Chcą walczyć o „bliższe ludziom” prawa podatkowe. Konfederacja prezentuje kandydatów
Godność człowieka i niskie podatki – na to chcieliby kłaść nacisk w Senacie przedstawiciele Konfederacji. W czwartek (10 sierpnia) w Bydgoszczy ugrupowanie przedstawiło dwóch swoich kandydatów z naszego regionu.
Pierwszym z nich jest Krystyna Jarocka, inżynier elektronik. – Chciałabym, byśmy przypomnieli sobie o swojej godności i nie pozwolili na niektóre rzeczy, jakie miały miejsce na przykład w czasie lockdownu – podkreśliła. – Godność człowieka to jest określenie, które występuje w naszej Konstytucji dlatego, że jest podstawą wartości nas jako ludzi, jest źródłem prawa w Polsce. Człowiek według religii katolickiej, na której opiera się nasza cywilizacja, jest dzieckiem Bożym, i chciałabym, żebyśmy zwrócili uwagę na to, jaką to daje godność. Nawet jeśli ktoś nie jest wierzący, może się nad tym zastanowić – mówiła.
Drugi kandydat Konfederacji do Senatu, ekonomista z Inowrocławia, Jarosław Latawiec, deklaruje walkę o „bliższe ludziom” prawa podatkowe. – Chcę przede wszystkim wpłynąć na to, żeby legislacja się zmieniła, żeby nie było ciągłego podnoszenia i komplikowania przepisów podatkowych – mówił. – Chcę zając się również tym, żeby urzędnicy byli dla ludzi, a nie my dla urzędników – że przychodzimy do urzędu i musimy spełniać jakieś życzenia wyjęte prosto z filmów Barei. Zmiany podatkowe i uzyskanie pewnych pozwoleń powoduje to, że przedsiębiorca zamyka swoją działalność albo nie otwiera innej – stwierdził.
Działacze Konfederacji ogłosili też, że w najbliższych dniach na ulicach Bydgoszczy będą zbierać podpisy pod swoimi listami. Ugrupowanie poszukuje również chętnych do komisji wyborczych.
Więcej w relacji Jolanty Fischer.
Zobacz także
Ważne żeby zagłosować! Przekonują uczniowie bydgoskiego "Chemika"
2019-04-27, 15:25Uczniowie Zespołu Szkół Chemicznych w Bydgoszczy zachęcają swoich rówieśników, by wzięli udział w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego. Czytaj dalej »
Poseł Krzysztof Brejza krytykuje wypowiedź włocławskiego biskupa
2019-04-27, 14:28Upartyjnienie misji Kościoła zarzucił biskupowi Wiesławowi Meringowi - ordynariuszowi diecezji włocławskiej, poseł Platformy Obywatelskiej Krzysztof Brejza, kandydat Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego. Czytaj dalej »
PKW wylosowała numery list w eurowyborach dla ogólnopolskich komitetów wyborczych
2019-04-26, 16:08W wyborach do PE z listą nr 1 wystartuje Konfederacja KORWiN Liroy Braun Narodowcy, z nr 2 - Wiosna Roberta Biedronia, nr 3 wylosowała Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni, a nr 4 - Prawo i Sprawiedliwość; nr 5 ma Lewica Razem - Partia… Czytaj dalej »
Kandydat PiS do Europarlamentu. "Ma pomysł i program dla regionu"
2019-04-24, 14:45- Jest młody i operatywny, takich ludzi nam potrzeba - mówiła o Marcinie Wrońskim, kandydacie do Parlamentu Europejskiego poseł Porozumienia Jarosława Gowina Iwona Michałek. Czytaj dalej »
Janusz Zemke: W wyborach do Parlamentu Europejskiego ważna będzie frekwencja
2019-04-18, 10:08To, czy Kujawsko-Pomorskie będzie miał jednego, dwóch czy trzech europosłów zależy od frekwencji - podkreśla Janusz Zemke, europoseł SLD. Czytaj dalej »
Lewica Razem walczy o europejską płacę minimalną. "Nie chcemy być gorsi"
2019-04-16, 19:48Wprowadzenie europejskiej płacy minimalnej i powołanie europejskiej inspekcji pracy - zapowiedziała Lewica Razem, która w Toruniu rozpoczęła kampanię wyborczą w województwie kujawsko-pomorskim. Czytaj dalej »
Czabański: musimy być aktywni w wyborach do Parlamentu Europejskiego
2019-04-13, 20:30Zwolenników PiS i obecnych rządów jest w Polsce więcej niż stronników opozycji, ale musimy być aktywni w wyborach do europarlamentu - powiedział w Lubrańcu szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański. Zaapelował o wysoką frekwencję… Czytaj dalej »
Schetyna: wierzymy, że wybierzecie dla Polski Europę i sukces
2019-04-13, 16:05Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna na konwencji Koalicji Europejskiej w Rzeszowie powiedział, że wierzy, iż Polscy wybiorą dla Polski 'Europę i sukces'. Zadał też pięć pytań liderowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu… Czytaj dalej »
Kaczyński: mówimy "nie" euro, mówimy "nie" europejskim cenom
2019-04-13, 14:18Mówimy 'nie' euro, mówimy 'nie' europejskim cenom; przyjmiemy euro, gdy osiągniemy poziom Niemiec - mówił podczas konwencji w Lublinie prezes PiS Jarosław Kaczyński. Premier Mateusz Morawiecki ocenił, że Polsce nie opłaca się dziś… Czytaj dalej »
Grudziądz odwiedzili politycy PiS i partii Wiosna
2019-04-06, 16:03Kampania wyborcza nabiera tempa. W sobotę (06.04.) swój program przedstawiali w terenie Tomasz Latos i Krzysztof Czabański (PiS) oraz Wanda Nowicka i Marek Pijanowski (Wiosna) Czytaj dalej »