Sobota, 08 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Cypriana, Emiliana, Dominika
Polskie Radio PiK » Dwie strony sztuki

Z filmem i z książką

„Dwie Strony Sztuki” czyli dwie godziny z dobrym filmem i dobrą literaturą. W pierwszej, filmowej odsłonie proponujemy najnowsze kinowe premiery i filmowe wydarzenia w regionie.

Odwiedzamy festiwale i plany filmowe. Polecamy, recenzujemy i zaglądamy za kulisy planu filmowego. Gościmy wybitnych twórców filmu: reżyserów, aktorów, operatorów, scenografów, scenarzystów, dokumentalistów i kompozytorów muzyki filmowej.

Czas antenowy oddajemy też najmłodszym Słuchaczom, którym proponujemy zapowiedzi „kina familijnego”. Muzycznie towarzyszą nam filmowe kompozycje ze ścieżek dźwiękowych premierowych obrazów, bądź odkurzone przeboje sprzed lat.

W części drugiej audycji - recenzje książek z szansą na ich wygranie w konkursach. Nasz mailowy adres pozostaje bez zmian - sztuka@radiopik.pl. Polecamy Państwa uwadze spotkania z pisarzami z regionu, śledzimy nowości wydawnicze i przedstawiamy też propozycje dla najmłodszych Czytelników. W audycji pojawia się też cykl literacki „Książki pod lupą”.

„Dwie Strony Sztuki” w każdy czwartek od 20.05 do 22.00.
Zapraszają: Iwona Muszytowska-Rzeszotek oraz Bogumiła Wresiło

6 sierpnia 2020

Słuchaj! Wygraj! Czytaj!
Słuchaj! Wygraj! Czytaj!
W filmowej części magazynu „Dwie Strony Sztuki” wspominać będziemy zmarłego 31 lipca br. reżysera Alana Parkera, który w 2012 roku gościł w Bydgoszczy na Festiwalu Camerimage. W audycji Bogumiły Wresiło zabrzmi archiwalny wywiad z filmowcem. Mówić będziemy też o zdjęciach do filmu „Chłopi”. Podobnie jak głośny „Twój Vincent”, obraz realizowany będzie w technice animacji malarskiej. Znamy tytuły filmów zgłoszonych do polskiego kandydata do Oscara.

W części literackiej magazynu Bogumiły Wresiło zaproponujemy lekturę książki Toli Piotrowskiej pt. „Odetchnij od miasta - podróże z dzieckiem”. Pojawi się także kolejna odsłona projektu Łukasza Ignasińskiego pt. „Kronika zapowiedzianych powieści”.
Polskie Radio PiK - Dwie strony sztuki z 06.08.2020, cz. 1
Polskie Radio PiK - Dwie strony sztuki z 06.08.2020, cz. 2