Marcin Sypniewski [Konfederacja]: Listy Platformy zaczynają przypominać wielki odkurzacz
Marcin Sypniewski z Konfederacji krytykuje przyjęcie przez Donalda Tuska na listę wyborczą Koalicji Obywatelskiej, lidera Agrounii Michała Kołodziejczaka. Na konferencji prasowej w Bydgoszczy polityk Konfederacji nazwał ten sojusz „egzotycznym".
Marcin Sypniewski to „jedynka" na liście kandydatów Konfederacji z okręgu 4. w nadchodzących wyborach do Sejmu.
– Listy wyborcze Platformy Obywatelskiej zaczynają przypominać taki wielki odkurzacz, który zasysa wszystkich, którzy mają tylko jedną podstawową cechę: nie lubią PiS-u – mówi Marcin Sypniewski. – Nie ma tu natomiast żadnego miejsca na zbieżność poglądów, na zbieżność programową. Przecież z tych samych list występują w tych wyborach ekolodzy z partii Zieloni, którzy zwalczali postulaty środowisk rolniczych przez ostatnie lata, jak również AgroUnia, która tych rolników broniła. Kompletnie nie wiem, w jaki sposób ma być to do pogodzenia. Nie wiadomo, jak te poglądy mają się na jednej liście zmieścić.
Zatrzymanie nieuczciwej konkurencji z Ukrainy, swoboda działalności rolnej, energia na własny użytek, biopaliwa na własny użytek. To tylko niektóre postulaty programu rolnego Konfederacji. Na konferencji prasowej w Bydgoszczy mówili o nich: Mateusz Stachowiak, rolnik, ekspert Konfederacji w kwestiach dotyczących rolnictwa i Elżbieta Kobus, ekspert podatkowo-finansowy, kandydatka Konfederacji do Sejmu.
Więcej w relacji Elżbiety Rupniewskiej.
Zobacz także
Wybory w gminie Bukowiec
2015-05-29, 18:50W niedzielę - 31 maja odbędą się wybory w gminie Bukowiec, w powiecie świeckim. Po tym jak Teresa Sułkowska zrzekła się mandatu, wybierany będzie jeden radny. O miejsce w radzie gminy ubiega się troje kandydatów. Czytaj dalej »
Zamknięto lokale wyborcze
2015-05-25, 05:51Kto zostanie prezydentem? Na kogo postawili Polacy? Lokale wyborcze zamknięte. Głosowanie zakończone. Czytaj dalej »
Druga tura wyborów prezydenckich na Kujawach i Pomorzu
2015-05-24, 13:03Pierwsze głosy w wyborach już oddane. Polacy wybierają dziś prezydenta. Lokale wyborcze otwarto o 7:00. W Obwodowej Komisji Wyborczej nr 185 na bydgoskim placu Wolności na pierwszych głosujących nie trzeba było długo czekać. Czytaj dalej »
Andrzej Duda napisał list do rolników. Posłowie PiS informują o nim wyborców
2015-05-21, 12:37Kandydat PiS Andrzej Duda napisał list do rolników, w którym zwraca uwagę na potrzebę wyrównania dopłat bezpośrednich dla rolników i przyjęcia ustawy chroniącej ziemię przed wykupem - poinformowali politycy PiS. Czytaj dalej »
Posłowie PiS: Niech mieszkańcy Inowrocławia zagłosują na Andrzeja Dudę
2015-05-20, 13:58Kampanię wyborczą przed drugą turą wyborów Prezydenta RP podsumowali w Inowrocławiu posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Tomasz Latos i Piotr Król zachęcali do głosowania na Andrzeja Dudę. Czytaj dalej »
Politycy Polski Razem Zjednoczonej Prawicy akcentują poparcie dla Andrzeja Dudy
2015-05-20, 13:13Polska Razem Zjednoczona Prawica popiera Andrzeja Dudę w wyborach na prezydenta Polski. Czytaj dalej »
Komitet poparcia Bronisława Komorowskiego w Grudziądzu
2015-05-20, 13:07Obywatelski komitet poparcia Bronisława Komorowskiego przedstawiono w Grudziądzu. Są w nim osoby związane z kulturą, polityką społeczną, sportem, nauką i zdrowiem. Czytaj dalej »
Dobry wynik Komorowskiego w Inowrocławiu
2015-05-11, 18:15Prawie 42% głosów wyborców zdobył w Inowrocławiu Bronisław Komorowski. Na Andrzeja Dudę z PiS głosowało 26% Inowrocławian. Czytaj dalej »
Wybory już jutro - jak dotrzeć do urn?
2015-05-09, 14:25Cisza wyborcza po zakończonej kampanii. W niedzielę wrzucimy swoje głosy do urn. Niektórzy jednak już dzisiaj się martwią, jak dotrzeć do odległych niekiedy punktów obwodowych komisji wyborczych. Czytaj dalej »
Przygotowania przedwyborcze w ostatniej fazie
2015-05-09, 13:17To już ostatnie godziny przed wyborami. Jutro pójdziemy do urn i wybierzemy prezydenta. Dla obwodowych komisji wyborczych to czas wytężonej pracy. Czytaj dalej »