Lewica rozlicza się z wyborcami. Politycy z Kujaw i Pomorza pokazali, ile zdziałali
Aktywność na rzecz utworzenia w Bydgoszczy uniwersytetu medycznego, wnioski budżetowe dotyczące m.in. wsparcia dla samorządów, czy niedopuszczenie do fuzji bydgoskich szpitali szpitali – to według działaczy Lewicy główne sukcesy tego ugrupowania w naszym regionie. Politycy podsumowali minioną kadencję.
Zdaniem posła Krzysztofa Gawkowskiego, w czasie minionych czterech lat, posłowie byli aktywni w województwie kujawsko-pomorskim: – Kadencja, z naszej perspektywy, choć trudna, to udana, czegoś świadectwem jest złożonych wspólnie, przez nas dwóch, z Janem Szopińskim 1500 interpelacji. Nasza wspólna frekwencja w głosowaniach sejmowych to 99 procent. Udział w kilku tysiącach głosowań to jest taka pieczątka podkreślająca, że tutaj w Bydgoszczy jesteśmy, ale w Polsce nas doskonale słyszano i widziano. Lewica udowodniła, że cztery lata nie były przespane, że to były cztery lata dotyczące odpowiedzialności za Polskę, ale i za region w sprawach takich jak, chociażby walka, żeby w końcu zrobić porządek z terenami po Zachemie.
Swoją aktywnością pochwalił się także poseł Jan Szopiński: – Prezentowałem różnego typu sprawy, z tego wzięło się prawie 1100 wystąpień na forum sejmu. To jest drugi wynik, jeśli chodzi o zajmowanie głosu z trybuny sejmowej. Udało nam się wspólnie zrealizować wiele spraw, o których mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego marzyli. Wskazałem PiS-owi, w którym kierunku trzeba iść, aby w Bydgoszczy można było utworzyć kierunek medyczny. Działaliśmy wspólnie, aby nie doszło do połączenia Szpitala im. Biziela ze szpitalem klinicznym i to się nam też udało – podkreśla poseł Szopiński.
Członkowie Lewicy wkrótce ogłoszą swoje listy wyborcze. Zadeklarowali jednak, że w tej kampanii wyborczej będą „poszukiwali przyjaciół, a nie wrogów” i chcą kontynuować współpracę z przedstawicielami KO, Trzeciej Drogi i PSL-u, a także zaapelowali do politycznych oponentów, by nie unikali oni ewentualnych debat.
Więcej w relacji Jolanty Fischer.
Zobacz także
Paweł Gulewski prezentuje skrzynkę na pomysły i projekt: osiedLOVE inwestycje
2024-03-06, 13:31Inwestycje na osiedlach - zapowiada Paweł Gulewski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Torunia. Już rozpoczął zbieranie pomysłów, a pomoże mu w tym specjalna skrzynka. Czytaj dalej »
Prof. Marek Adamski pozostaje rektorem Politechniki Bydgoskiej. Nie miał rywala
2024-03-06, 12:40Społeczność akademicka Politechniki Bydgoskiej po raz kolejny powierzyła stanowisko rektora profesorowi Markowi Adamskiemu. Wybory odbyły się 6 marca. Za dotychczasowym rektorem oddano 86 głosów, przeciw było dziewięć osób, a trzy… Czytaj dalej »
Drugie życie toruńskiego szachulca? Kandydat KO proponuje przeniesienie budynków na Winnicę
2024-03-05, 21:06Paweł Gulewski chciałby utworzyć Park Kulturowy na toruńskiej Winnicy. Miałyby tam trafiać domy z pruskiego muru. - Miasto skonstruuje kompleksową procedurę przejęcia tego typu substancji, które teraz są zlokalizowane na terenach… Czytaj dalej »
Piotr Całbecki ogłosił start w wyborach do sejmiku. Marszałkiem jest ponad 17 lat
2024-03-05, 20:27Marszałek Piotr Całbecki ubiega się o kolejną kadencję w Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Poinformował o tym w mediach społecznościowych, zamieszczając wideo nagrane na targowisku miejskim w Toruniu, bo „to miejsce, gdzie… Czytaj dalej »
Prezydent Zaleski: jeżeli zostanę wybrany, moim zastępcą będzie Marcin Czyżniewski
2024-03-05, 18:57Komitet Wyborczy Wyborców Michała Zaleskiego zaprezentował swoich kandydatów do Rady Miasta Torunia. To przedsiębiorcy, nauczyciele, byli sportowcy i obecni radni. Hasło kampanii brzmi „Postaw na wzrost”. Czytaj dalej »
Rozwój rekreacji nad Kanałem i rozbudowa Myślęcinka. To proponuje Bydgoska Prawica
2024-03-05, 17:56- By Bydgoszcz była jeszcze bardziej zielona - tego chce Łukasz Schreiber, kandydat Bydgoskiej Prawicy na prezydenta miasta. Wśród propozycji są m.in. Zielony Budżet Obywatelski, rewitalizacja miejsc zdegradowanych, wykorzystanie potencjału… Czytaj dalej »
Aktywni dla Torunia prezentują swój program i kandydatów do Rady Miasta
2024-03-05, 11:55Inteligentne miasto, które korzysta z energii mieszkańców i e-technologii ułatwiającej im życie - to wizja Aktywnych dla Torunia. - Toruń ma być miastem wygodnym do życia, które zapewni dobrą edukację, dostęp do terenów zieleni… Czytaj dalej »
Chce kolejny raz być prezydentem Włocławka. „Przede wszystkim infrastruktura”
2024-03-04, 22:00Walczący o trzecią kadencję prezydent Włocławka, Marek Wojtkowski, zapowiada, że jeśli wygra - nie będzie rewolucji. - Będą to rządy kontynuacji, bo trzeba się skupić na wielu zadaniach rozpoczętych, ale nie zakończonych - mówi… Czytaj dalej »
Tak wyglądają wyborcze listy PiS we Włocławku. Zaskoczenie w Śródmieściu
2024-03-04, 20:31Wiemy już, kto otwiera listy wyborcze Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miejskiej Włocławka. W większości znane twarze, radni z wieloletnim stażem w samorządzie. Czytaj dalej »
„Włocławek musi się przestać zadłużać". Barbara Moraczewska kandyduje na prezydenta
2024-03-04, 18:54- Włocławek zasługuje na więcej - przekonuje kandydatka Trzeciej Drogi na prezydenta Włocławka. Z obecnym włodarzem miasta zmierzy się jego była zastępczyni, Barbara Moraczewska. Czytaj dalej »