Kosiniak-Kamysz w Jabłonowie: Chcemy prawdziwej zmiany, bo „dobra zmiana” nie dała rady
– Głos oddany na Trzecią Drogę (PSL i Polskę 2050) – to jest gwarancja odsunięcia PiS od władzy – powiedział w Jabłonowie Pomorskim prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz. Lider ludowców zapewniał, że będzie walczyć o bezpieczeństwo żywnościowe i energetyczne Polaków.
– Głos oddany na nas to jest najbardziej wartościowy głos – przekonywał. – Platforma może zająć pierwsze miejsce, PiS może zająć pierwsze miejsce, ale samodzielnie nie utworzą rządu. Pewne jest to, że jak my zajmiemy dobre miejsce i będziemy mieć wielu posłów, to wygramy te wybory, bo odsuniemy PiS od władzy. A zająć pierwsze miejsce, nie odsuwając PiS–u od władzy, to żadne zwycięstwo. To jest tylko satysfakcja, ale żadnych zmian. A my chcemy prawdziwej zmiany, bo „dobra zmiana” nie dała rady.
Żeby wejść do Sejmu PSL i Polska Szymona 2050 Hołowni muszą przekroczyć próg 8 proc, czego w 2015 roku nie zrobiła Zjednoczona Lewica. – Idziemy razem i walczymy o jak najlepszy wynik – powiedział Kosiniak-Kamysz. Odniósł się do wyników najnowszego sondażu, według którego Trzecia Droga miałaby uzyskać 11 proc. poparcia. – Nigdy nie sądziłem, że PSL będzie w tak dobrej sytuacji na trzy miesiące przed wyborami, bo przeważnie byliśmy dołowani sondażami 2-procentowymi – mówił.
Po wygranych wyborach lider ludowców chciałby powołać specjalną komisję śledczą do zbadania, jak mówi, „wszystkich afer PiS-u”.
Odniósł się też ds. referendum ws. relokacji migrantów, które ma odbyć się równocześnie z wyborami. – Wicepremier Kaczyński chce, by pytanie dotyczyło „polityki rządu, która odrzuca przymusową relokacje nielegalnych imigrantów”. – Tak sformułowane pytanie podzieli społeczeństwo – uważa Kosiniak-Kamysz. – Zdanie Polaków jest znane, nie zgadzają się na automatyczną relokację.
Uważa, że pytanie na referendum – gdyby zostało tak sformułowane – miałoby na celu wpływanie na wynik wyborów.
Zobacz także
Koalicja Obywatelska zwyciężyła w wyborach do Sejmiku Województwa?
2018-10-22, 15:48Koalicja Obywatelska uzyskała najwięcej głosów w wyborach do Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Prawo i Sprawiedliwość zajęło drugie miejsce, Polskie Stronnictwo Ludowe - trzecie. Czytaj dalej »
Tomasz Latos: Nie zapomnę o Bydgoszczy
2018-10-22, 13:25- Pomimo porażki nie zapomnę o Bydgoszczy i będę ją wspierał - mówił poseł PiS Tomasz Latos. Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta miasta pogratulował Rafałowi Bruskiemu zwycięstwa w I turze wyborów, a bydgoszczanom podziękował… Czytaj dalej »
Koalicja Obywatelska, PiS i lokalny komitet zdobyły mandaty w Radzie Miasta w Grudziądzu
2018-10-22, 13:16Komitety Koalicji Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości oraz Sojuszu Obywatelskiego Grudziądza Macieja Glamowskiego zdobyły mandaty w Radzie Miasta Grudziądza - ogłosiła Miejska Komisja Wyborcza. Czytaj dalej »
W Ciechocinku będzie II tura wyborów
2018-10-22, 12:38Dotychczasowy wieloletni burmistrz Ciechocinka Leszek Dzierżewicz z bloku 'Dla przyszłości Ciechocinka' zdobył 47 procent głosów. To oznacza, że będzie II tura wyborów, w której zmierzy się z Marcinem Strychem, kandydatem Prawa… Czytaj dalej »
W Inowrocławiu II tury nie będzie. Ryszard Brejza z dużym poparciem
2018-10-22, 12:28W Inowrocławiu trwa liczenie głosów. Do Miejskiej Komisji Wyborczej nie dotarły jeszcze protokoły z 6 obwodowych komisji, najprawdopodobniej jednak, wynik wyborów na prezydenta miasta nie ulegnie już znaczącej zmianie. Czytaj dalej »
Glamowski i Guzowski zmierzą się w II turze wyborów na prezydenta Grudziądza
2018-10-22, 12:02Maciej Glamowski popierany przez Koalicję Obywatelską oraz Andrzej Guzowski popierany przez PiS zmierzą się w II turze wyborów prezydenckich w Grudziądzu - poinformowała Miejska Komisja Wyborcza. W I turze zwyciężył Glamowski, uzyskując… Czytaj dalej »
PiS wygrało wybory do Rady Miasta we Włocławku
2018-10-22, 11:58Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do Rady Miasta Włocławka - poinformowała Miejska Komisja Wyborcza. Zwycięzcy uzyskali dziewięć mandatów w 25-osobowej radzie. Drugie miejsce zajęła Platforma Obywatelska, której przypadnie… Czytaj dalej »
Liczenie głosów w Bydgoszczy
2018-10-22, 11:44W Bydgoszczy głosy do rady miasta, sejmiku i na prezydenta oddawane były w 205 komisjach obwodowych. Wszystkie protokoły z obwodów trafiają do Miejskiej Komisji Wyborczej, która od niedzieli ulokowała się w hali Artego. Czytaj dalej »
Michał Zaleski prawdopodobnie ponownie prezydentem Torunia
2018-10-22, 10:08Rządzący Toruniem od 2002 roku Michał Zaleski (kandydat niezależny) będzie prawdopodobnie zajmował tę funkcję przez pięć kolejnych lat. Z cząstkowych danych przekazanych przez jego sztab wynika, że uzyskał 55 procent głosów. Czytaj dalej »
Marek Wojtkowski i Jarosław Chmielewski w II turze wyborów prezydenta Włocławka
2018-10-22, 10:04Urzędujący prezydent Włocławka, kandydat Koalicji Obywatelskiej Marek Wojtkowski oraz kandydat Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Chmielewski zmierzą się w II turze wyborów na prezydenta miasta - poinformował przewodniczący Miejskiej… Czytaj dalej »