Tomasz Lenz nie będzie kandydatem KO do Sejmu, ale chce wystartować do Senatu
Obecny poseł Koalicji Obywatelskiej i szef regionu kujawsko-pomorskiego PO Tomasz Lenz nie znajdzie się na listach wyborczych KO – wynika z wypowiedzi sekretarza generalnego KO Marcina Kierwińskiego. – Wszelkie deklaracje, jeżeli chodzi o kształt list KO, zgłaszane przez przewodniczącego Tuska, będą zrealizowane. Dotyczy to każdej osoby – zapowiedział Kierwiński w programie „Tłit” wp.pl.
– Donald Tusk znany jest z tego, że w sprawach personalnych, jeżeli chodzi o układanie list wyborczych, coś zapowie, to to zrealizuje. A że często są to bardzo trudne i mocne zapowiedzi, to fakt. My jesteśmy partią, która bardzo mocno przestrzega pewnych określonych wartości – oświadczył Kierwiński.
Poseł Tomasz Lenz przyznał w rozmowie z Polskim Radiem PiK, że zamierza wystartować do Senatu ze wspólnej listy opozycji z okręgu wyborczego Toruń – Chełmno.
– Przesądzone będzie wtedy, kiedy władze krajowe Platformy (Obywatelskiej – przyp. red.) ustalą ze swoimi wspólnikami od projektu wyborczego podziały okręgów wyborczych oraz kandydatów na te okręgi. Takie mam plany, jestem osobą zaangażowaną w sprawy lokalne od wielu lat. Chciałbym kontynuować tę pracę na rzecz naszych mieszkańców, regionu w Senacie – zadeklarował poseł Tomasz Lenz.
Jak dodał, ma nadzieję, że taki krok i swego rodzaju zmiana pokoleniowa przełoży się na poparcie Platformy Obywatelskiej. – Nie uważam, że praca dla Polski w Senacie jest czymś gorszym od pracy w Sejmie. To są dwie izby, a Senat jest nawet izbą wyższą. Wydaje mi się, że zrobienie takiego miejsca na rzecz młodszego pokolenia jest dobrym rozwiązaniem. Mam nadzieję, że przysporzy Platformie nowych zwolenników.
Przypomnijmy, że w lipcu 2022 roku roku poseł Tomasz Lenz powiedział w TVP Info, jak jego zdaniem można poradzić sobie z inflacją.
– Mówiłem o tym, że należy rozważyć zawieszenie 13. i 14. emerytury, czyli wypłatę emerytur później. Po to, żeby zdusić inflację, aby ludzie nie tracili na wartości pieniądza i żeby ceny nie rosły. Jednak telewizja publiczna podała informację na pasku, że ja chciałbym zabrać ludziom emerytury. Tego w ogóle nie powiedziałem i nie miało to miejsca – wyjaśnił Tomasz Lenz.
Tusk stwierdził później, że wypowiedź Lenza była co najmniej niefortunna i nie oddaje stanowiska PO. Zapowiadał jednocześnie, że jeśli KO wygra wybory, 500 plus, 13. i 14. emerytura będą utrzymane. – To jest gwarancja i nikt tego postanowienia nie zmieni. Skoro poseł Tomasz Lenz tego nie akceptuje albo nie rozumie, to nie będzie się już wypowiadał w mediach w imieniu Platformy i w przyszłej kadencji nie będzie reprezentował Platformy w Sejmie – oświadczył wówczas Tusk.
Zobacz także
Kandydaci SLD Lewica Razem na radnych powiatu bydgoskiego
2014-10-03, 17:44Chcą zmniejszyć bezrobocie w powiecie bydgoskim i walczyć o poprawę jakości dróg. Czytaj dalej »
SLD i PO zaprezentowali kandydatów w wyborach samorządowych
2014-10-03, 16:37Mądrze, zdrowo, bezpiecznie, samorządnie - Z takim programem w wyborach do sejmiku województwa idą kandydaci Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem. PO stawia z kolei na rozwój infrastruktury. Czytaj dalej »
Jacek Kostrzewa kandydatem KNP na prezydenta Torunia
2014-10-02, 15:2364-letni Jacek Kostrzewa jest kandydatem na prezydenta Torunia z ramienia Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego. Czytaj dalej »
Maciej Gawrysiak - kolejny kandydat na prezydenta Włocławka
2014-10-02, 14:15Ujawnił się kolejny kandydat na prezydenta Włocławka. To Maciej Gawrysiak ze stowarzyszenie 'Włocławek ponad podziałami'. Czytaj dalej »
SLD i TR w Bydgoszczy wspólnie do wyborów samorządowych
2014-10-02, 13:55Nie zawiedziemy bydgoszczan jeśli na nas zagłosują - deklarują przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz Twojego Ruchu z Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Dombrowicz przedstawił program dla seniorów
2014-10-01, 14:33Komitet Wyborczy Wyborców 'Porozumienie Dombrowicza' przedstawił kolejne punkty programu wyborczego. Czytaj dalej »
Prezydent Włocławka Andrzej Pałucki powalczy o reelekcję
2014-09-30, 16:58Prezydent Włocławka Andrzej Pałucki powalczy o reelekcję. Oficjalnie zapowiedział, że wystartuje w wyborach samorządowych. W jego przypadku stawką jest trzecia z rzędu kadencja jako prezydenta miasta. Czytaj dalej »
Włocławski ratusz dementuje informacje o planowanej prywatyzacji miejskich przychodni
2014-09-29, 17:43Planowana przez prezydenta Włocławka sprzedaż przychodni skupionych w Miejskim Zespole Opieki Zdrowotnej pogorszy sytuację pacjentów - uważa Jarosław Chmielewski z PiS, kontrkandydat Andrzeja Pałuckiego w wyborach samorządowych. -… Czytaj dalej »
Bieńkowski opuszcza włocławską PO, Kuźniewicz wystartuje z listy Platformy
2014-09-29, 12:07Wiceprzewodniczący włocławskiej Platformy Obywatelskiej, Sławomir Bieńkowski zrezygnował z członkostwa w partii. To reakcja na start byłego zastępcy prezydenta miasta z listy PO. Jacek Kuźniewicz do niedawna był w SLD. Czytaj dalej »
Kandydaci PO do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego
2014-09-28, 18:48Marszałek województwa oraz obecni i byli radni sejmiku znaleźli się wśród kandydatów Platformy Obywatelskiej do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego. W sumie w sześciu okręgach wyborczych PO wystawi 66 kandydatów. Czytaj dalej »