Wyborcze listy partii Polska 2050 w Bydgoszczy i Toruniu. Toruńską „dwójką” jest wójt Płużnicy
Polska 2050 Szymona Hołowni zaprezentowała swoich kandydatów do Sejmu w Bydgoszczy i Toruniu. Na listach Trzeciej Drogi w okręgu wyborczym nr 5 (Toruń) wystartuje 13 przedstawicieli tej partii, a w okręgu nr 4 (Bydgoszcz) – 12.
Liderem Polski 2050 na toruńskiej liście jest Marcin Skonieczka. Wystartuje on z drugiej pozycji. – Startuję z drugiego miejsca, ponieważ w naszym okręgu „jedynkę” otrzymał nasz koalicjant Polskie Stronnictwo Ludowe – mówił podczas briefingu prasowego lider Polski 2050 w regionie.
Marcin Skonieczka jest ekonomistą, społecznikiem i doświadczonym samorządowcem. Od trzynastu lat pełni funkcję wójta gminy Płużnica, a wcześniej przez osiem lat działał w sektorze organizacji pozarządowych. – Pracując w administracji, od środka widzę, że od 2015 roku, Polska jest źle zarządzana. Niweczony jest potencjał obywateli. Politycy Zjednoczonej Prawicy dzielą nas na lepszych i gorszych. Ja na to się się godzę, dlatego postanowiłem wejść do polityki. Uważam, że państwo powinno wspierać swoich obywateli w rozwoju. Nie powinno ich ograniczać czy zastępować – mówił podczas toruńskiej konferencji.
Lider Polski 2050 w regionie przekonywał, że zależy mu na sprawnym i dobrze zarządzanym państwie, które daje równe szanse wszystkim obywatelom. – Uważamy, że polski Sejm trzeba przewietrzyć, dlatego w okręgu nr 5, na naszych listach nie mamy posłanek i posłów, mamy obywateli, którzy działają na rzecz dobra wspólnego. Nie chcemy wprowadzać do Sejmu ludzi, którzy zajmują się tylko partyjnymi
gierkami. Chcemy mieć ludzi, którzy potrafią budować! – wyjaśniał Marcin Skonieczka.
– Chcę wziąć odpowiedzialność, ponieważ mam dość rzeczywistości, którą serwuje mi obecna władza. Życie nauczyło mnie, że jeżeli chcę zmiany, muszę stać się tą zmianą. Jestem kobietą, będę walczyć o kobiety. Chcę, żeby kobiety w Polsce odzyskały swój głos (...) – mówiła Miechowicz.
Lista kandydatów Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe z ramienia partii Polska 2050 Szymona Hołowni w okręgu 4 wraz z numerami na liście:
- pozycja nr 1 Norbert Pietrykowski - bydgoski przedsiębiorca, współtwórca jednej z największych firm w branży diagnostyki laboratoryjnej w Polsce, dr filozofii
- pozycja nr 4 Sławomir Drelich - politolog i etyk, wykładowca na UMK w Toruniu, wicedyrektor i nauczyciel I LO im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, ekspert ds. edukacyjnych.
- pozycja nr 6 Marika Miechowicz - bydgoszczanka, przedsiębiorczyni branży eventowej, absolwentka studiów politologicznych
- pozycja nr 8 Radosław Rataj - wicedyrektor planista i nauczyciel zakresu logistyki w Technikum Menedżerskim w Bydgoszczy, członek zarządu Rady Osiedla Czyżkówko, założyciel struktur Ruchu Polski 2050 w naszym województwie, obecnie Przewodniczący koła okręgu 4 Bydgoszcz i skarbnik w zarządzie wojewódzkim partii POLSKA 2050 Szymona Hołowni
- pozycja nr 10 Rafał Schaffrath - nauczyciel, wykładowca, anglista, przedsiębiorca, współautor programu Edukacja dla przyszłości na temat zmian w edukacji
- pozycja nr 12 Żaneta Głowacka - mama czwórki dzieci i świeżo upieczona babcia. Mieszka w Barcinie na Pałukach . Z zawodu jest księgową jednak najbardziej spełnia się jako społecznik. Jest prezesem fundacji pro zwierzęcej opiekującej się kotami i walczącej z bezdomnością zwierząt.
- pozycja nr 14 Marek Ługiewicz z Bydgoszczy, z Osiedla Leśnego, Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Bydgoszczy za rządów PO-PSL. Aktualnie, prowadzący własną działalność gospodarczą.
- pozycja nr 16 Justyna Pardua z Szubina. Aktywistka i działaczka społeczna, liderka powiatu nakielskiego Stowarzyszenia Polska 2050, inicjatorka i współorganizatorka akcji "Zupa Pod Blankami".
- pozycja nr 18 Violetta Skorupińska - pochodząca z powiatu mogileńskiego, członkini prezydium sejmiku organizacji pozarządowych w naszym województwie, prezeska Stowarzyszenia Sercem do ludzi", opiekunka osoby z niepełnosprawnością.
- pozycja nr 20 Leszek Naskrentzki, mieszkaniec wsi Czersk Świecki, w gminie Jeżewo, w powiecie świeckim. Jest kierownikiem Hali sportowej w Jeżewie. aktywny, uczestniczył w pracach zarządu regionu Stowarzyszenia Polska 2050, jest też członkiem Zarządów Stowarzyszenia Polskich Pracodawców i Przedsiębiorców, Stowarzyszenia „Otwarta Przestrzeń” i lokalnego klubu sportowego.
- pozycja nr 22 Artur Trafas - mieszkaniec podbydgoskiego Lisiego Ogona, absolwent obecnej Politechniki Bydgoskiej, zawodowo zajmuje się logistyką w dużej bydgoskiej firmie budowlanej.
- pozycja nr 24 Przemysław Sznajdrowski -przedsiębiorca z Niewieścina, właściciel firm „Pychota” i „Biała Perła”. Laureat nagrody „Orzeł Biznesu”. Lider przedsiębiorców: inicjator powstania i prezes Zarządu Stowarzyszenia Polskich Pracodawców i Przedsiębiorców.
• pozycja nr 2 Marcin Skonieczka – społecznik, ekonomista i samorządowiec. Mąż i ojciec czwórki
Zobacz także
Rafał Bruski: Przez działania rządu Zjednoczonej Prawicy miasto straciło 673 mln złotych
2024-04-04, 17:47Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski przedstawił wnioski z raportów Najwyższej Izby Kontroli, Związku Miast Polskich i Instytutu Finansów Publicznych dotyczące finansowania samorządów za czasów poprzedniej władzy. Czytaj dalej »
Pozew Łukasza Schreibera przeciwko Rafałowi Bruskiemu oddalony, ale będzie apelacja
2024-04-04, 17:12Łukasz Schreiber, kandydat Bydgoskiej Prawicy na prezydenta miasta odwołuje się od decyzji Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Polityk poinformował, że złożył apelację, która będzie rozpatrywana 5 kwietnia w Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku… Czytaj dalej »
Koalicja Obywatelska w Grudziądzu podsumowała kampanię. Inne partie też
2024-04-04, 16:00Tomasz Szymański podsumował kampanię samorządową Koalicji Obywatelskiej w Grudziądzu. Poseł i sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji zachęcał do wzięcia udziału w wyborach podkreślając poparcie dla… Czytaj dalej »
Marek Gralik o likwidacji zadań domowych: Brutalna ingerencja w autonomię nauczycieli
2024-04-04, 15:49- Likwidacja prac domowych w szkołach podstawowych przyniesie wielką szkodę uczniom. To także votum nieufności rządu wobec nauczycieli, naruszenie ich autonomii - mówi Marek Gralik, były kujawsko-pomorski kurator oświaty, kandydat… Czytaj dalej »
Mentzen poparł Macieja Cichowicza. „Widzi, jakie Toruń ma problemy, ma na nie pomysł”
2024-04-04, 15:11- W Toruniu od lat nie funkcjonuje opozycja, to miasto bez wizji i perspektyw, czas to wreszcie zmienić - mówił w Toruniu poseł Sławomir Mentzen. Lider Konfederacji liczy na to, że podczas najbliższych wyborów samorządowych uda się… Czytaj dalej »
Kandydaci do sejmiku o zdrowiu i pomocy społecznej. Debata w Polskim Radiu PiK [wideo, zdjęcia]
2024-04-04, 13:07W czwartek (4 kwietnia) w Polskim Radiu PiK odbyła się kolejna debata wyborcza z kandydatami do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego. Czytaj dalej »
Druga tura wyborów w Toruniu? Gulewski opublikował badania, Noga chce powołania pełnomocników
2024-04-03, 21:33Paweł Gulewski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Torunia przedstawił badania, z których wynika, że będzie druga tura wyborów w tym mieście. Sam liczy na uzyskanie 38 procent. Czytaj dalej »
15-minutowe miasto, pozwy komitetów i słyszalny głos kobiet. Kolejny dzień kampanii w Bydgoszczy
2024-04-03, 13:5015-minutowe miasto - to propozycja Joanny Czerskiej-Thomas na poprawę jakości życia w Bydgoszczy. Bydgoska Prawica podkreślała znaczenie wydatków na kulturę, a na placu Praw Kobiet swoje postulaty wygłosiły kandydatki ugrupowania… Czytaj dalej »
Kandydaci do sejmiku o kulturze i nauce w regionie. Debata w Polskim Radiu PiK [wideo, zdjęcia]
2024-04-03, 08:38W Polskim Radiu PiK zakończyła się druga debata wyborcza z kandydatami do sejmiku kujawsko-pomorskiego. Czytaj dalej »
Krzysztof Gawkowski: Bydgoszcz skorzysta na władzy „Koalicji 15 października”
2024-04-02, 20:37- Bydgoszcz pod rządami Rafała Bruskiego (jako prezydenta miasta) będzie mogła liczyć na wsparcie polskiego rządu - zadeklarował podczas konferencji na bydgoskim Starym Rynku Krzysztof Gawkowski, wicepremier i minister cyfryzacji w… Czytaj dalej »