Tomasz Dziki
Skąd się biorą duże dysproporcje w skali bezrobocia w Kujawsko-Pomorskiem? W jakich zawodach warto się kształcić? O tym, po godz. 8.30 w „Rozmowie Dnia"… Czytaj dalej »
Potencjały Bydgoszczy i Torunia od 2027 roku nie będą łączone przez Eurostat, czyli Biuro Statystyczne Komisji Europejskiej. Zabiegała o to Bydgoszcz popierana… Czytaj dalej »
Jakie są dziś największe tajemnice kosmosu? Co jest stawką kosmicznej rywalizacji? Kto liczy się w tym wyścigu? W Światowym Dniu Kosmosu gościem „Rozmowy… Czytaj dalej »
- Polacy najchętniej kupują polską żywność. Ponad 80 proc. konsumentów deklaruje, że podczas zakupów sięga po polskie produkty spożywcze – mówił… Czytaj dalej »
Rzecznik Praw Pacjenta będzie mógł ostrzegać pacjentów przed szarlatanami i nakładać wysokie kary finansowe za prowadzenie pseudomedycznych praktyk. Zakłada… Czytaj dalej »
Rozpoczyna się Konkurs Artystycznych Form Radiowych Grand PiK 2026. O sile historii opowiadanych dźwiękiem i przyszłości radia rozmawialiśmy z reportażystką… Czytaj dalej »
W sobotę (16 maja) Noc Muzeów. W regionie będzie można zwiedzić podziemia, gabinety władzy i zabytkowe budynki. Wyjątkowe wydarzenie co roku przyciąga… Czytaj dalej »
- Wszystko wskazuje na to, że w wakacje zapłacimy więcej za nasze podróże - mówi Jakub Wiech, ekspert ds. energetyki w czwartkowej „Rozmowie Dnia”. To… Czytaj dalej »
15 lat temu powstały ZAK, czyli Zespoły Antykonfliktowe Policji. Jednym z ich twórców był aktualny Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy inspektor Jakub… Czytaj dalej »
Program „Aktywni Seniorzy - ASY” i bon senioralny to rządowe pomysły na wsparcie osób w wieku 60+ i ich rodzin. Kto, jak i kiedy będzie mógł z nich skorzystać?… Czytaj dalej »