Sobota, 20 lipca 2019 r.   Imieniny: Czesława, Hieronima, Małgorzaty
Polskie Radio PiK » Reklama » Sponsoring audycji i relacji antenowych
2018-09-11, 15:04 Adam Droździk

Po drodze

Polskie Radio Pomorza i Kujaw ma przyjemność zaoferować Państwu udział w niestandardowym projekcie promocyjnym - sponsoringu radiowym codziennej, cieszącej się dużym zainteresowaniem słuchaczy audycji "Po drodze". Jest to audycja informacyjna zawierająca szereg użytecznych informacji przeznaczonych dla kierowców, użytkowników samochodów, podróżujących samochodami, turystów, miłośników motoryzacji, dealerów samochodowych, warsztatów i serwisów samochodowych.

Informacje cykliczne w programie radia, typu traffic moto "Po drodze", są audycjami popularnymi o bardzo dużej słuchalności. Atrakcyjność tych audycji polega nie tylko na tym, że są one emitowane zaraz po programach informacyjnych, ale głównie dlatego, że ich zawartość-treść jest nam bardzo bliska i użyteczna w praktyce. Wielu z nas codziennie, bez względu na porę dnia, chce wiedzieć jaka jest sytuacja na drogach i co nas czeka w czasie podróży środkami lokomocji. Informacje tego typu są jednymi z najbardziej oczekiwanych informacji bowiem determinują one nasze zachowania, samopoczucie, poczucie bezpieczeństwa, określają nasz kalendarz dnia, decyzje o podróży i ewentualnym wypoczynku. Informacje tego typu stanowią też element profilaktyki bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W treści audycji zamieszczamy między innymi takie informacje, jak:
 • sytuacja drogowa w miastach i regionie,
 • sprawy profilaktyki bezpieczeństwa ruchu drogowego,
 • remonty na drogach i ulicach miast Regionu,
 • utrudnienia na drogach (wypadki, blokady dróg,..)
 • porady drogowe
W Radiu PiK, w dni powszednie, audycja pt. "Po drodze" jest emitowana w następujących porach:
 • w pasmie porannym : 6:45; 7:15; 7:45; 8:15 ;
 • w paśmie popołudniowym: 15:30; 16:05; 16:28; 17:05.
W tygodniu audycja jest nadawana 40 razy i jest to doskonała okazja aby umieścić wskazania sponsorskie przed i po audycji; razem 80 emisji tygodniowo informacji o Sponsorze/Firmie.

Każda audycja "Po drodze" jest oznaczona w programie specjalnym jinglem identyfikującym (dźwiękowym logo), ułatwiającym zapamiętanie i budującym przyzwyczajenie słuchaczy do pór emisji audycji. W przypadku sponsoringu tych audycji, przed emisją i po jej zakończeniu emitowane jest wskazanie indywidualizujące Sponsora z podaniem jego np. jednego z produktów lub usługi.

Wkład Sponsora za współfinansowanie tworzenia i rozpowszechnianie sponsorowanej audycji, z elementami promocyjnymi i indywidualizującymi Sponsora jest negocjowany i zależy od:
 • liczby wskazań Sponsora/liczby sponsorowanych odcinków audycji,
 • liczby zapowiedzi audycji sponsorowanej,
 • cykliczności audycji ,
 • pasm czasowych emisji sponsorowanej audycji i zapowiedzi audycji (zwiastunów),
 • ewentualnego pakietu towarzyszącego promocji (np. wspomaganie sponsoringu reklamą w blokach reklamowych, konkursem antenowym z ew. nagrodą).
Ponieważ audycja z uwagi na zainteresowanie odbiorców cieszy się duża popularnością, a zatem jest to doskonała okazja aby umieścić wskazania sponsorskie przed i po audycji wskazania sponsorskie zawierają informacje 8 sekundowe o Sponsorze/Firmie.

Wskazania sponsorskie są postrzegane bardziej jako obiektywny komunikat nadawcy niż spoty reklamowe, są bowiem krótkie, treściwe, łatwe do zapamiętania mimo braku wartościujących/ perswazyjnych w treści haseł reklamowych.

Podstawową funkcją sponsoringu jest kreowanie dobrego wizerunku Firmy/Marki, czyli budowanie, umacnianie i rozszerzanie tego wizerunku o skojarzenia dodatkowe wynikające z przydatności treści audycji.

Audycja "Po drodze" - Regionalny
traffic-moto
w Polskim Radiu PiK

Ilość emisji dziennie
od 6:05 do 8:15
oraz
od 15:30 do 17:05

Ilość dni objętych
Sponsoringiem
w tygodniu/m-cu

Razem
ilość wskazań
Sponsora audycji
"Po drodze"

Tygodniowo 5 dni

8
5
2 x 40 = 80

2 tygodnie

8
10
2 x 80 = 160

3 tygodnie

8
15
2 x 120 = 240

Miesięcznie (dni powszednie emisji)

8
20
2 x 160 = 320

Intensywność działań sponsorskich możecie Państwo wybrać odpowiednio do swoich potrzeb promocyjnych, np. wybierając jedną z wielu opcji.

Zapraszamy zatem do kontaktu z nami w celu skorzystania z tej skutecznej i zarazem prestiżowej formy promocji Firmy.

Sponsoring w Radiu Pomorza i Kujaw to się opłaca, sprawdź to www.radiopik.pl