„PiS oszukał młodych ludzi”. Nowa młodzieżówka PO zaczyna działalność w regionie
Stowarzyszenie Nowa Generacja Młodych, młodzieżówka Platformy Obywatelskiej, zainaugurowała działalność na Kujawach i Pomorzu. – W ciągu dwóch, trzech tygodni struktury stowarzyszenia zostaną powołane w całym kraju – zapowiadają młodzi ludzie. Nasze województwo to kolejny region, w którym organizacja zaczęła działalność.
– Chcemy żyć w wolnej europejskiej Polsce. Chcemy móc żyć, z kim chcemy, kochać kogo chcemy, chcemy mieć dostęp do opieki zdrowotnej, mieć godną pracę, nie chcemy bać się o emeryturę. Chcemy móc zapewnić przyszłość naszym dzieciom, wnukom w naszym państwie – mówi Dawid Kacprzyk, przewodniczący Zarządu Krajowego Stowarzyszenia. – A jedyna opcja polityczną, która jest w stanie nam to zapewnić, jest Platforma Obywatelska
– Wpłynęło już 30 deklaracji członkowskich do Nowej Generacji w samej Bydgoszczy. Ponadto będziemy tworzyć nasze struktury w Grudziądzu, we Włocławku, w Inowrocławiu, a także w Toruniu – informuje Aleksander Ławniczak, przedstawiciel stowarzyszenia w naszym regionie.
W poniedziałkowej konferencji prasowej wzięli też udział członkowie Platformy Obywatelskiej. – Będziemy wspierali każde inicjatywy młodych ludzi i mam nadzieję na zaangażowanie Nowej Generacji w kampanii, która będzie kluczowa – mówił poseł Paweł Olszewski. – Chcę zachęcić młodych ludzi do zapisywania się do struktur Nowej Generacji. Bardzo prężni młodzi ludzie, chcemy ich słuchać – dodał szef bydgoskich struktur PO Michał Sztybel.
Politycy PO zachęcają młodych ludzi do wspólnego wyjazdu do Warszawy na marsz przeciwko działaniom rządu PiS. Akcja ma odbyć się 4 czerwca o w Warszawie. A po poniedziałkowej konferencji w Bydgoszczy mieszkańcom rozdawano ulotki z hasłem „PiS oszukał młodych”.
Więcej w relacji Tatiany Adonis.
Zobacz także
Toruń przygotowuje się do wyborów samorządowych
2018-03-15, 18:09O podziale miasta na okręgi wyborcze zdecydują toruńscy radni na najbliższej sesji Rady Miasta. Czytaj dalej »
Nowoczesna i SLD w Grudziądzu wystartują razem w wyborach samorządowych
2018-03-05, 16:43Nowoczesna i Sojusz Lewicy Demokratycznej pójdą razem do wyborów samorządowych w Grudziądzu. Porozumienie podpisano podczas konferencji prasowej. Czytaj dalej »
Program Partii Razem na wybory samorządowe
2018-03-03, 14:21- Naszym priorytetem jest samorząd przyjazny mieszkańcom - podkreślają działacze Partii Razem, którzy przyjechali do Torunia na forum samorządowe, podczas którego m.in. zaprezentowali program swojej partii. Czytaj dalej »
PO w Grudziądzu na starcie kampanię samorządowej
2018-01-20, 11:37Grudziądzkie struktury Platformy Obywatelskiej rozpoczyna kampanię do wyborów samorządowych. Czytaj dalej »
Iwona Michałek spotkała się w Grudziądzu z dziennikarzami
2017-12-20, 15:28Iwona Michałek, posłanka obozu Zjednoczonej Prawicy odniosła się do przyszłorocznych wyborów na prezydenta Grudziądza w trakcie dzisiejszego spotkania z dziennikarzami. Czytaj dalej »
Nowy przewodniczący PiS w Grudziądzu
2017-12-09, 11:01Grudziądzkie struktury Prawa i Sprawiedliwości mają nowego szefa. Został nim Janusz Kołodziejski, który w głosowaniu pokonał mi.in. senatora Andrzeja Mioduszewskiego. Czytaj dalej »
Poseł Latos: rekonstrukcja rządu to sprawa godzin, a nie dni
2017-12-06, 09:35Ostateczne decyzje w sprawie rekonstrukcji rządu podejmuje komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości - mówił w Rozmowie Dnia w Polskim Radiu PiK poseł tej partii Tomasz Latos. Czytaj dalej »
Wybory w Platformie Obywatelskiej na Pomorzu i Kujawach
2017-12-02, 12:00Członkowie partii z Kujaw i Pomorza wybierają szefów powiatów, członków rady powiatu, delegatów na zjazd krajowy i przewodniczącego regionu. Czytaj dalej »
Czy Michał Zaleski wystartuje w wyborach samorządowych?
2017-11-08, 09:48Nie podjąłem jeszcze decyzji o starcie w wyborach - mówił w Rozmowie Dnia w Polskim Radiu PiK prezydent Torunia Michał Zaleski. Czytaj dalej »
Czworo walczących o fotel wójta Gminy Jeżewo
2017-10-11, 09:24Czworo kandydatów wystartuje w przedterminowych wyborach na wójta Gminy Jeżewo. Gminna Komisja Wyborcza potwierdziła, że o to stanowisko walczyć będą Michał Kaczmarek, Angelika Macura, sekretarz gminy Jerzy Lemańczyk i policjant… Czytaj dalej »