Bydgoscy kandydaci KO do Sejmu zaprezentowani. Listę otwiera Paweł Olszewski
Działacze Koalicji Obywatelskiej przedstawili bydgoskich kandydatów do Sejmu. Jedynką na liście jest poseł Paweł Olszewski; znaleźli się na niej także poseł Iwona Kozłowska, senator Krzysztof Brejza, psychiatra Włodzisław Giziński, radny miejski Wojciech Bulanda i przedstawicielki środowisk feministycznych.
– Jedną z najważniejszych cech [tych osób] jest probydgoskość. Wszystkie te osoby gwarantują to, że interesy Bydgoszczy będą właściwie reprezentowane w Parlamencie – mówił szef bydgoskich struktur Platformy Obywatelskiej Michał Sztybel. – Chcielibyśmy zaapelować, zwrócić na to uwagę, żeby oddawać głosy właśnie na bydgoskich kandydatów.
– Osoby, które znalazły się liście KO, to są doskonale znane mieszkańcom Bydgoszczy osoby. Mamy w swoim gronie lekarzy, młode osoby, seniorów, przedsiębiorców. Każdy na tej liście znajdzie swojego reprezentanta w Sejmie – przekonywała wiceprzewodnicząca Rady Miasta Monika Matowska.
Zdaniem lidera bydgoskiej listy KO, Pawła Olszewskiego, nadchodzące wybory będą przełomowe. – Nie możemy pozwolić na kontynuowanie obecnych rządów. Poziom dewastacji państwa w każdej dziedzinie i brak szacunku do ludzi, do kobiet, wychodzenie z Unii Europejskiej, są nie do zaakceptowania – mówił.
Zapowiadał też, czym KO chciałaby zająć się w Sejmie. – Przede wszystkim odzyskanie podmiotowości samorządu przed tą centralistyczną władzą, która ze względów czysto politycznych zabiera pieniądze samorządom, wydając je na propagandowe cele. Będziemy działali na rzecz infrastruktury, na rzecz wolności, na rzecz seniorów, na rzecz równości – i przywrócimy normalność – deklarował.
Czołówkę listy kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmu w okręgu nr 4 wraz z Olszewskim tworzą posłanka Iwona Kozłowska (2. miejsce), senator Krzysztof Brejza (3. miejsce) i poseł Magdalena Łośko (4. miejsce). W gronie kandydatów na posłów jest lekarz psychiatra, były wojewoda bydgoski i były wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego Włodzisław Giziński (5. miejsce), działaczka feministyczna Anna Niewiadomska i wiceprzewodnicząca Rady Miasta Bydgoszczy Joanna Czerska-Thomas (9. miejsce).
Kandydaci zbierali także na ulicach Bydgoszczy podpisy pod swoimi listami.
Zobacz także
Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej krytykują działalność posła Latosa
2018-09-12, 12:14- Przez trzy lata jako poseł niczego nie zrobił dla Bydgoszczy - mówią o Tomaszu Latosie kandydaci Koalicji Obywatelskiej do Rady Miasta Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Sławomir Mentzen: Czeka nas katastrofa demograficzna
2018-09-12, 09:51Czeka nas katastrofa demograficzna - twierdzi Sławomir Mentzen, niezależny kandydat na prezydenta Torunia, gość dzisiejszej Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK. Czytaj dalej »
Sylwia Kowalska: Toruń nie tylko dla turystów
2018-09-11, 14:30Sylwia Kowalska wystartuje w wyborach na prezydenta Torunia. Jest kandydatką Komitetu Wyborczego Wyborców My Toruń. Czytaj dalej »
Marcin Sypniewski zapowiada wzmocnienie bydgoskich rad osiedli
2018-09-11, 13:30Wzmocnię pozycję rad osiedli, zwiększę budżet obywatelski i zorganizuję referendum w połowie kadencji referendum, żeby mieszkańcy mogli wypowiedzieć się o kierunkach rozwoju miasta - zapowiedział kandydat na prezydenta Bydgoszczy… Czytaj dalej »
Paweł Olszewski: Bydgoszcz jest w przyszłości
2018-09-10, 17:44Bydgoszcz jest liderem w realizacji 'sześciopaku' - głównych filarów samorządowego programu wyborczego Koalicji Obywatelskiej - mówił na konferencji poseł Paweł Olszewski (Platforma Obywatelska). Czytaj dalej »
Paweł Skutecki: chcę być blisko ludzi
2018-09-10, 16:54Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka przedstawił w Bydgoszczy kandydata Ruchu Kukiz'15 na prezydenta miasta. To poseł Paweł Skutecki. Czytaj dalej »
Politycy na żywo. Radiokonferencja w Polskim Radiu PiK
2018-09-10, 08:28Po wakacjach na naszą antenę wraca Radiokonferencja. Polityków z regionu, obecnych w studiach w Bydgoszczy i w Toruniu, w poniedziałek (10 września) można nie tylko posłuchać, ale także obejrzeć na naszej stronie. Czytaj dalej »
Konwencja wyborcza Sojuszu Lewicy Demokratycznej
2018-09-08, 16:27Przedwyborczy „pakt” zaproponował w sobotę partiom opozycyjnym lider SLD Włodzimierz Czarzasty. Obejmuje on: dopilnowanie uczciwości wyborów samorządowych, poparcie w drugich turach kandydatów opozycji i niewchodzenie po wyborach… Czytaj dalej »
Politycy Prawa i Sprawiedliwości o pustych obietnicach PO z lat 2007-15
2018-09-08, 13:22Budowa drogi S5 to jedna z niezrealizowanych w regionie obietnic Platformy Obywatelskiej, o których poinformowali na konferencji politycy Prawa i Sprawiedliwości. Czytaj dalej »
Zbigniew Rasielewski, kandydat na prezydenta Torunia, rozpoczął kampanię wyborczą
2018-09-08, 12:25'Zawsze z myślą o Toruniu' - to hasło wyborcze Zbigniewa Rasielewskiego. Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Torunia zainaugurował swoją kampanię. Czytaj dalej »