Wyborcze listy partii Polska 2050 w Bydgoszczy i Toruniu. Toruńską „dwójką” jest wójt Płużnicy
Polska 2050 Szymona Hołowni zaprezentowała swoich kandydatów do Sejmu w Bydgoszczy i Toruniu. Na listach Trzeciej Drogi w okręgu wyborczym nr 5 (Toruń) wystartuje 13 przedstawicieli tej partii, a w okręgu nr 4 (Bydgoszcz) – 12.
Liderem Polski 2050 na toruńskiej liście jest Marcin Skonieczka. Wystartuje on z drugiej pozycji. – Startuję z drugiego miejsca, ponieważ w naszym okręgu „jedynkę” otrzymał nasz koalicjant Polskie Stronnictwo Ludowe – mówił podczas briefingu prasowego lider Polski 2050 w regionie.
Marcin Skonieczka jest ekonomistą, społecznikiem i doświadczonym samorządowcem. Od trzynastu lat pełni funkcję wójta gminy Płużnica, a wcześniej przez osiem lat działał w sektorze organizacji pozarządowych. – Pracując w administracji, od środka widzę, że od 2015 roku, Polska jest źle zarządzana. Niweczony jest potencjał obywateli. Politycy Zjednoczonej Prawicy dzielą nas na lepszych i gorszych. Ja na to się się godzę, dlatego postanowiłem wejść do polityki. Uważam, że państwo powinno wspierać swoich obywateli w rozwoju. Nie powinno ich ograniczać czy zastępować – mówił podczas toruńskiej konferencji.
Lider Polski 2050 w regionie przekonywał, że zależy mu na sprawnym i dobrze zarządzanym państwie, które daje równe szanse wszystkim obywatelom. – Uważamy, że polski Sejm trzeba przewietrzyć, dlatego w okręgu nr 5, na naszych listach nie mamy posłanek i posłów, mamy obywateli, którzy działają na rzecz dobra wspólnego. Nie chcemy wprowadzać do Sejmu ludzi, którzy zajmują się tylko partyjnymi
gierkami. Chcemy mieć ludzi, którzy potrafią budować! – wyjaśniał Marcin Skonieczka.
– Chcę wziąć odpowiedzialność, ponieważ mam dość rzeczywistości, którą serwuje mi obecna władza. Życie nauczyło mnie, że jeżeli chcę zmiany, muszę stać się tą zmianą. Jestem kobietą, będę walczyć o kobiety. Chcę, żeby kobiety w Polsce odzyskały swój głos (...) – mówiła Miechowicz.
Lista kandydatów Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe z ramienia partii Polska 2050 Szymona Hołowni w okręgu 4 wraz z numerami na liście:
- pozycja nr 1 Norbert Pietrykowski - bydgoski przedsiębiorca, współtwórca jednej z największych firm w branży diagnostyki laboratoryjnej w Polsce, dr filozofii
- pozycja nr 4 Sławomir Drelich - politolog i etyk, wykładowca na UMK w Toruniu, wicedyrektor i nauczyciel I LO im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, ekspert ds. edukacyjnych.
- pozycja nr 6 Marika Miechowicz - bydgoszczanka, przedsiębiorczyni branży eventowej, absolwentka studiów politologicznych
- pozycja nr 8 Radosław Rataj - wicedyrektor planista i nauczyciel zakresu logistyki w Technikum Menedżerskim w Bydgoszczy, członek zarządu Rady Osiedla Czyżkówko, założyciel struktur Ruchu Polski 2050 w naszym województwie, obecnie Przewodniczący koła okręgu 4 Bydgoszcz i skarbnik w zarządzie wojewódzkim partii POLSKA 2050 Szymona Hołowni
- pozycja nr 10 Rafał Schaffrath - nauczyciel, wykładowca, anglista, przedsiębiorca, współautor programu Edukacja dla przyszłości na temat zmian w edukacji
- pozycja nr 12 Żaneta Głowacka - mama czwórki dzieci i świeżo upieczona babcia. Mieszka w Barcinie na Pałukach . Z zawodu jest księgową jednak najbardziej spełnia się jako społecznik. Jest prezesem fundacji pro zwierzęcej opiekującej się kotami i walczącej z bezdomnością zwierząt.
- pozycja nr 14 Marek Ługiewicz z Bydgoszczy, z Osiedla Leśnego, Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Bydgoszczy za rządów PO-PSL. Aktualnie, prowadzący własną działalność gospodarczą.
- pozycja nr 16 Justyna Pardua z Szubina. Aktywistka i działaczka społeczna, liderka powiatu nakielskiego Stowarzyszenia Polska 2050, inicjatorka i współorganizatorka akcji "Zupa Pod Blankami".
- pozycja nr 18 Violetta Skorupińska - pochodząca z powiatu mogileńskiego, członkini prezydium sejmiku organizacji pozarządowych w naszym województwie, prezeska Stowarzyszenia Sercem do ludzi", opiekunka osoby z niepełnosprawnością.
- pozycja nr 20 Leszek Naskrentzki, mieszkaniec wsi Czersk Świecki, w gminie Jeżewo, w powiecie świeckim. Jest kierownikiem Hali sportowej w Jeżewie. aktywny, uczestniczył w pracach zarządu regionu Stowarzyszenia Polska 2050, jest też członkiem Zarządów Stowarzyszenia Polskich Pracodawców i Przedsiębiorców, Stowarzyszenia „Otwarta Przestrzeń” i lokalnego klubu sportowego.
- pozycja nr 22 Artur Trafas - mieszkaniec podbydgoskiego Lisiego Ogona, absolwent obecnej Politechniki Bydgoskiej, zawodowo zajmuje się logistyką w dużej bydgoskiej firmie budowlanej.
- pozycja nr 24 Przemysław Sznajdrowski -przedsiębiorca z Niewieścina, właściciel firm „Pychota” i „Biała Perła”. Laureat nagrody „Orzeł Biznesu”. Lider przedsiębiorców: inicjator powstania i prezes Zarządu Stowarzyszenia Polskich Pracodawców i Przedsiębiorców.
• pozycja nr 2 Marcin Skonieczka – społecznik, ekonomista i samorządowiec. Mąż i ojciec czwórki
Zobacz także
Rozmowa Dnia
2019-09-23, 06:00Gościem 'Rozmowy dnia' był poseł Piotr Król (Prawo i Sprawiedliwość), a rozmawialiśmy między innymi o perspektywach drogi ekspresowej nr 10, zwłaszcza na odcinku między Bydgoszczą a Toruniem, o problemach Poczty Polskiej i oczywiście… Czytaj dalej »
Krzysztof Czabański: Dołożę starań, by powstała obwodnica Brześcia Kujawskiego
2019-09-21, 12:32Poseł Prawa i Sprawiedliwości i kandydat tego ugrupowania do Sejmu w okręgu toruńsko - włocławskim Krzysztof Czabański zapowiedział, że dołoży wszelkich starań, by powstała obwodnica Brześcia Kujawskiego. Czytaj dalej »
Skąd rząd PiS ma pieniądze? Odpowiadał w Inowrocławiu Ireneusz Stachowiak
2019-09-20, 23:10- Osiem lat rządów Platformy Obywatelskiej to było funkcjonowanie państwa teoretycznego - mówił podczas wyborczej konferencji Ireneusz Stachowiak, „ósemka” na liście Prawa i Sprawiedliwości do parlamentu z okręgu bydgoskiego. Czytaj dalej »
Konfederacja o służbie zdrowia. Co uleczy system? Może kredyt specjalizacyjny?
2019-09-20, 19:08Podwojenie liczby lekarzy i pielęgniarek, a przez to skrócenie kolejek do specjalistów, to najważniejszy punkt programu, który chce realizować Konfederacja. Kandydat tego ugrupowania z listy warszawskiej, Paweł Skutecki, były poseł… Czytaj dalej »
Kandydaci PiS chcą rozmawiać z ludźmi. O Polsce, nie o Białorusi...
2019-09-20, 16:00- Bo Polska to nie Białoruś - tłumaczył na przedwyborczym spotkaniu w Toruniu kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Senatu Zbigniew Rasielewski. Głos zabrał także Mariusz Kałużny, startujący z list tej partii do Sejmu. Wezwał Tomasza… Czytaj dalej »
Czabański oburza się na pogardę wobec chorych umysłowo.
2019-09-20, 06:53Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański uważa, że akcja „Nie świruj. Idź na wybory” jest pogardą wobec osób chorych i niepełnosprawnych. Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2019-09-20, 06:00Dlaczego postanowili połączyć swoje siły z ugrupowaniem Kukiz'15? Jak na niespełna miesiąc przed wyborami oceniają swoje wyborcze szanse i czy pokładają nadzieje w wyborze Polaka na unijnego komisarza do spraw rolnictwa? Na te m.in… Czytaj dalej »
Prezes PiS w Bydgoszczy: nasze zapowiedzi zostały spełnione, uzyskaliśmy wiarygodność
2019-09-19, 20:35Nasze zapowiedzi zostały spełnione i to nie tylko te, które składaliśmy przed wyborami; uzyskaliśmy w ten sposób to, co jest fundamentem demokracji - wiarygodność - mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas… Czytaj dalej »
Liderzy Koalicji Polskiej na konwencji w Bydgoszczy
2019-09-19, 18:45Polska lepszych szans jest możliwa, jest nie jutro i pojutrze, ale jest możliwa dziś, tu i teraz - powiedział Bydgoszczy prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Podkreślił, że Koalicję Polską łączy Polska, a ona łączy Polakó… Czytaj dalej »
Kandydat Konfederacji chce gwarancji 50 proc. udziału polskich produktów w supermarketach
2019-09-19, 18:20Polska jak Rumunia, przynajmniej dla rolników. Rumuńskie rozwiązania ma w planach Leszek Posłuszny, kandydat na senatora w okręgu bydgoskim z listy Konfederacji Wolność i Niepodległość. Czytaj dalej »