Bydgoscy kandydaci KO do Sejmu zaprezentowani. Listę otwiera Paweł Olszewski
Działacze Koalicji Obywatelskiej przedstawili bydgoskich kandydatów do Sejmu. Jedynką na liście jest poseł Paweł Olszewski; znaleźli się na niej także poseł Iwona Kozłowska, senator Krzysztof Brejza, psychiatra Włodzisław Giziński, radny miejski Wojciech Bulanda i przedstawicielki środowisk feministycznych.
– Jedną z najważniejszych cech [tych osób] jest probydgoskość. Wszystkie te osoby gwarantują to, że interesy Bydgoszczy będą właściwie reprezentowane w Parlamencie – mówił szef bydgoskich struktur Platformy Obywatelskiej Michał Sztybel. – Chcielibyśmy zaapelować, zwrócić na to uwagę, żeby oddawać głosy właśnie na bydgoskich kandydatów.
– Osoby, które znalazły się liście KO, to są doskonale znane mieszkańcom Bydgoszczy osoby. Mamy w swoim gronie lekarzy, młode osoby, seniorów, przedsiębiorców. Każdy na tej liście znajdzie swojego reprezentanta w Sejmie – przekonywała wiceprzewodnicząca Rady Miasta Monika Matowska.
Zdaniem lidera bydgoskiej listy KO, Pawła Olszewskiego, nadchodzące wybory będą przełomowe. – Nie możemy pozwolić na kontynuowanie obecnych rządów. Poziom dewastacji państwa w każdej dziedzinie i brak szacunku do ludzi, do kobiet, wychodzenie z Unii Europejskiej, są nie do zaakceptowania – mówił.
Zapowiadał też, czym KO chciałaby zająć się w Sejmie. – Przede wszystkim odzyskanie podmiotowości samorządu przed tą centralistyczną władzą, która ze względów czysto politycznych zabiera pieniądze samorządom, wydając je na propagandowe cele. Będziemy działali na rzecz infrastruktury, na rzecz wolności, na rzecz seniorów, na rzecz równości – i przywrócimy normalność – deklarował.
Czołówkę listy kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmu w okręgu nr 4 wraz z Olszewskim tworzą posłanka Iwona Kozłowska (2. miejsce), senator Krzysztof Brejza (3. miejsce) i poseł Magdalena Łośko (4. miejsce). W gronie kandydatów na posłów jest lekarz psychiatra, były wojewoda bydgoski i były wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego Włodzisław Giziński (5. miejsce), działaczka feministyczna Anna Niewiadomska i wiceprzewodnicząca Rady Miasta Bydgoszczy Joanna Czerska-Thomas (9. miejsce).
Kandydaci zbierali także na ulicach Bydgoszczy podpisy pod swoimi listami.
Zobacz także
W poniedziałek debata wyborcza w TVP. Politycy będą pytani m.in. o migrację i o wiek emerytalny
2023-10-09, 10:16Migracja, prywatyzacja, wiek emerytalny, bezpieczeństwo, bezrobocie oraz świadczenia społeczne Migracja, prywatyzacja, wiek emerytalny, bezpieczeństwo, bezrobocie oraz świadczenia społeczne - to zagadnienia, o które będą pytani politycy… Czytaj dalej »
Izabela Pałgan: Świat zwiększa wydobycie węgla. Nam każą zamykać kopalnie [Rozmowa Dnia]
2023-10-09, 09:34Izabela Pałgan, kandydatka do Sejmu z komitetu Polska Jest Jedna, która była gościem Rozmowy dnia Polskiego Radia PiK, uważa, że społeczeństwo nie jest rzetelnie poinformowane o celach i przebiegu transformacji energetycznej. Czytaj dalej »
Minister sportu popiera Marcina Wrońskiego. „To doświadczony samorządowiec”
2023-10-08, 18:02Kampania wyborcza na ostatniej prostej. Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk poparł w Inowrocławiu kandydaturę do Sejmu Marcina Wrońskiego, reprezentującego Prawo i Sprawiedliwość. Czytaj dalej »
Jarosław Kaczyński: Nasza polityka zmierza do tego, żeby Polak był z siebie dumny
2023-10-08, 16:48- W Polsce przez lata uprawiano pedagogikę wstydu i mikromanię narodową; myśmy to odwrócili; nasza polityka zmierza do tego, bo Polacy mieli poczucie wartości własnej historii - mówił w niedzielę w Jasionce pod Rzeszowem prezes PiS… Czytaj dalej »
Muzeum Narodowe ze stałą wystawą o bydgoskim Marcu. O to zabiega Jarosław Wenderlich
2023-10-08, 13:21Bydgoszcz ma szansę na Muzeum Narodowe? Takiego przekształcenia Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego chce kandydat PiS do Sejmu - Jarosław Wenderlich. Czytaj dalej »
Premier Morawiecki w spocie wyborczym: Tylko PiS może powstrzymać koalicję chaosu
2023-10-07, 09:45Inicjatywa Polska, Platforma Obywatelska, Partia Zielonych, Polska 2050, Unia Europejskich Demokratów, PSL, Partia Razem, Nowa Lewica - to przepis na chaos, na koalicję chaosu - oświadczył w sobotnim (7 października) spocie wyborczym… Czytaj dalej »
Konfederacja zapowiada „kontratak”. „W kampanii wszyscy używają naszych postulatów”
2023-10-06, 19:01- W ostatnich tygodniach Konfederacja była mocno atakowana ze wszystkich stron sceny politycznej - stwierdził na konferencji prasowej w Bydgoszczy Marcin Sypniewski, lider listy ugrupowania w okręgu czwartym. Jak mówi, postulaty podnoszone… Czytaj dalej »
Marcin Wroński: patriotyzm konsumencki generuje miejsca pracy i wspiera ekologię
2023-10-06, 17:11- Budowanie patriotyzmu lokalnego i konsumenckiego jest jednym z głównych punktów mojego programu wyborczego - powiedział na konferencji prasowej kandydat na posła Prawa i Sprawiedliwości Marcin Wroński. Jego zdaniem promowanie… Czytaj dalej »
Minister Wenderlich: Sukces PiS to m.in. tworzenie nowych posterunków policji
2023-10-06, 12:59W Bydgoszczy spotkał się w piątek z wyborcami kandydujący z listy PiS Jarosław Wenderlich, podsekretarz stanu w kancelarii premiera. Czytaj dalej »
Poseł Kałużny: Przez najbliższe 10-15 lat nie trzeba podwyższać wieku emerytalnego
2023-10-06, 12:21Poseł Suwerennej Polski Mariusz Kałużny przypomniał w Toruniu, jak politycy Koalicji Obywatelskiej głosowali w sprawie podwyższenia wieku emerytalnego. Czytaj dalej »