Wybory do Sejmu: Kidawa-Błońska będzie jedynką KO w okręgu toruńskim?
Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska ma zostać jedynką Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu w okręgu toruńskim. Dwójką na liście ma być poseł z Torunia Arkadiusz Myrcha.
Decyzja o wystawieniu Kidawy-Błońskiej w wyborach do Sejmu w okręgu toruńskim musi zostać jeszcze potwierdzona w środę na radzie krajowej PO. Z naszych informacji wynika jednak, że w tym momencie jest to zdecydowanie najbardziej prawdopodobny wariant. Kidawa-Błońska jest wicemarszałkiem Sejmu od listopada 2015 r. Wcześniej przez kilka miesięcy była marszałkiem Sejmu; była też rzecznikiem rządu od lutego do czerwca 2015 r.
W grudniu 2019 r. uzyskała nominację na kandydatkę PO w wyborach prezydenckich. Pod koniec marca 2020 r. zawiesiła swoją kampanię po wybuchu pandemii COVID-19, a w maju zrezygnowała z ubiegania się o urząd prezydenta RP. PO ostatecznie wystawiła w wyborach Rafała Trzaskowskiego. Kidawa-Błońska jest posłem od 2005 r. W 2019 r. startowała do Sejmu w okręgu warszawskim i uzyskała ponad 416 tysięcy głosów.
Dwójką na liście KO w okręgu toruńskim - jak wynika z naszych informacji - ma być poseł z Torunia Arkadiusz Myrcha. W parlamencie zasiada on od 2015 r. Trzecie miejsce na liście przypadnie kobiecie — najprawdopodobniej poseł Iwonie Hartwich (w Sejmie od 2019 r.). Kandydatem do Senatu z ramienia paktu senackiego w okręgu toruńskim ma być wieloletni poseł PO Tomasz Lenz (w Sejmie od 2005 r.).
Zobacz także
"Włocławek ponad podziałami" i konferencja prasowa na cmentarzu
2014-10-17, 17:36Maciej Gawrysiak - kandydat na prezydenta Włocławka z ramienia bloku 'Włocławek ponad podziałami', na miejsce konferencji prasowej wybrał cmentarz. Czytaj dalej »
Niektórzy zostaną radnymi bez głosowania
2014-10-17, 12:52Ponad stu kandydatów na radnych w zbliżających się wyborach samorządowych w naszym województwie może spać spokojnie. Czytaj dalej »
Marcin Wroński, kandydatem KWW Nowy Inowrocław na prezydenta miasta
2014-10-16, 21:19Pełna przejrzystość życia publicznego - to jeden z głównych postulatów programu wyborczego KWW Nowy Inowrocław. Czytaj dalej »
SLD we Włocławku oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą
2014-10-16, 21:05Sojusz Lewicy Demokratycznej we Włocławku oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą do samorządu. Partia przedstawiła kandydatów do rady miasta i do sejmiku wojewódzkiego. Czytaj dalej »
Camperem po Bydgoszczy - kampania wyborcza Rafała Bruskiego
2014-10-16, 21:00Przez najbliższy miesiąc prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski będzie się spotykał z mieszkańcami w swoim mobilnym biurze. Czytaj dalej »
Grzegorz Roszak, kandydat na prezydenta Inowrocławia, przedstawił swój program wyborczy
2014-10-16, 20:29Równomierny rozwój wszystkich osiedli, konsultacje z mieszkańcami w sprawie inwestycji z budżetu partycypacyjnego i stworzenie większych szans dla młodych. Czytaj dalej »
SLD proponuje debatę kontrkandydatom do Sejmiku Województwa
2014-10-16, 14:50Debatę poświęconą wizji rozwoju Bydgoszczy, w kontekście nowej perspektywy finansowej 2014-2020, proponują kandydujący do Sejmiku Województwa Elżbieta Krzyżanowska i Grzegorz Gruszka. Czytaj dalej »
Wyborcze zapowiedzi Michała Zaleskiego
2014-10-16, 14:11Budowa osiedlowych centrów spędzania wolnego czasu oraz linii tramwajowej w kierunku osiedla „Jar”, wspieranie przedsiębiorców i uboższych torunian poprzez budowę kolejnych mieszkań socjalnych - to część zapowiedzi programu wyborczego… Czytaj dalej »
Konstanty Dombrowicz o pomysłach dla Fordonu
2014-10-16, 13:39- Czas, by Fordon przestał być wielką sypialnią, a zaczął tętnić życiem - podkreśla Konstanty Dombrowicz. Niezależny kandydat na prezydenta Bydgoszczy spotkał się z dziennikarzami w fordońskiej galerii handlowej i mówił o pomysłach… Czytaj dalej »
Informacje dla pełnomocników komitetów wyborczych
2014-10-16, 10:54Polskie Radio PiK przyjmuje od uprawnionych komitetów wyborczych wnioski o przydział nieodpłatnego czasu antenowego na rozpowszechnianie audycji wyborczych w ramach kampanii przed zarządzonymi na dzień 16 listopada 2014 r. wyborami s… Czytaj dalej »