Tomasz Lenz nie będzie kandydatem KO do Sejmu, ale chce wystartować do Senatu
Obecny poseł Koalicji Obywatelskiej i szef regionu kujawsko-pomorskiego PO Tomasz Lenz nie znajdzie się na listach wyborczych KO – wynika z wypowiedzi sekretarza generalnego KO Marcina Kierwińskiego. – Wszelkie deklaracje, jeżeli chodzi o kształt list KO, zgłaszane przez przewodniczącego Tuska, będą zrealizowane. Dotyczy to każdej osoby – zapowiedział Kierwiński w programie „Tłit” wp.pl.
– Donald Tusk znany jest z tego, że w sprawach personalnych, jeżeli chodzi o układanie list wyborczych, coś zapowie, to to zrealizuje. A że często są to bardzo trudne i mocne zapowiedzi, to fakt. My jesteśmy partią, która bardzo mocno przestrzega pewnych określonych wartości – oświadczył Kierwiński.
Poseł Tomasz Lenz przyznał w rozmowie z Polskim Radiem PiK, że zamierza wystartować do Senatu ze wspólnej listy opozycji z okręgu wyborczego Toruń – Chełmno.
– Przesądzone będzie wtedy, kiedy władze krajowe Platformy (Obywatelskiej – przyp. red.) ustalą ze swoimi wspólnikami od projektu wyborczego podziały okręgów wyborczych oraz kandydatów na te okręgi. Takie mam plany, jestem osobą zaangażowaną w sprawy lokalne od wielu lat. Chciałbym kontynuować tę pracę na rzecz naszych mieszkańców, regionu w Senacie – zadeklarował poseł Tomasz Lenz.
Jak dodał, ma nadzieję, że taki krok i swego rodzaju zmiana pokoleniowa przełoży się na poparcie Platformy Obywatelskiej. – Nie uważam, że praca dla Polski w Senacie jest czymś gorszym od pracy w Sejmie. To są dwie izby, a Senat jest nawet izbą wyższą. Wydaje mi się, że zrobienie takiego miejsca na rzecz młodszego pokolenia jest dobrym rozwiązaniem. Mam nadzieję, że przysporzy Platformie nowych zwolenników.
Przypomnijmy, że w lipcu 2022 roku roku poseł Tomasz Lenz powiedział w TVP Info, jak jego zdaniem można poradzić sobie z inflacją.
– Mówiłem o tym, że należy rozważyć zawieszenie 13. i 14. emerytury, czyli wypłatę emerytur później. Po to, żeby zdusić inflację, aby ludzie nie tracili na wartości pieniądza i żeby ceny nie rosły. Jednak telewizja publiczna podała informację na pasku, że ja chciałbym zabrać ludziom emerytury. Tego w ogóle nie powiedziałem i nie miało to miejsca – wyjaśnił Tomasz Lenz.
Tusk stwierdził później, że wypowiedź Lenza była co najmniej niefortunna i nie oddaje stanowiska PO. Zapowiadał jednocześnie, że jeśli KO wygra wybory, 500 plus, 13. i 14. emerytura będą utrzymane. – To jest gwarancja i nikt tego postanowienia nie zmieni. Skoro poseł Tomasz Lenz tego nie akceptuje albo nie rozumie, to nie będzie się już wypowiadał w mediach w imieniu Platformy i w przyszłej kadencji nie będzie reprezentował Platformy w Sejmie – oświadczył wówczas Tusk.
Zobacz także
Posłowie PiS wytykają Bronisławowi Komorowskiemu niespełnione obietnice
2015-04-13, 13:35Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęli kampanię 'Obiecał i oszukał'. W całym regionie organizują konferencje prasowe. Krytykują ubiegającego się o reelekcję prezydenta Bronisława Komorowskiego. Przypominają jego… Czytaj dalej »
PiS zapowiada "szerszą ofensywę" mającą rozliczać B. Komorowskiego
2015-04-12, 11:56PiS zapowiada 'szerszą ofensywę' mającą rozliczać prezydenta Bronisława Komorowskiego z obietnic sprzed 5 lat i z jego prezydentury. Jej elementem ma być zaprezentowany w niedzielę spot wyborczy pt. 'Obiecał i oszukał'. Czytaj dalej »
Komorowski: bezpieczeństwo dotyczy każdej polskiej rodziny, każdego obywatela
2015-04-12, 10:29Bezpieczeństwo to nie tylko kwestia sił zbrojnych, to także problem bezpieczeństwa każdej polskiej rodziny - powiedział w niedzielę prezydent Bronisław Komorowski. Zapowiedział, że w środę podsumuje 5 lat prezydentury i plany na… Czytaj dalej »
Kukiz: Duch obywatelski jest coraz mocniejszy
2015-03-28, 16:41Zebranie 250 tys. podpisów nie posiadając struktur, pieniędzy ani zaprzyjaźnionych mediów to wielki sukces. Tak o swoim wyniku mówił goszczący w Toruniu Paweł Kukiz, kandydat na prezydenta Polski. Czytaj dalej »
PKW zarejestrowała kandydaturę Jacka Wilka
2015-03-26, 16:13Adwokat, polityk Kongresu Nowej Prawicy Jacek Wilk jest oficjalnym kandydatem w wyborach prezydenckich. W czwartek Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała jego kandydaturę. Wilk jest piątym zarejestrowanym przez PKW kandydatem. Czytaj dalej »
Mieszkańcy Jeżewa i Gostycyna wybierają radnych w wyborach uzupełniających
2015-03-22, 10:10Kolejne wybory uzupełniające odbywają się w niedzielę w dwóch miejscowościach w Kujawsko-Pomorskiem. Nowych radnych wybiorą mieszkańcy Jeżewa w powiecie świeckim oraz Gostycyna w powiecie tucholskim. Czytaj dalej »
Wybory na sołtysa Unisławia unieważnione
2015-03-20, 11:50Zarządzenie w tej sprawie wydał wójt gminy. Po wyjaśnieniach okazało się, że głosy na kandydatów oddawały osoby nieuprawnione mówi wójt gminy Unisław Jakub Danielewicz. Czytaj dalej »
Janusz Korwin-Mikke w Kujawsko-Pomorskiem
2015-03-17, 20:48Janusz Korwin-Mikke jest w naszym regionie. Kandydat na Prezydenta Polski z ramienia partii KORWiN wylądował w poniedziałek przed 17.00 niedaleko Chełmna. Odwiedził także Inowrocław. Czytaj dalej »
Magdalena Ogórek na Pomorzu i Kujawach
2015-03-16, 18:33Magdalena Ogórek, kandydatka Sojuszu Lewicy Demokratycznej na Prezydenta RP przyjechała na Pomorze i Kujawy. Spotkała się z mieszkańcami Kowala, Włocławka i Ciechocinka. Czytaj dalej »
Janusz Korwin-Mikke przyleci na Pomorze i Kujawy
2015-03-16, 16:43Kandydat na prezydenta Polski Janusz Korwin-Mikke w tym tygodniu odwiedzi Kujawy i Pomorze. Czytaj dalej »