Ciechocinek wybiera burmistrza. O urząd ubiega się 12 kandydatów
Mieszkańcy Ciechocinka wybierają w niedzielę swojego burmistrza. To wybory przedterminowe, rozpisane po nagłej śmierci pełniącego urząd Leszka Dzierżewicza.
O fotel szefa ratusza ubiega się dwunastu kandydatów. Jeden zgłoszony przez partię polityczną, pozostali przez swoje własne komitety wyborcze.
Głosowanie odbywa się w siedmiu obwodowych komisjach wyborczych: w przedszkolu przy Wierzbowej, w przedszkolu przy ulicy Widok, dwie w szkole podstawowej przy Kopernika, w domu kultury przy Żelaznej, w szkole podstawowej przy Wojska Polskiego.
Lokale wyborcze są czynne do 21:00. Wyniki poznamy po północy. Jeśli któryś z kandydatów uzyska ponad połowę ważnie oddanych głosów, zostanie burmistrzem. Jeśli nie - za dwa tygodnie odbędzie się druga tura głosowania, w której zmierzy się dwóch kandydatów z najlepszymi wynikami.
Nowo wybrany burmistrz będzie rządził miasteczkiem tylko do końca bieżącej kadencji. Zatem przez rok, a jeśli wejdą w życie zapowiadane zmiany prawa - najpóźniej do wiosny roku 2024 roku.
Do głosowania uprawnionych jest ponad osiem tysięcy mieszkańców Ciechocinka. Komisje przypominają wyborcom o zabraniu ze sobą dowodu tożsamości.
Zobacz także
Marcin Sypniewski: Niech za billboard zapłaci sztab Rafała Bruskiego
2018-09-27, 20:55Marcin Sypniewski, kandydat Czasu Bydgoszczy na prezydenta miasta krytykuje Rafała Bruskiego za umieszczony przy rondzie Toruńskim billboard dotyczący Trasy Uniwersyteckiej. Czytaj dalej »
Irena Paczkowska: Chcemy pomagać niepełnosprawnym torunianom
2018-09-27, 20:36Elektroniczne tablice na każdym przystanku autobusowym i piloty z dźwiękowym rozkładem jazdy dla niewidomych. To tylko niektóre z wielu propozycji dla niepełnosprawnych, zaproponowanych przez kandydatkę na prezydenta Torunia Irenę… Czytaj dalej »
Poszukiwani chętni do pracy w obwodowych komisjach wyborczych
2018-09-27, 18:44Trzeba mieć ukończone 18 lat i być zameldowanym na pobyt stały na terenie naszego województwa. To warunki, które należy spełnić, by zasiąść 21 października w obwodowych komisjach wyborczych w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Tomasz Latos: Przedstawię plan utwardzania ulic osiedlowych
2018-09-27, 17:58Utwardzenie co najmniej 100 dróg osiedlowych w Bydgoszczy zadeklarował Tomasz Latos. Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta miasta uważa, że obecny włodarz niewiele w tym zakresie robi, na czym tracą mieszkańcy. Czytaj dalej »
Radni gminy Dragacz bez konkurencji w wyborach
2018-09-27, 11:56Nietypowa sytuacja w gminie Dragacz przed wyborami. Zgłosił się tam tylko jeden komitet wyborczy. Czytaj dalej »
Kandydaci Kukiz'15 do RM w Bydgoszczy o miejskim sporcie
2018-09-27, 06:45O potrzebie odbudowy sportu wyczynowego i młodzieżowego w Bydgoszczy, w której pamiętane są jeszcze dawne osiągnięcia w różnych dyscyplinach klubów sportowych, mówili na konferencji prasowej kandydaci do Rady Miasta z listy ugrupowania… Czytaj dalej »
Wiceprezydent Marek Sikora chce być prezydentem Grudziądza
2018-09-27, 05:15Jest drugi, chce być pierwszym - Marek Sikora wiceprezydent Grudziądza oficjalnie potwierdził dzisiaj swój start w wyborach samorządowych. Czytaj dalej »
Zgłoszenia kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów do środy
2018-09-26, 09:46W środę o północy mija termin rejestrowania kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Swoich kandydatów mogą zgłaszać tylko te komitety, które zarejestrowały listy w wyborach do rad w co najmniej połowie okręgów… Czytaj dalej »
Politycy PiS oskarżają władze Bydgoszczy o bezczynność w sprawie Babiej Wsi
2018-09-25, 17:51Popękane ściany, sypiący się tynk wewnątrz i na zewnątrz - tak wyglądają dwa domy na Babiej Wsi w Bydgoszczy. Problem dotyczy budynków, które znalazły się najbliżej budowy wieżowca Nordic Astrum nad Brdą. Czytaj dalej »
Kukiz'15 chce rozwiązań przyjaznych bydgoskim seniorom
2018-09-25, 15:49O rozwiązaniach przyjaznych osobom starszym mówił dziś na bydgoskich Bartodziejach Paweł Skutecki, kandydat Kukiz'15 na prezydenta miasta. Czytaj dalej »