Kosiniak-Kamysz w Jabłonowie: Chcemy prawdziwej zmiany, bo „dobra zmiana” nie dała rady
– Głos oddany na Trzecią Drogę (PSL i Polskę 2050) – to jest gwarancja odsunięcia PiS od władzy – powiedział w Jabłonowie Pomorskim prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz. Lider ludowców zapewniał, że będzie walczyć o bezpieczeństwo żywnościowe i energetyczne Polaków.
– Głos oddany na nas to jest najbardziej wartościowy głos – przekonywał. – Platforma może zająć pierwsze miejsce, PiS może zająć pierwsze miejsce, ale samodzielnie nie utworzą rządu. Pewne jest to, że jak my zajmiemy dobre miejsce i będziemy mieć wielu posłów, to wygramy te wybory, bo odsuniemy PiS od władzy. A zająć pierwsze miejsce, nie odsuwając PiS–u od władzy, to żadne zwycięstwo. To jest tylko satysfakcja, ale żadnych zmian. A my chcemy prawdziwej zmiany, bo „dobra zmiana” nie dała rady.
Żeby wejść do Sejmu PSL i Polska Szymona 2050 Hołowni muszą przekroczyć próg 8 proc, czego w 2015 roku nie zrobiła Zjednoczona Lewica. – Idziemy razem i walczymy o jak najlepszy wynik – powiedział Kosiniak-Kamysz. Odniósł się do wyników najnowszego sondażu, według którego Trzecia Droga miałaby uzyskać 11 proc. poparcia. – Nigdy nie sądziłem, że PSL będzie w tak dobrej sytuacji na trzy miesiące przed wyborami, bo przeważnie byliśmy dołowani sondażami 2-procentowymi – mówił.
Po wygranych wyborach lider ludowców chciałby powołać specjalną komisję śledczą do zbadania, jak mówi, „wszystkich afer PiS-u”.
Odniósł się też ds. referendum ws. relokacji migrantów, które ma odbyć się równocześnie z wyborami. – Wicepremier Kaczyński chce, by pytanie dotyczyło „polityki rządu, która odrzuca przymusową relokacje nielegalnych imigrantów”. – Tak sformułowane pytanie podzieli społeczeństwo – uważa Kosiniak-Kamysz. – Zdanie Polaków jest znane, nie zgadzają się na automatyczną relokację.
Uważa, że pytanie na referendum – gdyby zostało tak sformułowane – miałoby na celu wpływanie na wynik wyborów.
Zobacz także
Rafał Trzaskowski wygrywa w pierwszej turze w Bydgoszczy, Toruniu i w całym Kujawsko-Pomorskiem
2025-05-19, 07:05W woj. kujawsko-pomorskim w pierwszej turze wyborów prezydenckich zwyciężył kandydat KO Rafał Trzaskowski - 35,63 proc. głosów. Kandydat popierany przez PiS Karol Nawrocki zdobył 26,38 proc. głosów, a trzeci był kandydat Konfederacji… Czytaj dalej »
Wyniki z 99 proc. komisji: Według late poll Rafał Trzaskowski z przewagą nad Karolem Nawrockim
2025-05-19, 06:49PKW podała pełne wyniki wyborów prezydenckich z 99 proc. komisji wyborczych. Wszystkie głosy policzono już za granicą, na statkach i platformach oraz w dziesięciu województwach. Według sondażu late poll prowadzi Rafał Trzaskowski… Czytaj dalej »
Szef bydgoskiej PO: Mam nadzieję, że wyborcy Szymona Hołowni zaufają Rafałowi Trzaskowskiemu
2025-05-18, 23:35Michał Sztybel, szef bydgoskiej Platformy Obywatelskiej wierzy, że w drugiej turze wyborów uda się przekonać ponad połowę Polaków. - To, że Rafał Trzaskowski jest zwycięzcą pierwszej tury nie jest zaskoczeniem - mówi. Czytaj dalej »
Wicewojewoda Piotr Hemmerling: Magdalena Biejat jeszcze pokaże, na co ją stać
2025-05-18, 22:33- Liczyłem na lepszy rezultat naszej kandydatki - mówi o wyniku Magdaleny Biejat w wyborach prezydenckich Piotr Hemmerling, wicewojewoda kujawsko-pomorski oraz członek zarządu krajowego Nowej Lewicy. Czytaj dalej »
Poseł Polski 2050 Marcin Skonieczka: Duopol słabnie, koalicja rządząca dostała żółtą kartkę
2025-05-18, 22:22Rozczarowana wynikiem swojego kandydata jest Trzecia Droga. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia zdobył według sondażowych wyników 4,8 proc. głosów. Poseł Polski 2050 z naszego regionu Marcin Skonieczka - komentując dla Polskiego Radia… Czytaj dalej »
Brat kandydata Konfederacji: Wynik Sławomira Mentzena to skokowy wzrost poparcia dla nas
2025-05-18, 22:11- Czas na kogoś nowego, z nowymi świeżymi pomysłami - mówił podczas wieczoru wyborczego w Toruniu Tomasz Mentzen, brat kandydata Konfederacji na prezydenta. Czytaj dalej »
Posłanka PiS Anna Gembicka: Polacy pokazali, że chcą kandydata prawicowego
2025-05-18, 21:59- Za dwa tygodnie Polacy pokażą czerwoną kartkę rządowi Donalda Tuska i jego zastępcy Rafałowi Trzaskowskiemu - tak sondażowe wyniki wyborów prezydenckich komentuje Anna Gembicka, posłanka Prawa i Sprawiedliwości. Czytaj dalej »
Exit poll: Będzie druga tura! Rafał Trzaskowski - 30,8 proc., Karol Nawrocki - 29,1 proc.
2025-05-18, 21:01Kandydat KO Rafał Trzaskowski zdobył w niedzielnych wyborach 30,8 proc. głosów, a popierany przez PiS Karol Nawrocki - 29,1 proc. - wynika z sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos dla TVN24, Polsat News i TVP. Czytaj dalej »
Nowe dane o frekwencji w wyborach. W regionie najwyższa jest w Toruniu [aktualizacja]
2025-05-18, 18:55Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że frekwencja w wyborach prezydenckich do godz. 17:00 wyniosła w kraju 50,69 proc. W naszym regionie do 17:00 do urn poszło 48,71 proc. wyborców. Czytaj dalej »
Ankieterzy przed lokalami wyborczymi. To dzięki nim poznamy sondażowe wyniki
2025-05-18, 15:56Przed wybranymi lokalami wyborczymi w całej Polsce spotkać można ankieterów - to na podstawie ich badań tuż po 21:00 zostaną zaprezentowane szacunkowe wyniki wyborów. W jednej z komisji w Dąbrowie Chełmińskiej ankiety prowadzi Ogólnopolska… Czytaj dalej »