Dwóch kandydatów powalczy w drugiej turze wyborów burmistrza Ciechocinka
Żaden z 12 kandydatów na burmistrza Ciechocinka nie zdobył połowy ważnie oddanych głosów - to wyniki wczorajszych wyborów. Za dwa tygodnie tura druga, która wyłoni burmistrza. Kto do niej wszedł?
O wynikach informuje przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej Danuta Trojanowska:
- Pan Maciej Bartoszek zdobył 534 głosy, pan Jarosław Jucewicz 515 głosów i pan Wojciech Mariański zdobył również 515 głosów. Do drugiej tury zakwalifikowali się pan Maciej Bartoszek i Jarosław Jucewicz.
Sytuacja jest nietypowa - na drugim miejscu, ex aequo, dwóch kandydatów z identyczną ilością głosów, zatem dlaczego Jucewicz, a nie Mariański?
Procedury wyjaśnia komisarz wyborczy we Włocławku, Agata Pierzyńska.
- Mieliśmy do czynienia z nietypową sytuacją, gdzie drugi i trzeci kandydat zyskali taką samą liczbę głosów. W takiej sytuacji Kodeks Wyborczy przewiduje procedurę, w której kandydata do drugiej tury głosowania wyłania się biorąc pod uwagę liczbę obwodów, w których kandydaci zwyciężyli. W drugiej turze głosowania uczestniczyć będzie pan Maciej Bartoszek, który uzyskał największą liczbę głosów oraz pan Jarosław Jucewicz, który został wyłoniony w procedurze, o której powiedziałam wcześniej.
Jarosław Jucewicz wygrał z Wojciechem Mariańskim w czterech obwodach głosowania, a Mariański z Jucewiczem tylko w trzech, i dlatego do drugiej tury przechodzi właśnie Jucewicz. Za dwa tygodnie zmierzy się ze zwycięzcą tury pierwszej Maciejem Bartoszkiem. Kto wygra to głosowanie, ten zostanie burmistrzem Ciechocinka.
Maciej Bartoszek to znany trener piłkarski. W tych wyborach popierany przez Platformę Obywatelską i Lewicę. Maciej Jucewicz to aktualny ciechociński radny. W wyborach wystartował jako bezpartyjny kandydat niezależny.
Frekwencja pierwszej tury wyniosła niespełna 40 procent. Wybory przebiegły spokojnie, bez incydentów. Żadnych uwag nie wnieśli mężowie zaufania.
Kolejność pozostałych kandydatów przedstawia się następująco:
Czwarte miejsce Dariusz Barczak - 455 głosów, piąte Andrzej Łozicki - 374 głosy, szóste - Sławomir Handziuk - 200 głosów, siódme - Marek Kuszyński - 145 głosów, ósme - Paweł Rosiński - 142 głosy, dziewiąte - Wojciech Skotnicki - 115 głosów, dziesiąte - Janusz Szyłkowski - 75 głosów, jedenaste - Adam Nawara - 63 głosu i dwunaste Sławomir Skrodzki - 32 głosy.
Zobacz także
Marcin Wroński, kandydatem KWW Nowy Inowrocław na prezydenta miasta
2014-10-16, 21:19Pełna przejrzystość życia publicznego - to jeden z głównych postulatów programu wyborczego KWW Nowy Inowrocław. Czytaj dalej »
SLD we Włocławku oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą
2014-10-16, 21:05Sojusz Lewicy Demokratycznej we Włocławku oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą do samorządu. Partia przedstawiła kandydatów do rady miasta i do sejmiku wojewódzkiego. Czytaj dalej »
Camperem po Bydgoszczy - kampania wyborcza Rafała Bruskiego
2014-10-16, 21:00Przez najbliższy miesiąc prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski będzie się spotykał z mieszkańcami w swoim mobilnym biurze. Czytaj dalej »
Grzegorz Roszak, kandydat na prezydenta Inowrocławia, przedstawił swój program wyborczy
2014-10-16, 20:29Równomierny rozwój wszystkich osiedli, konsultacje z mieszkańcami w sprawie inwestycji z budżetu partycypacyjnego i stworzenie większych szans dla młodych. Czytaj dalej »
SLD proponuje debatę kontrkandydatom do Sejmiku Województwa
2014-10-16, 14:50Debatę poświęconą wizji rozwoju Bydgoszczy, w kontekście nowej perspektywy finansowej 2014-2020, proponują kandydujący do Sejmiku Województwa Elżbieta Krzyżanowska i Grzegorz Gruszka. Czytaj dalej »
Wyborcze zapowiedzi Michała Zaleskiego
2014-10-16, 14:11Budowa osiedlowych centrów spędzania wolnego czasu oraz linii tramwajowej w kierunku osiedla „Jar”, wspieranie przedsiębiorców i uboższych torunian poprzez budowę kolejnych mieszkań socjalnych - to część zapowiedzi programu wyborczego… Czytaj dalej »
Konstanty Dombrowicz o pomysłach dla Fordonu
2014-10-16, 13:39- Czas, by Fordon przestał być wielką sypialnią, a zaczął tętnić życiem - podkreśla Konstanty Dombrowicz. Niezależny kandydat na prezydenta Bydgoszczy spotkał się z dziennikarzami w fordońskiej galerii handlowej i mówił o pomysłach… Czytaj dalej »
Informacje dla pełnomocników komitetów wyborczych
2014-10-16, 10:54Polskie Radio PiK przyjmuje od uprawnionych komitetów wyborczych wnioski o przydział nieodpłatnego czasu antenowego na rozpowszechnianie audycji wyborczych w ramach kampanii przed zarządzonymi na dzień 16 listopada 2014 r. wyborami s… Czytaj dalej »
Konwencja wyborcza PO we Włocławku
2014-10-15, 19:02We Włocławku Platforma Obywatelska oficjalnie rozpoczęła kampanię wyborczą do samorządu. Czytaj dalej »
Marek Gralik, kandydat na prezydenta Bydgoszczy o edukacji
2014-10-15, 15:45Marek Gralik, kandydat PiS na prezydenta Bydgoszczy zdradził swoje pomysły na edukację w mieście. Czytaj dalej »