Młoda Polska zawiązała współpracę z Koalicją Polską. „To partia, która dba o młodych”
Młoda Polska dołącza do Koalicji Polskiej. W piątek (21 lipca) przedstawiciele Stowarzyszenia Jana Strzeżka z naszego regionu pojawili się na wspólnej konferencji z posłem PSL Dariuszem Kurzawą.
– Jako Młoda Polska widzimy, że Koalicja Polska jest partią, która rzeczywiście myśli i dba o młodych i zapewni realizację ich postulatów. Nic nie trafia do młodych ludzi tak, jak edukacja, klimat, mieszkalnictwo i dobrze płatna praca. Realizację tych postulatów zapewni nam Koalicja Polska. Jestem o tym święcie przekonany – powiedział wiceprezes Młodej Polski i inowrocławski radny, Dobromir Szymański.
Poseł Dariusz Kurzawa mówił o problemach w rolnictwie. Zdaniem parlamentarzysty, gdyby zgłoszony rok temu przez Koalicję Polską projekt ustawy o ochronie polskiego rolnictwa nie trafił „do zamrażarki”, nie byłoby dziś problemu z zalewem zboża.
– Gdyby został on procedowany już rok temu, dzisiaj nie mielibyśmy problemu z zalewającym nas zbożem. Nie byłoby też problemów na polu dyplomatycznym z Ukrainą, bo przecież pojawiają się w tej chwili konflikty. Polski rząd mówi, że zablokuje całkowicie tranzyt zboża przez teren Polski. Natomiast wystarczyłoby wprowadzić system kaucyjny, opłata kaucyjna tysiąc złotych od każdej tony zboża, które miało przyjechać przez Polskę, gdyby wjeżdżało, taką kaucję trzeba byłoby wpłacić. W momencie, gdy zboże wypłynęłoby z polskich portów, ta kaucja wracałaby do przedsiębiorcy, który zajmowałby się takim handlem zbożem czy też jego przewożeniem – proponował Dariusz Kurzawa.
Poseł wyraża też obawy o jakość ukraińskich produktów, bo te nie podlegają unijnym standardom.
Zobacz także
Grażyna Ciemniak na listach PiS do bydgoskiej Rady Miasta
2018-10-04, 11:02Polityczne szyldy się liczą, ale liczy się także człowiek i to co chce zrobić dla miasta - tak Grażyna Ciemniak, w przeszłości działaczka lewicy i Platformy Obywatelskiej wyjaśnia swój start z listy PiS do bydgoskiej Rady Miasta… Czytaj dalej »
Komitet Wyborczy Wyborców Michała Zaleskiego o młodzieży i przedsiębiorczości
2018-10-03, 19:07Propozycje dotyczące młodzieży i rozwoju przedsiębiorczości w Toruniu zaprezentował Komitet Wyborczy Wyborców Michała Zaleskiego. Czytaj dalej »
Szydło: nie ma dobrego rozwoju Polski bez rządu i samorządu
2018-10-03, 18:30Nie ma dobrego rozwoju Polski bez rządu i samorządu - mówiła w środę wicepremier Beata Szydło podczas konwencji wyborczej Zjednoczonej Prawicy w Inowrocławiu. Zaapelowała o udział w wyborach oraz żeby popierać tych kandydatów… Czytaj dalej »
Sąd Apelacyjny: Poseł Stasiński (PO) nie musi przepraszać posła Latosa (PiS)
2018-10-03, 18:14Poseł Platformy Obywatelskiej Michał Stasiński nie musi przepraszać posła Prawa i Sprawiedliwości Tomasza Latosa. Sąd Apelacyjny w Gdańsku oddalił zażalenie posła Latosa w tej sprawie. Czytaj dalej »
Marek Nowak o rezygnacji z kandydowania do Sejmiku Województwa
2018-10-03, 17:00O przyczynach swojej rezygnacji z kandydowania w wyborach samorządowych mówił na konferencji prasowej dyrektor szpitala w Grudziądzu. Czytaj dalej »
Koalicja SLD-Lewica Razem zadba o zdrowie bydgoszczan
2018-10-03, 12:36Zdrowie - to jeden z pięciu filarów, na których swój program wyborczy opiera koalicja SLD-Lewica Razem w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Marcin Sypniewski: Wydatki miasta muszą być jawne i łatwo dostępne
2018-10-02, 17:47Projekt 'Bydgoszcz Miasto Jawności' zaprezentował dzisiaj kandydat na prezydenta Bydgoszczy - Marcin Sypniewski. Przedstawił główne założenia swojej polityki jawności. Czytaj dalej »
Działacze PO mają pytania do Tomasza Latosa
2018-10-02, 12:45Bydgoscy działacze PO pytają posła PiS Tomasza Latosa - kontrkandydata prezydenta Bydgoszczy - o drogę S10 i udział w debacie telewizyjnej. Czytaj dalej »
Karol Maria Wojtasik chce dalej pracować dla Torunia
2018-10-01, 14:00Budowa portu multimodalnego, remonty ulic i poprawa warunków w mieszkaniach socjalnych w Toruniu. Takie punkty znalazły się w programie wyborczym Karola Marii Wojtasika. Czytaj dalej »
Kandydaci SLD-Lewicy Razem prezentują swój program dla Bydgoszczy
2018-10-01, 12:53Stworzenie strategii dla seniorów zapowiada Anna Mackiewicz, kandydatka SLD-Lewicy Razem, na prezydenta Bydgoszczy. Czytaj dalej »