Chcą walczyć o „bliższe ludziom” prawa podatkowe. Konfederacja prezentuje kandydatów
Godność człowieka i niskie podatki – na to chcieliby kłaść nacisk w Senacie przedstawiciele Konfederacji. W czwartek (10 sierpnia) w Bydgoszczy ugrupowanie przedstawiło dwóch swoich kandydatów z naszego regionu.
Pierwszym z nich jest Krystyna Jarocka, inżynier elektronik. – Chciałabym, byśmy przypomnieli sobie o swojej godności i nie pozwolili na niektóre rzeczy, jakie miały miejsce na przykład w czasie lockdownu – podkreśliła. – Godność człowieka to jest określenie, które występuje w naszej Konstytucji dlatego, że jest podstawą wartości nas jako ludzi, jest źródłem prawa w Polsce. Człowiek według religii katolickiej, na której opiera się nasza cywilizacja, jest dzieckiem Bożym, i chciałabym, żebyśmy zwrócili uwagę na to, jaką to daje godność. Nawet jeśli ktoś nie jest wierzący, może się nad tym zastanowić – mówiła.
Drugi kandydat Konfederacji do Senatu, ekonomista z Inowrocławia, Jarosław Latawiec, deklaruje walkę o „bliższe ludziom” prawa podatkowe. – Chcę przede wszystkim wpłynąć na to, żeby legislacja się zmieniła, żeby nie było ciągłego podnoszenia i komplikowania przepisów podatkowych – mówił. – Chcę zając się również tym, żeby urzędnicy byli dla ludzi, a nie my dla urzędników – że przychodzimy do urzędu i musimy spełniać jakieś życzenia wyjęte prosto z filmów Barei. Zmiany podatkowe i uzyskanie pewnych pozwoleń powoduje to, że przedsiębiorca zamyka swoją działalność albo nie otwiera innej – stwierdził.
Działacze Konfederacji ogłosili też, że w najbliższych dniach na ulicach Bydgoszczy będą zbierać podpisy pod swoimi listami. Ugrupowanie poszukuje również chętnych do komisji wyborczych.
Więcej w relacji Jolanty Fischer.
Zobacz także
Paulina Wenderlich o budowie Trasy Uniwersyteckiej i Młynach Rothera
2018-10-18, 23:00Paulina Wenderlich apeluje do prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego o dokończenie Trasy Uniwersyteckiej. Kandydatka PiS do sejmiku województwa twierdzi, że to prezydent nie potrafi przyznać się do błędu. Czytaj dalej »
Radny Wojciech Klabun o rozwiązaniach drogowych w Toruniu
2018-10-18, 22:45Nowe rozwiązania drogowe na lewobrzeżu zaprezentował Wojciech Klabun, toruński radny Prawa i Sprawiedliwości, walczący o mandat w nowej kadencji rady miasta. Czytaj dalej »
Marcin Sypniewski o porozumieniu ponad podziałami
2018-10-18, 20:30Dość partyjnych kłótni, przez które Bydgoszcz traci na znaczeniu - mówi Marcin Sypniewski. Kandydat Czasu Bydgoszczy na prezydenta miasta uważa, że tylko działanie ponad podziałami jest w stanie zapewnić Bydgoszczy dynamiczny rozwój… Czytaj dalej »
Krzysztof Piesak o wspieraniu niepełnosprawnych
2018-10-18, 20:00Chce jeszcze aktywniej działać na rzecz osób niepełnosprawnych - Mirosław Piesak, kandydat PiS do bydgoskiej Rady Miasta przedstawił dziś założenia, na których chce się skupić jeśli zostanie radnym. Czytaj dalej »
Michał Krzemkowski o niesprawiedliwym podziale unijnych pieniędzy
2018-10-18, 19:45Ubiegający się o ponowny wybór do sejmiku województwa Michał Krzemkowski z PiS zarzuca władzom regionu brak zrównoważenia w podziale unijnych pieniędzy. Czytaj dalej »
Tomasz Latos o czynszach Administracji Domów Miejskich w Bydgoszczy
2018-10-18, 19:00Obniżenie czynszów za mieszkania komunalne ADM w Bydgoszczy obiecuje Tomasz Latos - jeśli zostanie prezydentem. Kandydat Zjednoczonej Prawicy zarzuca obecnemu włodarzowi, że w trakcie całej kadencji podniósł czynsze o ponad 100%. Czytaj dalej »
Krzysztof Czabański poparł kandydatów do Rady Miasta Torunia i sejmiku
2018-10-18, 17:15Podczas konferencji przed Urzędem Marszałkowskim przewodniczący Rady Mediów Narodowych poparł kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta i sejmiku województwa. Czytaj dalej »
Koalicja Obywatelska w Grudziądzu podsumowała kampanię wyborczą
2018-10-18, 15:32Kandydaci na radnych Koalicji Obywatelskiej w Grudziądzu podsumowali dzisiaj kampanię wyborczą prowadzoną w mieście. Podziękował im poseł Platformy Tomasz Szymański. Czytaj dalej »
Posłowie Stasiński i Olszewski: poseł Latos powinien wytłumaczyć się bydgoszczanom
2018-10-18, 13:15Bydgoscy posłowie Platformy Obywatelskiej Michał Stasiński i Paweł Olszewski uważają, że poseł Tomasz Latos powinien wytłumaczyć się mieszkańcom Bydgoszczy z tego co napisał o nim 'Fakt' oraz interweniować w sprawie zanieczyszczeń… Czytaj dalej »
SLD Lewica Razem w Bydgoszczy podsumowała samorządową kampanię wyborczą
2018-10-18, 12:55SLD Lewica Razem w Bydgoszczy podsumowała samorządową kampanię wyborczą. Członkowie ugrupowania podziękowali bydgoszczanom i zachęcali do głosowania na swoją listę. Czytaj dalej »