Prezentacja kandydatów KO z Torunia. Chcą zacząć realizować własne pomysły
Koalicja Obywatelska rozpoczęła w Toruniu zbiórkę podpisów pod listami wyborczymi do Sejmu i Senatu. Była to też okazja do prezentacji kandydatów.
– Propozycja startu do Senatu to dla mnie kontynuacja pracy na rzecz Torunia i regionu, tylko w izbie wyższej – mówił Tomasz Lenz, kandydat KO do Senatu i szef regionalnego sztabu wyborczego.
– Senator ma możliwość proponowania swoich rozwiązań, swoich ustaw, realizacji swoich pomysłów. Nie zamierzam zrezygnować z takiej pracy związanej z pewnymi inicjatywami, które mam przygotowane. Chciałbym je realizować, mając większość w sejmie. Przez ostatnie osiem lat nie mieliśmy możliwości realizacji własnych pomysłów – zaznacza Lenz.
– Jak państwo wiecie, walczę o godne życie osób z niepełnosprawnościami – mówi Iwona Hartwich. – My, jako Koalicja Obywatelska, Platforma Obywatelska mamy już program na to, żeby w Polsce żyło się godniej rodzinom i osobom z niepełnosprawnościami. O to będę walczyć.
– Myślę, że odsuniemy PiS od władzy – mówi Krystian Łuczak. – Dlatego, że w tych oto serduchach Polki i Polacy noszą na pewno: wolność, demokrację i tolerancję, czyli wartości, których PiS wręcz nienawidzi...
W połowie września w Toruniu, Bydgoszczy, Włocławku i Grudziądzu odbędzie się konwencja wyborcza Koalicji Obywatelskiej, podczas której zostaną zaprezentowani wszyscy kandydaci KO.
Więcej w relacji Moniki Kaczyńskiej.
Zobacz także
Krzysztof Czabański odwiedził Brodnicę, Książki i Wąbrzeźno
2018-10-09, 21:15- Brodnica to bardzo piękne, historyczne miasto o wielkich szansach, niestety niewykorzystywanych - powiedział goszczący w tym mieście poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Czabański. Czytaj dalej »
We Włocławku kolejny proces w trybie wyborczym
2018-10-09, 19:32Walczący o reelekcję prezydent miasta, Marek Wojtkowski, złożył wniosek przeciwko swojemu konkurentowi w wyborach, liderowi komitetu 'Postaw na Włocławek', Jackowi Kuźniewiczowi. Czytaj dalej »
Poseł Stasiński o Paulinie Wenderlich - szefowej sztabu wyborczego Tomasza Latosa
2018-10-09, 17:15Poseł Michał Stasiński zażądał na konferencji prasowej przed urzędem wojewódzkim w Bydgoszczy przeprowadzenia postępowania dyscyplinarnego wobec pani Pauliny Wenderlich, szefowej sztabu wyborczego Tomasza Latosa, zarzucając jej prowadzenie… Czytaj dalej »
Grudziądz na początek. Debaty prezydenckie w Polskim Radiu PiK [RELACJA]
2018-10-08, 16:35Od spotkania z kandydatami na prezydenta Grudziądza rozpoczęliśmy serię debat w Polskim Radiu PiK. Kolejne odbędą się w Inowrocławiu, Włocławku, Toruniu i Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Liderzy Koalicji Obywatelskiej na konwencji wyborczej w Bydgoszczy
2018-10-06, 12:19Chcemy obronić samorząd przed PiS. To nasze najważniejsze zadanie - powiedział w Bydgoszczy lider PO Grzegorz Schetyna. Zawsze czuliśmy się Europejczykami. UE to wspólny projekt i musimy o niego dbać każdego dnia - powiedziała z… Czytaj dalej »
Michał Zaleski o bezpieczeństwie i infrastrukturze
2018-10-05, 18:45Bezpieczeństwo na osiedlach, rozwój infrastruktury sportowej i wspieranie rodzin - to kolejne zapowiedzi kandydatów do toruńskiej Rady Miasta Komitetu Wyborczego Wyborców Michała Zaleskiego z okręgu nr 3. Czytaj dalej »
Kampania w autobusie kandydata na burmistrza Świecia nad Wisłą
2018-10-05, 16:01Nowe trasy komunikacyjne w gminie Świecie obiecuje Dariusz Woźniak, kandydat na burmistrza Świecie. Dzisiaj spotkał się z dziennikarzami w autobusie, aby pokazać swój pomysł na funkcjonowanie gminnej komunikacji. Czytaj dalej »
SLD-Lewica Razem: Zrobimy z Bydgoszczy przedsiębiorcze miasto
2018-10-05, 12:56Mniejsze podatki dla szefów dobrze wynagradzających pracowników, darmowe żłobki dla pracujących i ożywienie biznesu na ulicy Gdańskiej - to pomysły dla Bydgoszczy SLD-Lewicy Razem. Czytaj dalej »
Jacek Tyburski: Trzeba odnowić dworzec w Brodnicy
2018-10-05, 12:11Kandydat na burmistrza Brodnicy Jacek Tyburski, który był gościem dzisiejszej Rozmowy Dnia w Polskim Radiu PiK przedstawił m. in. plan rewitalizacji dworca kolejowego w tym mieście. Jego zdaniem jest to możliwe choć wymaga współpracy… Czytaj dalej »
Marcin Sypniewski o parkingach przyszpitalnych w Bydgoszczy
2018-10-04, 16:00Bezpłatne parkingi przy wszystkich szpitalach w Bydgoszczy obiecał Marcin Sypniewski - jeśli zostanie prezydentem miasta. Czytaj dalej »