„PiS oszukał młodych ludzi”. Nowa młodzieżówka PO zaczyna działalność w regionie
Stowarzyszenie Nowa Generacja Młodych, młodzieżówka Platformy Obywatelskiej, zainaugurowała działalność na Kujawach i Pomorzu. – W ciągu dwóch, trzech tygodni struktury stowarzyszenia zostaną powołane w całym kraju – zapowiadają młodzi ludzie. Nasze województwo to kolejny region, w którym organizacja zaczęła działalność.
– Chcemy żyć w wolnej europejskiej Polsce. Chcemy móc żyć, z kim chcemy, kochać kogo chcemy, chcemy mieć dostęp do opieki zdrowotnej, mieć godną pracę, nie chcemy bać się o emeryturę. Chcemy móc zapewnić przyszłość naszym dzieciom, wnukom w naszym państwie – mówi Dawid Kacprzyk, przewodniczący Zarządu Krajowego Stowarzyszenia. – A jedyna opcja polityczną, która jest w stanie nam to zapewnić, jest Platforma Obywatelska
– Wpłynęło już 30 deklaracji członkowskich do Nowej Generacji w samej Bydgoszczy. Ponadto będziemy tworzyć nasze struktury w Grudziądzu, we Włocławku, w Inowrocławiu, a także w Toruniu – informuje Aleksander Ławniczak, przedstawiciel stowarzyszenia w naszym regionie.
W poniedziałkowej konferencji prasowej wzięli też udział członkowie Platformy Obywatelskiej. – Będziemy wspierali każde inicjatywy młodych ludzi i mam nadzieję na zaangażowanie Nowej Generacji w kampanii, która będzie kluczowa – mówił poseł Paweł Olszewski. – Chcę zachęcić młodych ludzi do zapisywania się do struktur Nowej Generacji. Bardzo prężni młodzi ludzie, chcemy ich słuchać – dodał szef bydgoskich struktur PO Michał Sztybel.
Politycy PO zachęcają młodych ludzi do wspólnego wyjazdu do Warszawy na marsz przeciwko działaniom rządu PiS. Akcja ma odbyć się 4 czerwca o w Warszawie. A po poniedziałkowej konferencji w Bydgoszczy mieszkańcom rozdawano ulotki z hasłem „PiS oszukał młodych”.
Więcej w relacji Tatiany Adonis.
Zobacz także
We włocławskim sztabie KO nie było wybuchów radości. „To będą trudne dwa tygodnie”
2023-10-15, 23:14Koalicja Obywatelska swój włocławski wieczór wyborczy zorganizowała w siedzibie Platformy Obywatelskiej przy ul. Bojańczyka. Czytaj dalej »
PiS w Toruniu: Wynik potwierdza, że Polacy wybierają PiS i Zjednoczoną Prawicę
2023-10-15, 23:05- Nie przywiązuję się do wyniku, bo przy tej frekwencji może się okazać, że są zupełnie inne. Na pewno zwyciężyliśmy i z tego się cieszymy - komentuje w Toruniu Maria Mazurkiewicz, kandydatka PiS do Senatu. Czytaj dalej »
Posłanka Joanna Borowiak: Jestem przekonana, że przypadnie nam tworzenie rządu
2023-10-15, 22:24- Nie było dotychczas takiej sytuacji, żeby jakaś partia trzeci raz wygrała wybory. Prawo i Sprawiedliwość to zrobiło - mówi posłanka PiS z Włocławka Joanna Borowiak. Czytaj dalej »
Bydgoski sztab Konfederacji: Rekordowa frekwencja zaskoczyła, czekamy na oficjalne wyniki
2023-10-15, 22:08- Na pewno wprowadzamy do Sejmu drużynę ideowych ludzi, którzy będą walczyć o realizację naszego programu. Pytanie, ilu ich będzie i jak to się wszystko rozłoży - komentuje Marcin Sypniewski, lider bydgoskiej listy Konfederacji. Czytaj dalej »
Bydgoski sztab Nowej Lewicy: Cieszymy się, że odsunęliśmy PiS od władzy
2023-10-15, 21:49W bydgoskim sztabie Nowej Lewicy ogromna radość. - Bardzo serdecznie dziękujemy mieszkańcom Kujaw i Pomorza za to, że zaufali nam i 8,6 proc. powiedziało: „tak, możecie dalej rządzić Polską” - komentuje poseł Jan Szopiński. Czytaj dalej »
Politycy Koalicji Obywatelskiej w Toruniu: Wyborcy zdecydowali o zmianie w Polsce
2023-10-15, 21:47- Przed wyborami nie wiedziałem, czy przekroczymy 30 proc., więc 31,6 proc. to dla mnie duży sukces - komentuje poseł Tomasz Lenz. Czytaj dalej »
PiS wygrało niedzielne wybory do Sejmu z wynikiem 36,8 procent. KO ma 31,6 procent
2023-10-15, 21:11PiS zdobyło 36,8 proc., Koalicja Obywatelska - 31,6 proc., Trzecia Droga - 13 proc., Lewica - 8,6 proc., a Konfederacja - 6,2 proc. Wszystkie te komitety uzyskały mandaty poselskie - wynika z sondażu Ipsos. Czytaj dalej »
Bydgoski sztab PiS: Trzeci raz z rzędu wygrywamy wybory, przy rekordowej frekwencji
2023-10-15, 21:10- Pierwszy raz w historii Polski - po dwóch kadencjach - Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory przy rekordowej frekwencji, która przekracza 70 proc. - cieszy się minister Łukasz Schreiber. Czytaj dalej »
Starsza kobieta zmarła w lokalu wyborczym w Chrośnie w gminie Solec Kujawski
2023-10-15, 20:16Około godz. 17.00 wyborczyni z Chrośna zasłabła, członkowie komisji zaczęli ją reanimować. Załoga karetki, która o 17.40 dotarła na miejsce, stwierdziła zgon. Wybory w tym lokalu przerwano na godzinę, jednak nie będą przedłużone… Czytaj dalej »
Kolejki przed lokalami wyborczymi w Toruniu. W niektórych trzeba było użyć kart z rezerwy
2023-10-15, 19:25Kilkudziesięciometrowe kolejki ustawiają się przed wieloma obwodowymi komisjami wyborczymi w Toruniu, a kilkanaście z nich zgłosiło zapotrzebowanie na karty do głosowania z przygotowanej rezerwy — powiedział dyrektor toruńskiej… Czytaj dalej »