Chcą walczyć o „bliższe ludziom” prawa podatkowe. Konfederacja prezentuje kandydatów
Godność człowieka i niskie podatki – na to chcieliby kłaść nacisk w Senacie przedstawiciele Konfederacji. W czwartek (10 sierpnia) w Bydgoszczy ugrupowanie przedstawiło dwóch swoich kandydatów z naszego regionu.
Pierwszym z nich jest Krystyna Jarocka, inżynier elektronik. – Chciałabym, byśmy przypomnieli sobie o swojej godności i nie pozwolili na niektóre rzeczy, jakie miały miejsce na przykład w czasie lockdownu – podkreśliła. – Godność człowieka to jest określenie, które występuje w naszej Konstytucji dlatego, że jest podstawą wartości nas jako ludzi, jest źródłem prawa w Polsce. Człowiek według religii katolickiej, na której opiera się nasza cywilizacja, jest dzieckiem Bożym, i chciałabym, żebyśmy zwrócili uwagę na to, jaką to daje godność. Nawet jeśli ktoś nie jest wierzący, może się nad tym zastanowić – mówiła.
Drugi kandydat Konfederacji do Senatu, ekonomista z Inowrocławia, Jarosław Latawiec, deklaruje walkę o „bliższe ludziom” prawa podatkowe. – Chcę przede wszystkim wpłynąć na to, żeby legislacja się zmieniła, żeby nie było ciągłego podnoszenia i komplikowania przepisów podatkowych – mówił. – Chcę zając się również tym, żeby urzędnicy byli dla ludzi, a nie my dla urzędników – że przychodzimy do urzędu i musimy spełniać jakieś życzenia wyjęte prosto z filmów Barei. Zmiany podatkowe i uzyskanie pewnych pozwoleń powoduje to, że przedsiębiorca zamyka swoją działalność albo nie otwiera innej – stwierdził.
Działacze Konfederacji ogłosili też, że w najbliższych dniach na ulicach Bydgoszczy będą zbierać podpisy pod swoimi listami. Ugrupowanie poszukuje również chętnych do komisji wyborczych.
Więcej w relacji Jolanty Fischer.
Zobacz także
Konferencja przedwyborcza Metropolii Bydgoskiej
2014-11-12, 17:41W trakcie kolejnej przedwyborczej konferencji prasowej przedstawiciele Metropolii Bydgoskiej poruszali kwestię przywrócenia świetności terenom nad Starym Kanałem Bydgoskim. Czytaj dalej »
Bydgoska konferencja prasowa SLD-Lewica Razem
2014-11-12, 17:17Komitet wyborczy SLD-Lewica Razem zorganizował w Bydgoszczy przedwyborczą konferencję prasową, w trakcie której pojawiło się wiele gorzkich słów pod adresem obecnych władz miasta. Czytaj dalej »
Michał Zaleski i toruńskie inwestycje na kolejne lata
2014-11-12, 16:30Rozbudowa układu komunikacyjnego Torunia, tworzenie kolejnych mieszkań komunalnych oraz modernizacja basenu przy ul. Bażyńskich - to przykłady zaplanowanych na kolejne lata inwestycji, które zapowiedział ubiegający się o czwartą… Czytaj dalej »
Pomysły PO dla mieszkańców Torunia
2014-11-12, 14:05Mniej dużych zadań np. w zakresie infrastruktury, a więcej nastawienia na komfort życia mieszkańców. To główne założenia zaprezentowanego przez Platformę Obywatelską 'Programu Miejskiego', jaki partia przygotowała dla Torunia… Czytaj dalej »
PiS podsumowuje kampanię do sejmiku województwa
2014-11-12, 13:05Słuchać Polaków - zmieniać Polskę to hasło konferencji, która odbyła się w biurze poselskim bydgoskiego posła PiS - Tomasza Latosa. Czytaj dalej »
Konstanty Dombrowicz o sporcie i rekreacji
2014-11-12, 12:09Po raz kolejny Konstanty Dombrowicz spotkał się z dziennikarzami, by poinformować o swoich planach. Czytaj dalej »
Czas Mieszkańców chce zmienić Urząd Miasta w Toruniu
2014-11-12, 11:56Struktura toruńskiego Urzędu Miasta jest skostniała, trzeba to zmienić - uważa Czas Mieszkańców. Czytaj dalej »
W Grudziądzu kolejny proces w trybie wyborczym?
2014-11-12, 11:00Grudziądzka kampania prezydencka nabiera tempa. Szykuje się kolejny pozew do sądu w trybie wyborczym przeciwko Januszowi Dzięciołowi. Czytaj dalej »
Kandydaci lewicy o stadionie bydgoskiej Polonii
2014-11-10, 20:51Kandydaci Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD - Lewica Razem do bydgoskiej rady miasta obiecują, że jeśli zdobędą zaufanie wyborców zrobią wszystko, by miasto znalazło pieniądze na modernizację stadionu żużlowego przy ul. Sportowej… Czytaj dalej »
Kandydaci Czasu Gospodarzy o swoich programach wyborczych
2014-11-10, 20:47Bezpieczeństwo, inwestycje na osiedlach i dostęp do kultury. To część problemów, którymi chcieliby się zająć kandydaci Czasu Gospodarzy do toruńskiej rady miasta. Czytaj dalej »