach wyborczych PiS
2014-09-18, 14:23Prawo i Sprawiedliwość we Włocławku utworzyło koalicję wyborczą. O mandaty radnych z listy PiS walczyć będą reprezentanci kilku najważniejszych organizacji prawicowych. Czytaj dalej »