Tomasz Mentzen chce być „jedynką” na liście Konfederacji w okręgu toruńskim
Tomasz Mentzen to członek partii Nowa Nadzieja – do niedawna KORWiN, brat Sławomira Mentzena, prezesa Nowej Nadziei. Żeby zostać „jedynką” na sejmowej liście wyborczej, musi najpierw wygrać prawybory. Jaki ma program?
Mentzen, jak mówi, chce zmieniać Polskę na lepsze i przywrócić normalność. – Trzeba zakończyć rozdawnictwo, nie wprowadzać nowych programów socjalnych – podkreśla.
– Odpowiedzią rządu na kryzys wywołany rozdawnictwem jest jeszcze większe rozdawnictwo – uważa Tomasz Mentzen. – Na początek wystarczy przestać zwiększać rozdawnictwo. Należy uwolnić polską przedsiębiorczość, uwolnić polską myśl. Trzeba zrobić tak, żeby ludzie mogli działać, czyli po prostu przestać im przeszkadzać. Rozumiem, że może być nam ciężko obniżyć podatki, ponieważ raczej nie będziemy mieć od razu większości w sejmie, natomiast to, co można zrobić praktycznie bezkosztowo dla budżetu, to pozwolić ludziom działać. Ograniczyć biurokrację, ograniczyć masę zbędnych obowiązków przedsiębiorców, ograniczyć masę zbędnych pozwoleń, pozwolić ludziom działać, żyć i się rozwijać.
Prawybory zaplanowano na 20 stycznia. Odbędą się w Hotelu Copernicus w Toruniu o 19:00.
Więcej w relacji Moniki Kaczyńskiej.
Zobacz także
Wybory uzupełniające we Włocławku
2013-05-10, 14:15W piątek o północy mija termin rejestracji kandydatów na radnego Gminy Włocławek. Czytaj dalej »
Islandia wybierze nowy parlament
2013-04-26, 18:36Na Islandii odbędą się w sobotę wybory parlamentarne, w których faworytami są dwie partie przeciwne wejściu kraju do Unii Europejskiej. Czytaj dalej »
Poseł Piecha wygrał wybory do Senatu
2013-04-22, 08:22Dotychczasowy poseł Bolesław Piecha z PiS zwyciężył w niedzielnych wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu rybnickim; pokonał siedmiu innych kandydatów. Piecha obejmie mandat po zmarłym w styczniu senatorze Antonim Motyczce… Czytaj dalej »
Minister Cyfryzacji do Parlamentu Europejskiego
2013-04-12, 08:53Minister administracji i cyfryzacji Michał Boni powiedział piątek, że rozważa kandydowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się w 2014 r. Czytaj dalej »
"Wyzwania współczesnego prawa wyborczego"
2013-03-15, 17:29Naukowcy oraz specjaliści zajmujący się tematyką wyborów spotkali się dziś w Toruniu na konferencji 'Wyzwania współczesnego prawa wyborczego'. Rozmowy dotyczyły m.in. konieczności usprawnienia procedur wyborczych oraz wątpliwości… Czytaj dalej »