Wybór nowego burmistrza Ciechocinka. Głosowanie ma się odbyć 23 października
Przedterminowe wybory burmistrza Ciechocinka odbędą się najprawdopodobniej 23 października. Tak głosi projekt rozporządzenia premiera, zamieszczony na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji.
Przypomnijmy, burmistrz Ciechocinka, Leszek Dzierżewicz, zmarł nagle przed dwoma miesiącami. Rządził miasteczkiem przez ćwierć wieku. Ciechocinkiem zarządza teraz, powołany przez premiera, pełniący obowiązki burmistrza, Marcin Strych.
Marcin Strych kandydował na urząd burmistrza, ale w drugiej turze przegrał z Dzierżewiczem. Doświadczenia innych samorządów wskazują, że osoba powołana do pełnienia funkcji wójta, czy burmistrza, jest również kandydatem obozu rządzącego w wyborach przedterminowych. Tymczasem Marcin Strych oficjalnie zapowiedział, że w wyborach nie wystartuje.
- Nie wystartuję z przyczyn osobistych, ale także obiektywnych. Jestem pewien, że mnogość kandydatów, którzy już zapowiedzieli start, zagwarantuje wybór najlepszego spośród społeczności ciechocińskiej. Ja, oczywiście, służę merytoryczną radą i doświadczeniem, a funkcję, którą teraz pełnię, czyli burmistrza Ciechocinka, traktuję tymczasowo i technicznie. Pan wojewoda wskazał mnie, jako osobę, która ma doprowadzić do wyborów. Postaram się, żeby one były przeprowadzone uczciwie i sprawnie (...).
Marcin Strych jest dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg w Aleksandrowie Kujawski. Po wyborach wraca na swoje stanowisko. Jeśli projekt rozporządzenia premiera wejdzie w życie - komitety wyborcze będą miały czas do 29 września na zgłaszanie kandydatów na burmistrza, zaś głosowanie odbędzie się w niedzielę, 23 października.
Więcej w materiale Marka Ledwosińskiego.
Zobacz także
Paweł Drzażdżewski kandydatem Zjednoczonej Prawicy na burmistrza Gniewkowa
2018-09-20, 06:15Wszechstronny rozwój Gniewkowa w wielu dziedzinach i branżach gwarantuje Paweł Drzażdżewski, jeśli zostanie burmistrzem miasta. Kandydat Zjednoczonej Prawicy, a obecny radny powiatu inowrocławskiego przedstawił dziś swój program… Czytaj dalej »
Zjednoczona Prawica zaprezentowała swój program dla Torunia
2018-09-19, 21:05- Potrafimy działać dla dobra mieszkańców - mówi Zbigniew Rasielewski, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Torunia. Rasielewski przedstawiał program wyborczy dla Torunia. Zaprezentowani zostali też kandydaci Zjednoczonej Prawicy… Czytaj dalej »
Ruch Kukiz'15 zaprezentował swoich kandydatów do toruńskiego samorządu
2018-09-19, 20:57Irena Paczkowska - kandydatka na prezydenta Torunia z Ruchu Kukiz'15 przedstawiła osoby, które będą walczyć o mandat radnego w toruńskiej radzie miasta. Czytaj dalej »
Tomasz Lenz pyta, czy Michał Zaleski jest wiarygodny w swoich wyborczych obietnicach
2018-09-19, 19:16Poseł Tomasz Lenz, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Torunia, krytykuje Michała Zaleskiego - sprawującego obecnie ten urząd i zarazem swojego kontrkandydata. Czytaj dalej »
"Grudziądz potrzebuje reanimacji". Konwencja PiS przy spichrzach
2018-09-18, 20:45Poznaliśmy kandydatów na radnych i prezydenta Grudziądza z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Partia zorganizowała dzisiaj przy miejskich spichrzach konwencję wyborczą. Czytaj dalej »
Marcin Sypniewski: Powołam zastępcę prezydenta ds. Fordonu
2018-09-18, 19:32Zapowiada likwidację Urzędu Miasta przy ul. Grudziądzkiej w Bydgoszczy i utworzenie biur obsługi klienta na kilku osiedlach, a także filię ratusza w największej dzielnicy miasta i powołanie zastępcy prezydenta ds. Fordonu. Czytaj dalej »
Komitet My Toruń prezentuje kandydatów na radnych
2018-09-18, 18:05Komitet Wyborczy Wyborców My Toruń zaprezentował dziś kandydatów do toruńskiej rady miasta. Są wśród nich m.in. osoby pracujące w biznesie, zajmujące się kulturą, społecznicy i osoby niepełnosprawne. Czytaj dalej »
Tomasz Latos zapowiada: bilet przystankowy, darmowe przejazdy dla uczniów
2018-09-18, 17:15Tani bilet i komunikacja miejska w Bydgoszczy - taki był temat konferencji Tomasza Latosa. Poseł Prawa i Sprawiedliwości, a także kandydat na prezydenta miasta zamierza wzbogacić ofertę komunikacji publicznej m.in. o bilet przystank… Czytaj dalej »
Prawo i Sprawiedliwość przedstawia swoich kandydatów w Nakle, Mroczy i Kcyni
2018-09-18, 16:14Kandydatów do rad gmin oraz kandydatów do rady powiatu nakielskiego przedstawił dziś komitet wyborczy Prawa i Sprawiedliwości w Nakle. W konwencji wziął udział poseł Łukasz Schreiber. Czytaj dalej »
Tomasz Latos: Potrzeba prezydenta, który łączy, a nie dzieli
2018-09-18, 09:49Poseł Tomasz Latos, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Bydgoszczy, który był gościem Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK, uważa, że Bydgoszczy potrzebny jest prezydent, który łączy, a nie dzieli. Dlatego poparł pomysł nowych… Czytaj dalej »